Lietuvos futbolo federacija

Moterų varžybos

Aptarta idėja dėl Baltijos moterų futbolo lygos atkūrimo

2016-11-01

Aptarta idėja dėl Baltijos moterų futbolo lygos atkūrimo

Praėjusį savaitgalį Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų futbolo klubų vadovai rinkosi į susitikimą Rygoje, kuriame buvo svarstomas pagrindinis klausimas – moterų Baltijos futbolo lygos atkūrimo procesas.

Susirinkime klubų vadovai priėmė vieningą sprendimą, jog nuo 2012-ųjų metų savo veiklą sustabdžiusi moterų Baltijos futbolo lyga turi būti atkurta. Planuojama, jog lyga turėtų pratęsti savo gyvavimą jau nuo ateinančio 2017-ųjų metų pavasario.

Pasak Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubo vadovo Gintaro Radavičiaus, kuris eina ir Baltijos lygos viceprezidento pareigas, pirminiame lygos atkūrimo šablone yra numatyta, jog joje turėtų dalyvauti po du pajėgiausius klubus iš kiekvienos šalies, o paraleliai turėtų vykti ir dublerių pirmenybės.

„Buvo pasiūlytas ir apsvarstytas toks moterų Baltijos futbolo lygos formatas, kuriuo remiantis turnyre dalyvautų 6 komandos – po dvi stipriausias iš Estijos, Latvijos bei Lietuvos. Be viso ko, visi šie klubai privalėtų turėti ir savo antrąją komandą, kuri dalyvautų Baltijos lygos dublerių čempionate. Manau, kad tai puiki idėja, kurios įgyvendinimas visiškai realus. Pavyzdžiui, vykdami rungtyniauti į Estiją, vyktumėme su pagrindine bei dublerine komandomis, kurios su varžovėmis sužaistų tą pačią dieną. Tokiu būdu ne tik turėtumėme daugiau aukšto lygio rungtynių, kurių mums taip trūksta, bet ir grūdintumėme savo jaunimą“ – teigė G. Radavičius.

Kitas susitikimas sprendžiant tolimesnius moterų Baltijos futbolo lygos proceso klausimus yra numatytas įvykti lapkričio 22-ą dieną Rygoje. Jame klubų vadovai bei visų lygoje ketinančių dalyvauti šalių federacijų atstovai turėtų pateikti galutinius atsakymus dėl lygos atkūrimo bei išgryninti komandas, kurios dalyvaus turnyre.

fkgintra.lt infromacija

Susijusios naujienos

 • Meilė futbolui – visam gyvenimui

  2017-08-11

  Moterų varžybos

  Meilė futbolui – visam gyvenimui

  Utenos „Utenio“ futbolo akademijos merginos, energingai spardančios kamuolį stadione, svajoja debiutuoti LMFA moterų I lygoje, o gal net būti pakviestos į rinktinę. Futbolas, mūsų valstybėje dar...

 • Įpusėjo AAFF moterų „Hummel“ lygos sezonas

  2017-06-27

  Moterų varžybos

  Įpusėjo AAFF moterų „Hummel“ lygos sezonas

  Dvylika komandų rungiasi moterų futbolo „Hummel“ lygoje, kurią vykdo Alytaus apskrities futbolo federacija (AAFF) ir Alytaus moterų futbolo klubas. Pirmenybėse žaidžiamos 40 minučių trukmės rungtynės...

 • Po „Utenio“ vėliava – moterų komanda

  2017-05-15

  Moterų varžybos

  Po „Utenio“ vėliava – moterų komanda

  Utenos „Utenis“ toliau sėkmingai stato futbolo piramidę – prie dviejų vyrų komandų ir vaikų akademijos prisijungė ir moterų ekipa. Šios komandos istorija prasidėjo dar 2014-aisiais. Utenoje vyko...