Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

Rinktinė sieks pralaužti latvių tvirtovę

2016-06-01

Rinktinė sieks pralaužti latvių tvirtovę

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pasiryžusi po ilgos pertraukos parklupdyti Latviją jos tvirtovėje. Pergalė trečiadienį Liepojoje leistų užsitikrinti Baltijos taurės trofėjų dar nesibaigus turnyrui ir nutraukti nesėkmingą vizitų pas kaimynus seriją.

Paskutinį kartą Latvijoje lietuviai nugalėjo 1998 metais - tuomet Baltijos taurės rungtynės taip pat vyko Liepojos stadione. Mūsiškiai nugalėjo 2:1, o pergalingą įvartį pelnė 71 minutę a.a. Irmantas Stumbrys.

Nuo to laiko visus keturis kartus tarpusavio dvikovose Latvijoje triumfavo šeimininkai. Ypač apmaudus buvo paskutinis pralaimėjimas prieš dvejus metus taip pat Liepojoje. Tuomet lietuviai dominavo aikštėje, bet niekaip nepramušė latvių vartininko, o šeimininkams po kampinio nusišypsojo sėkmė įmušti, kai kamuolys keliskart atšoko rikošetu.

„Senokai nelaimėjome prieš latvius Baltijos taurėje. Norime būti stipriausi tarp Baltijos šalių ir tuo tikime", - kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, kurio auklėtiniai pergalės šios dienos rungtynėse atveju užtikrintų pergalę turnyre nepaisant latvių ir estų dvikovos.

Latvių pranašumu gali tapti tai, kad jie galėjo savaitgalį ilsėtis, nes Lietuva ir Estija sekmadienį rungtyniavo. Tačiau E. Jankauskas to nesureikšmino: „Tas faktas, kad žaidėme prieš tris dienas, o latviai turėjo laiko pasiruošti, yra jų pranašumas, bet nenorime to akcentuoti. Žinome kokia rungtynių svarba ir vyrai nusiteikę kovingai."

Rungtynėms lietuviai toliau ruošėsi Palangoje ir į Liepoją keliaus tik prieš pat rungtynes. Saugas Mantas Kuklys pasakojo, jog pagrindinis dėmesys pastarosiomis dienomis buvo skirtas atgauti jėgas ir pasiruošti taktiškai: „Svarbiausia buvo atsistatyti, kažką lipdyti treniruotėse jau laiko nebėra. Turime išanalizuoti varžovus, nuspręsti kaip rungtyniausime ir parvežti Baltijos taurę į Lietuvą.“Kelis metus Latvijos čempionate "Ventspils" gretose žaidžiantis saugas Simonas Paulius teigė, kad latviai surinko pajėgią sudėtį, tačiau jo manymu lietuviai yra pranašesni.

„Stipriausias jų žaidėjas vartininkas Andris Vanins, jie turi patyrusių gynėjų, puolėją Rudnevą, kuris žaidė Bundeslygoje. Latvių komanda ginasi kompaktiškai, stengiasi išeiti į kontratakas, - kalbėjo S. Paulius - Bet manau esame meistriškumu esame stipresni. Jų pliusai - namų aikštė, sirgaliai, ir šviežumas.“

Baltijos taurės varžybos vyksta nuo 1928-ųjų. Po šalių nepriklausomybių atkūrimo komandos dėl trofėjaus kovos jau 17 kartą - 9 kartus taurę laimėjo lietuviai, 8 latviai.

Baltijos taurės dvikovą tarp Lietuvos ir Latvijos šiandien nuo 19 val. 25 min. tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas, internetu - Futbolo.TV ir DELFI.TV.

Susijusios naujienos

 • E. Jankauskas: „Neturime teisės daryti tokių klaidų“

  2017-03-22

  Vyrų rinktinė

  E. Jankauskas: „Neturime teisės daryti tokių klaidų“

  Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po pralaimėtų kontrolinių rungtynių Čekijai tikino, jog toks pasirodymas jo netenkino ir komanda turės išanalizuoti savo klaidas bei padaryti išvadas...

 • Testas Čekijoje: po skirtingų kėlinių pralaimėta

  2017-03-22

  Vyrų rinktinė

  Testas Čekijoje: po skirtingų kėlinių pralaimėta

  Pasiruošimą Pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Anglija tęsianti Lietuvos rinktinė trečiadienį turėjo progą išbandyti savo taktinius sumanymus ir 22 žaidėjams suteikė praktikos kontroliniame...

 • Treneriai pristatė naują technologiją ir apžvelgė čekus

  2017-03-22

  Vyrų rinktinė

  Treneriai pristatė naują technologiją ir apžvelgė čekus

  Lietuvos rinktinėje labiausiai matomi yra komandos žaidėjai, tačiau nemažai juodo darbo atlieka ir trenerių štabo nariai. Dieną naktį žaidimą analizuojantys Rokas Garastas ir Marius Babravičius...