Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

Keturios nesėkmingos minutės nulėmė pralaimėjimą Slovėnijai

2014-10-13

Keturios nesėkmingos minutės nulėmė pralaimėjimą Slovėnijai

Lietuvos futbolo rinktinei po dviejų pergalių Europos čempionato atrankoje teko prisiminti nesėkmės kartėlį. Dvikovoje su Slovėnijios futbolininkais lietuviai praleido du įvarčius per keturias pirmojo kėlinio minutes ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Lietuviai pirmieji pelnė įvartį, tačiau jis buvo neįskaitytas dėl nuošalės, o fatališku epizodu tapo Mindaugo Pankos trauma prieš praleistus abu įvarčius.

Neįskaitytas įvartis

Lietuvos rinktinės startinėje sudėtyje po paskutinės dvikovos įvyko du pasikeitimai. Saugų linijoje vietoje Gedimino Vičiaus ir Mindaugo Kalono pasirodė Karolis Chvedukas ir Artūras Žulpa.

Rungtynių pradžioje iniciatyvą turėjo svečiai, iš toli šalia vartų pavojingai smūgiavo Jasminas Kurtičius. Tačiau lietuviai po truputį įsižaidė ir pradėjo kelti grėsmę varžovų vartams. Smūgiu iš toli vartininką patikrino Fedoras Černychas.

18 min. mūsiškiai galėjo išsiveržti į priekį, kai slovėnų vartininkui Samirui Handanovičiui nesugavus kamuolį Deivydas Matulevičius smūgiavo vartų link ir kamuolį dar prilietė Karolis Chvedukas, tačiau arbitrai užfiksavo nuošalę.

Epizodas įkvėpė lietuvius toliau atakuoti. Netrukus iš toli šalia vartų smūgiavo D. Matulevičius, o 21 min. A. Novikovas baudos aikštelėje bandė smūgiuoti akrobatiškai, tačiau pritrūko tikslumo.

Trauma ir du praleisti įvarčiai

Tačiau mūsiškiai išsimušė iš ritmo sužaidus apie pusvalandį, kai aikštę dėl traumos paliko saugas Mindaugas Panka. Jau po minutės pavojinga slovėnų ataka per vidurį pasibaigė tiksliu perdavimu laisvam Milivoje Novakovičiui ir patyręs puolėjas tiksliu smūgiu įveikė Giedrių Arlauskį.

Dar po keturių minučių greitoje svečių atakoje Kevinas Kamplas iš krašto meistriškai perdavė kamuolį prie vartų buvusiam M. Novakovičiui. Šio pirmą smūgį G. Arlauskis atmušė, tačiau po antrojo jau buvo bejėgis - 0:2.

Neleido atsitiesti

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo persigrupavę ir su naujomis jėgomis. Pavojingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo Gediminas Vičius. Netrukus gerą šansą turėjo slovėnai - laimei pabėgusio M. Novakovičiaus perdavimas komandos draugui buvo per stiprus.

Vis dėlto likusioje rungtynių dalyje varžovai nebeįsivėlė į atviresnį futbolą ir gausiai gindamiesi bei daug kontroliuodami kamuolį neleido mūsiškiams atsitiesti. Pora kartų tolimais smūgiais S. Handanovičių iš toli patikrino G. Vičius ir Artūras Žulpa, šalia vartų smūgiavo Arvydas Novikovas. Slovėnų gretose po keitimo pasirodęs Valteris Birsa taip pat privertė padirbėti G. Arlauskį.

Rezultatui nepasikeitus slovėnai iškovojo antrą pergalę ir taškais susilygino su lietuviais. Grupėje pirmauja visas tris pergales Anglijos komanda, kuri svečiuose 1:0 palaužė Estiją. Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais lapkričio viduryje Šveicarijoje.

Susijusios naujienos

 • D. Šernas: „Nebuvome verti pralaimėjimo“

  2017-06-11

  Vyrų rinktinė

  D. Šernas: „Nebuvome verti pralaimėjimo“

  Po ilgos pertraukos į Lietuvos rinktinę rungtynėse su Slovakija sugrįžęs puolėjas Darvydas Šernas teigė, kad jam apmaudu dėl nesėkmingai pasibaigusio susitikimo ir tikino, jog komanda nusipelnė...

 • E. Jankauskas: „Sėkmė mums nesišypsojo“

  2017-06-11

  Vyrų rinktinė

  E. Jankauskas: „Sėkmė mums nesišypsojo“

  Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas neslėpė nusivylimo, kad pralaimėtose rungtynėse su Slovakija jo auklėtiniams nepavyko pranokti oponentų meistriškumo, bet dėkojo savo komandai už...

 • Po sunkios kovos nusileido Slovakijai

  2017-06-10

  Vyrų rinktinė

  Po sunkios kovos nusileido Slovakijai

  Lietuvos futbolo rinktinė šeštadienį vykusiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse LFF stadione pademonstravo kovą iki paskutinių minučių, bet gražaus Arvydo Novikovo įvarčio neužteko sėkmingam...