Lietuvos futbolo federacija

Moterų A lyga

Lietuvos ir Baltarusijos čempionės sužaidė lygiosiomis

2017-03-01

Lietuvos ir Baltarusijos čempionės sužaidė lygiosiomis

Šiaulietėms pirmosios „Minsk Cup 2017“ turnyro rungtynės baigėsi taikiai 1:1 (0:1). „Gintrai-Universitetui“ vienintelį įvartį nuo 11 metrų baudinio atžymos pelnė Ana Alekperova.

Nors prieš susitikimą favoritėmis laikytos Minsko „ZFK Minsk” futbolininkės pelnė greitą įvartį ir jau rungtynių pradžioje įgijo persvarą, Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda nesutriko. Priešingai, Lietuvos čempionės mobilizavosi, išlygino žaidimą, o antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą, pelnė įvartį ir net turėjo puikių progų išplėšti dramatišką pergalę.

Rungtynės sėkmingiau pradėjo turnyro šeimininkės. Baltarusijos čempionės po šiauliečių gynybos klaidos į priekį išsiveržė jau 3-ią rungtynių minutę. Žaibiškas šaltas dušas pažadino „Gintros-Universiteto“ futbolininkes, kurios po praleisto įvarčio nesubyrėjo, o pademonstravo tvirtą charakterį ir po truputį perėmė rungtynių kontrolę. Vieną po kitos pražangas aikštės viduryje provokavusios Ana Alekperova bei Tatjana Kozyrenko vedė iš kantrybės baltaruses. Pirmajame kėlinyje neblogas progas pasižymėti ir išlyginti rezultatą turėjo Simona Veličkaitė ir T. Kozyrenko, tačiau pastarųjų smūgiai skriejo šalia vartų.

Po pertraukos Rimantas Viktoravičius atliko keletą keitimų – į aikštę vietoje Dovilės Gailevičiūtės ir Samantos Karasiovaitės žengė Zenatha Coleman bei klubo peržiūroje dalyvaujanti ukrainietė Kristina Jeromenko. Šios korekcijos sudėtyje įnešė naujų vėjų ir vos tik prasidėjus antrajam kėliniui varžovių gynybos užkardas ėmė ardyti Z. Coleman. Įpusėjus kėliniui vienos iš atakų metu namibietė buvo neleistinai pargriauta Minsko ekipos baudos aikštelėje, o teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Pastarąjį šaltai realizavo patyrusi „Gintros-Universiteto“ saugė A. Alekperova ir rezultatas tapo lygus 1:1.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos puikius šansus pasižymėti taip pat turėjo ir T. Kozyrenko bei aktyviai žaidusi Z. Coleman, tačiau varžovių vartininkė žaidė patikimai. Pirmasis draugiško turnyro Baltarusijoje susitikimas baigėsi taikiai – 1:1.

Jau rytoj „Gintros-Universiteto“ ekipos laukia kitos „Minsk Cup 2017“ rungtynės – lietuvaitės išmėgins jėgas su Baltarusijos merginų futbolo akademijos auklėtinėmis.  Dvikova Lietuvos laiku vyks 17 valandą.

fkgintra.lt informacija

Susijusios naujienos

 • Atsinaujino moterų A lygos kovos

  2017-08-10

  Moterų A lyga

  Atsinaujino moterų A lygos kovos

  Pirmos po vasaros pertraukos į stadioną sugrįžo Lietuvos merginų U-17 ir Gargždų „Bangos“ komandos. Dvikova pasibaigė atkakliomis lygiosiomis 1:1 (0:1). Rugpjūčio 9-ąją vykusiose rungtynėse pirmą...

 • MFA „Žalgirio“ merginos ryžtingai pasitinką antrą sezono pusę

  2017-08-09

  Moterų A lyga

  MFA „Žalgirio“ merginos ryžtingai pasitinką antrą sezono pusę

  Netrumpos vasaros atostogos baigėsi ir sostinės MFA „Žalgirio“ klubo merginoms. Pasibaigus stovykloms visoms Lietuvos merginų rinktinių amžių grupėms, pagaliau merginos gali sugrįžti ir į savo klubo...

 • GKS „Gornik“ triumfavo turnyre Šiauliuose

  2017-07-30

  Moterų A lyga

  GKS „Gornik“ triumfavo turnyre Šiauliuose

  Sekmadienį buvo sužaisti paskutiniai tarptautinio moterų futbolo klubų turnyro „Amber Cup 2017“ susitikimai. Lenkijos ekipa laimėjo pirmą vietą, o šiaulietės liko ketvirtos. Šiaulių...