Lietuvos futbolo federacija

Moterų A lyga

Perspektyviausia jaunąja žaidėja pripažinta G. Gedgaudaitė

2016-11-28

Perspektyviausia jaunąja žaidėja pripažinta G. Gedgaudaitė

Lietuvos moterų A lygoje netrūksta jaunų futbolininkių, kurios savo demonstruojama pažanga ir aistra žaidimui atkreipė futbolo ekspertų dėmesį. Viena jų – 16 metų sostinės MFA „Žalgirio“ puolėja Gabija Gedgaudaitė, kuri jau debiutavo ir nacionalinėje Lietuvos moterų rinktinėje.

Šiemet čempionate G. Gedgaudaitė  padėjo vilnietėms  finišuoti 4 vietoje, o LMFA Pirmoje lygoje su MFA „Žalgirio“ dublerėmis iškovojo bronzos medalius. Daug įspūdžių Gabijai liko po „Aphrodite Cup“ ir Baltijos futbolo taurės varžybų, kuriose vilnietė įgyvendino svajonę su nacionaline moterų rinktine ginti Lietuvos garbę.

- Kaip ir kada pirmąkart išbandei futbolą ir nusprendei  nesiskirti su futbolo kamuoliu?

- Pirmą kartą su futbolu susipažinau dar būdama visai maža, kai savo gimtajame kaimelyje žaisdavau futbolą su tėčiu. Kiek užaugus persikėliau į Vilnių ir ten žaisdavau kieme su berniukais. Tuo metu mane ir pastebėjo vienas iš trenerių, kuris ir pakvietė mane į pirmąją komandą – Vilniaus FM.

- Šiemet Moterų A lygoje pelnei 7 įvarčius bei taip pat buvai rezultatyvi ir Pirmoje lygoje – kuris iš jų tau labiausiai patiko?

- Tai turbūt, kai žaidėme išvykoje Gargžduose. Jose pirmą kartą įvartį įmušiau galva, nors ir komanda tuo metu  pralaimėjo.

- Esi viena iš 3 futbolininkių, įmušusi į čempionių „Gintros-Universiteto“ vartus – kuo šis epizodas įsiminė?

- Įmušti įvarti į daugkartinių Lietuvos čempionių vartus buvo tiesiog neapsakomai gera, o dar, kai vartuose stovėjo geriausia Lietuvos vartininke Greta Kaselytė. Tai  buvo turbūt geriausias jausmas per visą mano futbolo karjerą.

- Rugpjūtį buvai įvertinta trenerių bei gynei Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės garbę, žaidžiant Baltijos taurės turnyre. Kokių tikslų norėtum pasiekti kitą sezoną?

- Manau, kad kiekviena mergina, žaidžianti futbolą, turi norą atstovauti Lietuvos moterų nacionalinei rinktinei, tad man buvo didelė garbė bei gavau didelės žaidybines patirties, kurios man reikės ateityje. O ateityje norėčiau žaisti aukščiausio lygio moterų komandoje bei dalyvauti Olimpinėse žaidynėse.

- Kas yra tavo autoritetai asmeniniame ir futbolininkės gyvenime?

- Šiuo metu autoriteto neturiu nei futbole, nei asmeniniame gyvenime, o ankščiau juo buvo Alex Morgan.

- Atskleisk, kurios ir pamokų tau sekasi lengviausiai, o kurios tampa išbandymais? Ar turi svajonę, kuo norėtum būti po poros metų?

- Mokykloje labiausiai man sekasi chemija, o sunkiau su fizika bei matematika. Gyvenu šią minutę, todėl planų nekūriu. Tačiau labai norėčiau išvažiuoti į užsienį, užsidirbti iš futbolo pinigų, ten žaisti profesionalų futbolą ir kelti savo lygį.

- Kaip pavyksta suderinti mokslus su savo pomėgiais?

- Tai šiuo metu mokausi Vilniaus Ozo gimnazijoje, kurioje turiu galimybę treniruotis 2 kartus per dieną. Nuo 8 valandos ryto būnu mokykloje, o 11 valandą prasideda pirmoji treniruotė. Vėliau po jos turiu laisvo laiko ir tada vėl prasideda pamokos, o po jų vėl treniruotė. Namo grįžtu vėlai vakare, tad laisvo laiko nelabai turiu, na, o kai jo randu, stengiuosi jį praleisti su šeima ar artimais draugais.

- Dėkui už pokalbį.

Kalbino Robertas Každanas, Elvio Žaldario nuotr.

Susijusios naujienos

 • Atsinaujino moterų A lygos kovos

  2017-08-10

  Moterų A lyga

  Atsinaujino moterų A lygos kovos

  Pirmos po vasaros pertraukos į stadioną sugrįžo Lietuvos merginų U-17 ir Gargždų „Bangos“ komandos. Dvikova pasibaigė atkakliomis lygiosiomis 1:1 (0:1). Rugpjūčio 9-ąją vykusiose rungtynėse pirmą...

 • MFA „Žalgirio“ merginos ryžtingai pasitinką antrą sezono pusę

  2017-08-09

  Moterų A lyga

  MFA „Žalgirio“ merginos ryžtingai pasitinką antrą sezono pusę

  Netrumpos vasaros atostogos baigėsi ir sostinės MFA „Žalgirio“ klubo merginoms. Pasibaigus stovykloms visoms Lietuvos merginų rinktinių amžių grupėms, pagaliau merginos gali sugrįžti ir į savo klubo...

 • GKS „Gornik“ triumfavo turnyre Šiauliuose

  2017-07-30

  Moterų A lyga

  GKS „Gornik“ triumfavo turnyre Šiauliuose

  Sekmadienį buvo sužaisti paskutiniai tarptautinio moterų futbolo klubų turnyro „Amber Cup 2017“ susitikimai. Lenkijos ekipa laimėjo pirmą vietą, o šiaulietės liko ketvirtos. Šiaulių...