Lietuvos futbolo federacija

Futsal vyrų rinktinė

Atrankos turnyro starte - triuškinama pergalė

2017-01-27

Atrankos turnyro starte - triuškinama pergalė

Penktadienį Vilniuje startavo Europos salės futbolo (UEFA Futsal Euro) atrankos turnyras. Jį sėkmingai pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri sutriuškino Andoros komandą 5:1.

S. Čirbos nuotr.

Lietuva susitikimą pradėjo energingai. 5 minutę Jurijus Jeremejevas atsidūrė daug žadančioje pozicijoje kairiajame krašte, bet jis nesugebėjo pasiekti kamuolio ir vartininkui pavyko sustabdyti kamuolį bei neutralizuoti pavojų. Po kelių minučių Justas Gulbinas bandė smūgiuoti galva, bet vartų sargas sugavo kamuolį.

Šeimininkai spaudė oponentus ir jų spaudimas pasiteisino 9 minutę. Iš pradžių J. Jeremevas smūgiavo į viršutinį kampą ir vartininkas atrėmė pavojingą smūgį, o netrukus standartinėje situacijoje J. Gulbinas atsidūrė vietoje ir laiku, kai priešais vartus pataisė komandos draugo smūgiuotą kamuolį.

Vėliau komandos keitėsi smūgiais į vartus, bet Lietuva kūrė grėsmingesnes progas. 12 minutę Benas Olencevičius iš aštraus kampo permetė kamuolį pro vartininko šoną, bet smūgiuotas kamuolys praskriejo arti dešiniojo virpsto.

14 minutę kontratakoje prieš Andoros vartininką iššoko du lietuviai, bet J. Gulbinui nepavyko realizuoti puikios progos. Dar po dviejų minučių po kampinio Arsenijus Buinickis vienu lietimu paleido galingą šūvį į dešinį kampą, bet vartininkas į tai sureagavo nepriekaištingai.

18 minutę Lietuva padvigubino pranašumą. Ramūnas Radavičius puikiai išpildė standartinės situacijos sumanymą, kai kulniuku atiduotą kamuolį jis neatremiamai smūgiavo į viršutinį dešinį kampą.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuva sulaukė „šalto dušo“, kai jau pirmąją minutę Davidas Ferrizas prie kairiojo virpsto tiksliai smūgiavo į vartus netrukdomas. Po kelių minučių lietuvių vartininkas Mindaugas Labuckas puikiai atrėmė varžovo smūgį į dešinį vartų kampą.

26 minutę lietuviai sulaukė galimybės, kai buvo skirtas baudos smūgis apie aštuonis metrus nuo vartų. A. Buinickis atidavė perdavimą kairiajame krašte buvusiam J. Zagurskui, o šis nuginklavo vartų sargą smūgiu į viršutinį dešinį kampą.

29 minutę Lietuva pasinaudojo tuo, kad varžovai vartuose neturėjo vartininko ir jį pakeitė aikštės žaidėju – iš kitos aikštės pusės Lukas Sendžikas permetė kamuolį į oponentų vartus ir taip pavertė rezultatą triuškinamu.

Andora toliau spaudė mūsų komandą, bet iš to išspausti daug nepavyko – Kęstučio Rudžionio auklėtiniai gynėsi pavyzdingai. Tiesa, 35 minutę Cabinho pataikė į virpstą.

Iki rungtynių pabaigos likus kelioms sekundėms, A. Buinickis pasinaudojo tuo, jog varžovų vartai liko tušti ir galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir vainikavo Lietuvos pergalę 5:1.

Sekmadienį, 17 valandą, Lietuvos rinktinė susikaus su grupės favoritais laikomais Prancūzijos futbolininkais. Tuo tarpu Andoros ir Prancūzijos rinktinių susitikimas įvyks šeštadienį.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Andora 5:1 (2:0)
Vilniaus „Siemens“ arena, 2353 žiūrovų
Teisėjai: F. Nilholt (Švedija), N. Bogalho (Portugalija), K. Kirilov (Bulgarija)

Įvarčiai: 9 min. J. Gulbinas (1:0), 18 min. R. Radavičius (2:0), 21 min. D. Ferriz (2:1), 26 min. J. Zagurskas (3:1), 30 min. L. Sendžikas (4:1), 40 min. A. Buinickis (5:1).
Įspėti:
30 min. J. Zagurskas (Lietuva), 30 min. M. Raventos (Andora), 34 min. O. Debboun (Andora).

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Labuckas, Artūras Juchno, Arūnas Šteinas, Jurijus Jeremejevas, Justas Gulbinas, Ramūnas Radavičius, Justinas Zagurskas, Benas Olencevičius, Pavelas Smolkovas, Lukas Sendžikas, Arsenijus Buinickis, Tomas Bučma, Paulius Sakalis.

Atsargoje: Erlandas Duršlikas.

 

Rungtynių akimirkos:

(S. Čirbos ir P. Lozdos nuotr.)

Susijusios naujienos

 • Pasaulio Futsal čempionato šeimininkai paaiškės spalio pabaigoje

  2017-08-04

  Futsal vyrų rinktinė

  Pasaulio Futsal čempionato šeimininkai paaiškės spalio pabaigoje

  Tarptautinė futbolo asociacija (FIFA) informavo, jog sprendimą dėl 2020 metų Pasaulio Futsal (salės futbolo) čempionato šeimininkų priims spalio pabaigoje. FIFA laiške teigiama, jog ši data...

 • K. Rudžionis pasitraukė iš Futsal rinktinės trenerio pareigų

  2017-07-02

  Futsal vyrų rinktinė

  K. Rudžionis pasitraukė iš Futsal rinktinės trenerio pareigų

  Ketverius su puse metų Lietuvos salės futbolo rinktinę treniravęs Kęstutis Rudžionis pranešė pasitraukiantis iš savo pareigų. K. Rudžionis rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbo nuo 2012 metų...

 • UEFA patvirtino du naujus Futsal čempionatus

  2017-04-05

  Futsal vyrų rinktinė

  UEFA patvirtino du naujus Futsal čempionatus

  Helsinkyje posėdį surengęs UEFA Vykdomasis komitetas pristatė du naujus moterų ir vyrų salės futbolo (Futsal) čempionatus, o taip pat priėmė sprendimą praplėsti dabartinį UEFA Futsal EURO čempionatą...