Lietuvos futbolo federacija

Teisėjai

Į Vilnių rinkosi teisėjus ruošiantys specialistai iš visos Europos

2017-03-17

Į Vilnių rinkosi teisėjus ruošiantys specialistai iš visos Europos

Į Vilniuje vykusius UEFA ir FIFA kasmetinius kursus techniniams teisėjų instruktoriams ir fizinio rengimo treneriams susirinko specialistai iš viso žemyno.

Savaitę vykusiame renginyje dalyvavo instruktoriai iš 55 UEFA asociacijos narių. Pagrindiniai šio renginio renginio tikslai buvo pristatyti naujas tendencijas treniravime ir testavime, naudoti video analizę bėgimo technikos, koordinacijos ir atletiškumo gerinimui bei aptarti treniravimo ištvermės, traumų prevencijos aspektus ir neseniai pristatytų FIFA fizinio parengimo testų rezultatus.

Kursai susidėjo iš teorinių seminarų, individualių ir grupinių pristatymų bei praktinių treniruočių aikštėje. Vertinga patirtimi garsus Škotijos arbitras Hugh Dallas, o tarp kurso dalyvių buvo Čempionų lygos finaluose dirbę teisėjai Manuelis Diazas Vega, Helmutas Krugas ir kiti buvę teisėjai.

„Kursų dalyviai dirbo dvejose grupėse. Vienoje vyksta techniniai teisėjų instruktorių kursai, kitoj – fizinio rengimo treneriams. Šie kursai yra labai svarbūs, žaidimas keičiasi, futbolas tampa greitesnis, tad mums reikia užtikrinti, kad teisėjai būtų aukščiausiame pasirengimo lygyje. Į kursus Vilniuje atvyko dalyviai iš visos Europos, man ir kitiems dalyviams vizitas čia labai patiko“, – teigė 1998 ir 2002 metų pasaulio čempionatuose teisėjavęs H. Dallasas.

FIFA teisėjų rengimo skyriaus vadovas Manuelis Navarro teigė, kad tokie kursai yra svarbūs, nes juose instruktoriai pristato inovatyviausius ir aktualiausius metodus bei džiaugėsi surengtu renginiu.

„FIFA kiekvienai konfederacijai organizuoja asistentų programos kursus. Iš kiekvienos UEFA asociacijos atsivežame instruktorius, kurie pasidalija naujausia informacija apie teisėjavimą. Džiaugiuosi fizinio rengimo ir techninių kursų instruktorių darbu čia, Lietuvoje“, – tikino M. Navarro.

Tarp instruktorių buvo ir lietuviškų veidų - inspektoriai Gercas Žakas ir Aušra Kancė bei su teisėjų fiziniu rengimu dirbantis Marius Čeliauskas. Septintus metus iš eilės mokymuose dalyvaujantis šilutiškis pabrėžė šių kursų svarbą: „Malonu, kad šiais metais kursai vyksta Lietuvoje. Labai malonu pagilinti žinias ir pasidalinti su kitų šalių treneriais patirtimi bei išgirsti jų nuomonę atitinkamais klausimais“.

Susijusios naujienos

 • Europos U-21 čempionate - lietuviškos teisėjų komandos debiutas

  2017-06-20

  Teisėjai

  Europos U-21 čempionate - lietuviškos teisėjų komandos debiutas

  Lietuvos futbolo teisėjų komanda pirmą kartą teisėjavo Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionato rungtynėms. Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionate Lenkijoje dėl stipriausios žemyno komandos vardo...

 • Susipažino su teisėjavimu ir taisyklių subtilybėmis

  2017-05-22

  Teisėjai

  Susipažino su teisėjavimu ir taisyklių subtilybėmis

  Kaune vyko Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) organizuotas moterų teisėjų seminaras moterims ir merginoms, kurios domisi teisėjų veikla ir futbolo taisyklių taikymu. Į seminarą gegužės...

 • Debiutiniame čempionate teisėja dirbo finale

  2017-05-22

  Teisėjai

  Debiutiniame čempionate teisėja dirbo finale

  Gegužę Čekijoje vykusiame Europos merginų (WU-17) čempionate aikštėje varžėsi geriausios žemyno komandos. Tokio lygio tarptautinėse varžybose pirmą kartą teisėjavusi lietuvė Ieva...