Lietuvos futbolo federacija

Teisėjai

Europos U-21 čempionate - lietuviškos teisėjų komandos debiutas

2017-06-20

Europos U-21 čempionate - lietuviškos teisėjų komandos debiutas

Lietuvos futbolo teisėjų komanda pirmą kartą teisėjavo Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionato rungtynėms.

Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionate Lenkijoje dėl stipriausios žemyno komandos vardo varžosi 12 rinktinių. Nors Lietuvos tarp jų nėra, savo vardą į istoriją įrašė pirmoji lietuvių brigada.

Birželio 19-ąją Kelcų mieste vykusioje Anglijos ir Slovakijos jaunimo rinktinių dvikovoje švilpė Gediminas Mažeika, kuriam aikštėje padėjo asistentai Vytenis Kazlauskas ir Vytautas Šimkus bei papildomi arbitrai Donatas Rumšas ir Robertas Valikonis.

Tai pirmas kartas, kai vvisa Lietuvos teisėjų brigada vadovavo šio lygmens finalinio etapo turnyro rungtynėms. Anksčiau panašios patirties individualiai turėjo V. Šimkus, kuris teisėjavo Europos U-21 čempionato finale kaip teisėjo asistentas.

Rungtynėse tarp anglų ir slovakų abiems komandoms iš viso buvo parodytos penkios geltonos kortelės ir užfiksuota 19 pražangų.

Iškvietimas į Europos U-21 čempionatą - įsimintino Lietuvos teisėjams sezono kulminacija.

G. Mažeika ir jo kolegos pirmą kartą švilpė UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynėse tarp Lėverkuzeno „Bayer“ ir „Monaco“ klubų, o taip pat dirbo Europos lygos aštuntfinalio rungtynėse „Old Trafford“ stadione, kur susitiko garsusis „Manchester United“ klubas ir „Rostov“ ekipa.

Susijusios naujienos

 • Susipažino su teisėjavimu ir taisyklių subtilybėmis

  2017-05-22

  Teisėjai

  Susipažino su teisėjavimu ir taisyklių subtilybėmis

  Kaune vyko Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) organizuotas moterų teisėjų seminaras moterims ir merginoms, kurios domisi teisėjų veikla ir futbolo taisyklių taikymu. Į seminarą gegužės...

 • Debiutiniame čempionate teisėja dirbo finale

  2017-05-22

  Teisėjai

  Debiutiniame čempionate teisėja dirbo finale

  Gegužę Čekijoje vykusiame Europos merginų (WU-17) čempionate aikštėje varžėsi geriausios žemyno komandos. Tokio lygio tarptautinėse varžybose pirmą kartą teisėjavusi lietuvė Ieva...

 • Lietuvio klausė geriausios paplūdimio rinktinės

  2017-05-16

  Teisėjai

  Lietuvio klausė geriausios paplūdimio rinktinės

  Bahamuose vykusiame FIFA pasaulio paplūdimio futbolo čempionate ryškiai figūravo ir lietuviškas akcentas – turnyre teisėjavo Laurynas Aržuolaitis. Jis turėjo galimybę švilpti ir per dviejų geriausių...