Lietuvos futbolo federacija

Kursai ir seminarai

Trenerių kursus įvertino puikiai

2017-07-23

Trenerių kursus įvertino puikiai

Lietuvoje rengiami UEFA trenerių PRO licencijos ir kiti kursai oficialiai sulaukė pripažinimo iš UEFA. Kursų procesą stebėję užsienio specialistai puikiai įvertino šalyje vykdomą specialistų rengimą.

Visi UEFA licencijas išduodantys kursai kas trejus metus yra inspektuojami organizacijos ekspertų. Lietuvoje specialistai tris kartus lankėsi PRO licencijos kursuose bei du kartus stebėjo A kursus. Ekspertai įvertina, kaip realybe paremtas mokymas yra vykdomas seminaruose bei įvertina jo kokybę. Neseniai LFF iš UEFA gautame rašte trenerių kursai įvertinti puikiai.

Pasak LFF techninio direktoriaus Raimondo Statkevičiaus, toks įvertinimas leidžia suprasti, jog trenerių kvalifikacijos kėlimas Lietuvoje yra vykdomas kryptingai ir pagal aukščiausius standartus.

„Žinau, kad kai kurios šalys dar tik keičia savo trenerių mokymą, o mes dar ankščiau išskyrėme trenerių rengimą, kaip prioritetą. Tai taip pat yra vienas UEFA prioritetų, - kalbėjo R.Statkevičius - Trenerių rengimas yra svarbus aspektas mūsų federacijos strategijoje. Vėliau treneris dirba su žaidėju ir gali suteikti jam labai svarbių žinių. Kuo aukštesnis trenerio išsilavinimas, žinių kokybė, tuo geriau jis tai perteiks žaidėjui, kuris taps geresniu. Toks įvertinimas mūsų rengiamiems kursams yra svarbus, nes mes žinome, jog judame tinkama linkme."

Šiuo metu Lietuvoje vyksta UEFA A ir B trenerių kursai. A kursai baigsis kitų metų pirmoje pusėje, B kursai - šių metų gale. Dabartinėje A kursų sesijoje treneriai dirba ties rungtynių analizėmis su šiuolaikinėmis technologijomis. B kursuose vykdomas stažuočių modelis – studentai stažuojasi su aukštesnės kvalifikacijos treneriais  ir įgauna svarbių praktinių žinių.

UEFA PRO kursus neseniai baigė tokie žinomi specialistai kaip Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas ir jo asistentas Rokas Garastas, Vilniaus „Žalgirio“ strategas Valdas Dambrauskas. Tarp kursus baigusių - buvę ilgamečiai Lietuvos rinktinės žaidėjai Tomas Ražanauskas bei Robertas Poškus. Pastarasis nuo vasaros pradėjo darbą Rusijoje - jis dirba Permės „Amkar“ trenerių štabe su jaunimo komanda.

Susijusios naujienos

 • C licencijos kursuose žinių sėmėsi antroji grupė

  2017-07-13

  Kursai ir seminarai

  C licencijos kursuose žinių sėmėsi antroji grupė

  Telšiuose vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Masinio futbolo asociacija (MaFa) surengė jau ketvirtąją LFF C licencijos kursų sesiją šiais metais. Joje žinių sėmėsi antroji grupė...

 • Jaunimo treneriams – Europos čempiono patarimai

  2017-07-10

  Kursai ir seminarai

  Jaunimo treneriams – Europos čempiono patarimai

  Jaunimo futbolo treneriai savaitę Kaune mokėsi su specialistais iš Danijos bei Bosnijos. LFF ir FIFA organizuojamuose kursuose 32 treneriai iš Lietuvos sėmėsi žinių, kaip teisingai ugdyti jaunąją...

 • Vartininkų treneriams pasiūlė patirtį iš Anglijos

  2017-06-26

  Kursai ir seminarai

  Vartininkų treneriams pasiūlė patirtį iš Anglijos

  Vilniaus „Žalgirio“ vartininkų akademijos ir Lietuvos futbolo federacijos organizuotame seminare vertinga patirtimi su kolegomis Anglijos "Premier" lygos naujokų klube su jaunimu dirbantis vartininkų...