Norvegija - Lietuva 2 : 1

Under-17

• Aprašymas
  • Sudėtys

Europos jaunių U-17 (gimusių 2000 m. ir jaunesnių žaidėjų) čempionato atrankos turnyre lietuviai patyrė pirmą pralaimėjimą. Mūsiškiai Alytuje žaidė su Norvegijos rinktine ir buvo išlyginę rezultatą, tačiau nusileido po apylygės kovos 1:2 (0:0)

Pirmasis kėlinys klostėsi permainingai. Vytauto Vaškūno auklėtiniai siekė ankstyvo įvarčio, o Edgaras Utkus 5 minutę atliko pirmą smūgį į vartus. Norvegai apsiprato su sparčiu žaidimo tempu ir kėlinio viduryje dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau Arijus Bražinskas su gynėjais budriai išsaugojo vartus „sausus“.

Mūsiškiai prieš pat pertrauką prispaudė varžovus – 36 min. Renato Banevičiaus smūgį norvegai spėjo blokuoti, o 39 min. Karolio Uzėlos smūgis „žirklėmis“ vos nepasibaigė įvarčiu.

Antrą kėlinį norvegai pradėjo aktyviau ir pasiekė įvartį 49 min. Varžovai pasinaudojo lietuvių gynėjų klaida ir kamuolys, po rikošeto nuo Kipro Kažukolovo kojos, kirto vartų liniją.

Lietuviai žaibiškai išlygino rezultatą – 50 min. po perdavimo Matas Vareika pelnė įvartį galva ir sulaukė žiūrovų aplodismentų. Netrukus E. Utkus turėjo šansą pridėti įvartį po baudos smūgio, bet smūgiavo netaikliai.

Deja, rungtynių pabaiga lietuviams nebuvo sėkminga. 70 min. Jørgenas Larsenas atsidūrė prie A. Bražinsko ginamų vartų ir K. Kažukolovas, mėgindamas sustabdyti ataką, neleistinai nugriovė oponentą. Teisėjas nusprendė skirti 11 m baudinį ir šį realizavo Emilis Kalsaasas.

Per likusį laiką norvegai neleido mūsiškiams susikurti pavojingų progų bei sumaniai kontroliavo kamuolį. 80 min. Renatas Banevičius nutraukė varžovų išpuolį kairiajame krašte ir jam teisėjas antrąkart parodė geltoną kortelę. Rungtynes lietuviai baigė dešimtiese ir turėjo pripažinti varžovų pergalę.

Lemiamas atrankos turnyro rungtynes V. Vaškūno auklėtiniai žais su grupės lydere Turkijos rinktine. Pastaroji nugalėjo norvegus rezultatu 2:0 ir ukrainiečius 1:0.

Dvikova vyks Alytaus SRC stadione rugsėjo 28 d. nuo 17 valandos. Siekiant patekti tolyn lietuviams bus būtina pergalė prieš turkus bei palankus rezultatas Norvegijos – Ukrainos dvikovoje, kuri vyks Kaune.

Rungtynių statistika

Norvegija U-17 – Lietuva U-17 2:1 (0:0)
Alytaus SRC stadionas
Teisėjas – Irfan Peljto (Bosnija ir Hercegovina)
Įvarčiai: 71 min. (iš 11 m baudinio) Emil Kalsaas (Norvegija U-17); 50 min. Kipras Kažukolovas (į savus vartus), 51 min. Matas Vareika (Lietuva U-17)
Įspėti: 52 min. Edvin Grevskott, 69 min. Andreas Uran (Norvegija U-17); 21 min. Renatas Banevičius, 29 min. Matas Gudaitis, 70 min. Kipras Kažukolovas (Lietuva U-17)
Pašalintas: 80 min. Renatas Banevičius (Lietuva U-17)