Lietuvos futbolo federacija

Strategija

Strategija
  • Strategija
  • Dokumentai

Vizija

Futbolas - populiariausia ir profesionaliausiai organizuota sporto šaka, kurią bendruomenės renkasi laisvalaikiu.

Strategija

Lietuvos futbolo strategija iki 2020 metų – bendras futbolo bendruomenės ir Lietuvos futbolo federacijos projektas. Jo rezultatas – sukurti futbolo plėtojimo kryptis, veiklos prioritetus ir uždavinius.

2010 metais kartu su partneriais atlikta išsami situacijos analizė, įsigilinta į įvairias nuomones ir visa tai apibendrinta visos futbolo bendruomenės suvažiavime. Taip pat patvirtinta ir Lietuvos futbolo vizija bei išskirtos pagrindinės keturios strateginės kryptys.

Strategija nuolat peržiūrima, atsižvelgiama į pasikeitusias realijas. 2015 m. kartu su FIFA konsultantų pagalba vyko strategijos vertinimas siekiant nustatyti kas jau nuveikta pusiaukelėje. Pagal šio susitikimo išvadas koreguotas tolimesnis veiksmų planas.

Strateginės kryptys

Skatinti masiškumą
Masinis futbolas - tai piramidės pagrindas, be kurio neįmanomas profesionalusis futbolas. Neatsitiktinai viena iš pagrindinių strateginių krypčių – futbolu sudominti kuo daugiau įvairaus amžiaus, skirtingų lyčių bei fizinio pajėgumo žmonių.

Didinti profesionalumą
Lietuvoje siekiama įtvirtinti Vakarų Europoje vyraujančią futbolo klubo sampratą. Pagal ją profesionalus klubas - skaidri ir aiški valdymo sistema, kurioje aktyviai dalyvauja vietos bendruomenė. Tai ne tik aukščiausios lygos, bet ir jaunimo, berniukų bei mergaičių komandos, mėgėjų futbolas.

Ugdyti futbolo kultūrą
Siekiama formuoti teigiamą požiūrį į futbolą, turėti visuomenės palaikymą vystant projektus ir įdiegiant naujoves. Tikimasi, kad Vakarų Europoje vyraujančiu klubo modeliu paremti profesionalūs klubai padės aktyviai populiarinti šią sporto šaką vietos bendruomenėse, o tai turės įtakos ir žiūrovų bei sirgalių skaičiui stadionuose.

Plėsti infrastruktūrą
Planuojama ir toliau aktyviai atnaujinti stadionų infrastruktūrą. Ypatingą dėmesį skirti treniruočių bazių steigimui, maniežų rengimui, futbolo aikščių prie mokyklų renovacijai, sporto centrų, analogiškų Kaune esančiai Nacionalinei futbolo akademijai, steigimui.

Kitos rungtynės

Lietuva
vs Škotija

LFF stadionas, Vilnius

2017-09-01

Praėjusios rungtynės

Lietuva vs Slovakija 1:2

LFF stadionas, Vilnius

2017-06-10