Lietuva - Bosnija ir Hercegovina 0 : 3

Under-19

• Aprašymas
  • Sudėtys

Europos U-19 (gimusių 1998 m. ir jaunesnių žaidėjų) čempionato atrankos 5 grupės starte Lietuvos komanda turėjo pripažinti Bosnijos ir Hercegovinos pranašumą.

Alytuje vykusiose rungtynėse lietuviai nepasinaudojo puikiausia proga ir vėliau buvo nubausti dviem įvarčiais pirmajame kėlinyje, o dvikovai baigiantis varžovai įmušė 11 metrų baudinį.

Lietuviai pradėjo rungtynes aktyviai ir pirmieji turėjo idealią progą pasižymėti, tačiau po perdavimo iš krašto kairiame baudos aikštelės krašte likęs Ernestas Stočkūnas iš arti nepataikė į praktiškai neginamus vartus.

Šis epizodas netrukus atsiliepė skaudžiai. 21 min. lietuvius dar išgelbėjo virpstas, vartininkas Titas Krapikas ir kamuolį nuo linijos atmušę gynėjai. Tačiau po minutės įsiveržęs į baudos aikštelę bosnis gražiu smūgiu užsuko kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Lietuviai atsakė Deivido Šešplaukio ataka, bet jo smūgis iš panašios pozicijos buvo netaiklus. Mūsiškių gynyba antroje kėlinio pusėje išsiderino ir laimei bosniai nepasinaudojo dviem geromis progomis. Visgi 39 min. po standartinės situacijos Toni Nikičius išvengė gynėjų globos ir galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje lietuviams nepaisant kelių pasikeitimų nepavyko perlaužti žaidimo eigos, o paskutinės viltys buvo prarastos 82 minutę. Rokas Lekiatas prasižengė prieš varžovą baudos aikštelėje ir svečiai realizavo 11 metrų baudinį.

Kitas rungtynes Lietuvos komanda žais ketvirtadienį su Austrijos atstovai. Šie pirmoje dvikovoje Marijampolėje 4:1 pranoko Azerbaidžano ekipą.

Rungtynių statistika:

U-19 Lietuva – Bosnija ir Hercegovina 0:3 (0:2)
Alytaus SRC stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Georgi Kabakov (Bulgarija)
Įvarčiai: 22 min. Denis Žerić, 39 min. Toni Nikić, 82 min. Ermedin Demirović (11 m.)
Įspėtas: 23 min. Martynas Medelinskas (Lietuva).

Lietuva: Titas Krapikas, Matas Voronko (46 min. Dominykas Kubilinskas), Pijus Širvys (64 min. Tadas Paulikas), Martynas Medelinskas, Linas Mėgelaitis, Edvinas Kloniūnas, Rokas Lekiatas, Deividas Šešplaukis, Ernestas Stočkūnas, Eligijus Jankauskas (61 min. Domantas Vitkus), Julius Momkus. Atsarginiai: Ovidijus Šiaulys, Vilius Giedraitis, Erik Motuz, Džiugas Sūnelaitis.