Lietuvos futbolo federacija

Futbolo forumas

Darbo grupėje aptarta vyrų ir jaunimo rinktinių veikla bei problemos

2016-12-23

Darbo grupėje aptarta vyrų ir jaunimo rinktinių veikla bei problemos

Gruodžio 22-ąją LFF būstinėje vyko tryliktasis Futbolo forumo inicijuotos strateginės darbo grupės posėdis, kuriame aptarta vyrų ir jaunimo rinktinių problematika ir pasiūlytos idėjos.

Darbo grupėje šį kartą apsilankė Lietuvos futbolo federacijos vyrų ir U-21 rinktinių skyriaus vadovas Mindaugas Zurza bei nacionalinės komandos treneris Edgaras Jankauskas. Jie papasakojo apie rinktinių skyriaus veiklą. pasidalijo savo mintims apie tai, kas turėtų būti taisytina ir diskutuotina.

Anot M. Zurzos, siekiama rinktinėms sudaryti kuo geresnes sąlygas, gerinti patį organizacinį darbą ir pasiruošimą rungtynėms. Vyrų ir U-21 rinktinių strategai glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje, o informacija apie jaunesnius žaidėjus pateikia Nacionalinėje futbolo akademijoje dirbantis rinktinės trenerio asistentas Rokas Garastas.

Rinktinių skyriaus atstovai išskyrė kelis aspektus diskusijai. Iškėlus rungtynių tvarkaraščio klausimą bendrai sutarta, jog žaidžiant nacionalinei vyrų rinktinei kitų rinktinių rungtynės bei apskritai kitos futbolo varžybos (įskaitant ir mėgėjų lygų varžybas) neturėtų būti vykdomos.

Darbo grupėje taip pat aptartas dėl žaidėjų iškvietimo į nacionalinę rinktinę klausimas. Anot rinktinių skyriaus vadovo, dėl įvairių priežaščių ir ypatumų reikalinga, jog gavę informaciją apie savo žaidėjų pakvietimus klubai jos neviešintų anksčiau laiko, kol nepaviešinamas visas trenerių pasirinktas žaidėjų sąrašas tam tikroms rungtynėms.

Rinktinių skyriaus atstovai taip pat atkreipė dėmesį į aikščių trūkumo problemą – dėl oro sąlygų ir skirtingų aikštės dangų nacionalinė ekipa ne visuomet turi pakankamai gero lygio galimybes treniruotis Lietuvoje.

Taip pat paliestas nacionalinio stadiono klausimas. Rinktinės treneris E. Jankauskas pažymėjo, jog nacionalinis stadionas reprezentuoja šalies futbolo veidą. Diskusijoje konstatuota, kad futbolo bendruomenė turėtų bendromis jėgomis reikalauti, jog ledai dėl šio klausimo būtų pralaužti.

Kitas darbo grupės susirinkimas numatytas po savaitės gruodžio 29 d., 15 val.

S. Čirbos nuotraukos.

Susijusios naujienos

 • Susitiko su futbolo mokyklų atstovais

  2017-01-20

  Futbolo forumas

  Susitiko su futbolo mokyklų atstovais

  Sausio 19 dieną Futbolo forumo inicijuotos darbo grupės posėdyje išklausytos futbolo mokyklų atstovų nuomonės bei pasiūlymai. Posėdyje dalyvavo akademijos “Žalgirietis” direktorius Žydrūnas...

 • Diskusijose gilinosi į LFF narystės kriterijus

  2017-01-15

  Futbolo forumas

  Diskusijose gilinosi į LFF narystės kriterijus

  Sausio 12-ąją vyko dar vienas Futbolo forumo inicijuotos darbo grupės posėdis, kuriame toliau nagrinėtas ruošiamas dokumentas su pasiūlymais dėl gerosios valdymo praktikos. Darbo grupės nariai aptarė...

 • Aptarė atnaujintą futbolo strategiją

  2017-01-09

  Futbolo forumas

  Aptarė atnaujintą futbolo strategiją

  Sausio 5 dieną Futbolo forumo inicijuotos darbo grupės posėdyje aptarta atnaujinta Lietuvos futbolo strategija. Atnaujinta Lietuvos futbolo plėtros strategija iki 2020 metų patvirtinta Lietuvos...