Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

Rinktinė sieks pralaužti latvių tvirtovę

2016-06-01

Rinktinė sieks pralaužti latvių tvirtovę

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pasiryžusi po ilgos pertraukos parklupdyti Latviją jos tvirtovėje. Pergalė trečiadienį Liepojoje leistų užsitikrinti Baltijos taurės trofėjų dar nesibaigus turnyrui ir nutraukti nesėkmingą vizitų pas kaimynus seriją.

Paskutinį kartą Latvijoje lietuviai nugalėjo 1998 metais - tuomet Baltijos taurės rungtynės taip pat vyko Liepojos stadione. Mūsiškiai nugalėjo 2:1, o pergalingą įvartį pelnė 71 minutę a.a. Irmantas Stumbrys.

Nuo to laiko visus keturis kartus tarpusavio dvikovose Latvijoje triumfavo šeimininkai. Ypač apmaudus buvo paskutinis pralaimėjimas prieš dvejus metus taip pat Liepojoje. Tuomet lietuviai dominavo aikštėje, bet niekaip nepramušė latvių vartininko, o šeimininkams po kampinio nusišypsojo sėkmė įmušti, kai kamuolys keliskart atšoko rikošetu.

„Senokai nelaimėjome prieš latvius Baltijos taurėje. Norime būti stipriausi tarp Baltijos šalių ir tuo tikime", - kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, kurio auklėtiniai pergalės šios dienos rungtynėse atveju užtikrintų pergalę turnyre nepaisant latvių ir estų dvikovos.

Latvių pranašumu gali tapti tai, kad jie galėjo savaitgalį ilsėtis, nes Lietuva ir Estija sekmadienį rungtyniavo. Tačiau E. Jankauskas to nesureikšmino: „Tas faktas, kad žaidėme prieš tris dienas, o latviai turėjo laiko pasiruošti, yra jų pranašumas, bet nenorime to akcentuoti. Žinome kokia rungtynių svarba ir vyrai nusiteikę kovingai."

Rungtynėms lietuviai toliau ruošėsi Palangoje ir į Liepoją keliaus tik prieš pat rungtynes. Saugas Mantas Kuklys pasakojo, jog pagrindinis dėmesys pastarosiomis dienomis buvo skirtas atgauti jėgas ir pasiruošti taktiškai: „Svarbiausia buvo atsistatyti, kažką lipdyti treniruotėse jau laiko nebėra. Turime išanalizuoti varžovus, nuspręsti kaip rungtyniausime ir parvežti Baltijos taurę į Lietuvą.“Kelis metus Latvijos čempionate "Ventspils" gretose žaidžiantis saugas Simonas Paulius teigė, kad latviai surinko pajėgią sudėtį, tačiau jo manymu lietuviai yra pranašesni.

„Stipriausias jų žaidėjas vartininkas Andris Vanins, jie turi patyrusių gynėjų, puolėją Rudnevą, kuris žaidė Bundeslygoje. Latvių komanda ginasi kompaktiškai, stengiasi išeiti į kontratakas, - kalbėjo S. Paulius - Bet manau esame meistriškumu esame stipresni. Jų pliusai - namų aikštė, sirgaliai, ir šviežumas.“

Baltijos taurės varžybos vyksta nuo 1928-ųjų. Po šalių nepriklausomybių atkūrimo komandos dėl trofėjaus kovos jau 17 kartą - 9 kartus taurę laimėjo lietuviai, 8 latviai.

Baltijos taurės dvikovą tarp Lietuvos ir Latvijos šiandien nuo 19 val. 25 min. tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas, internetu - Futbolo.TV ir DELFI.TV.

Susijusios naujienos

 • D. Šernas: „Nebuvome verti pralaimėjimo“

  2017-06-11

  Vyrų rinktinė

  D. Šernas: „Nebuvome verti pralaimėjimo“

  Po ilgos pertraukos į Lietuvos rinktinę rungtynėse su Slovakija sugrįžęs puolėjas Darvydas Šernas teigė, kad jam apmaudu dėl nesėkmingai pasibaigusio susitikimo ir tikino, jog komanda nusipelnė...

 • E. Jankauskas: „Sėkmė mums nesišypsojo“

  2017-06-11

  Vyrų rinktinė

  E. Jankauskas: „Sėkmė mums nesišypsojo“

  Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas neslėpė nusivylimo, kad pralaimėtose rungtynėse su Slovakija jo auklėtiniams nepavyko pranokti oponentų meistriškumo, bet dėkojo savo komandai už...

 • Po sunkios kovos nusileido Slovakijai

  2017-06-10

  Vyrų rinktinė

  Po sunkios kovos nusileido Slovakijai

  Lietuvos futbolo rinktinė šeštadienį vykusiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse LFF stadione pademonstravo kovą iki paskutinių minučių, bet gražaus Arvydo Novikovo įvarčio neužteko sėkmingam...