Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

Teisėjoms tobulintis padėjo lektorė iš Kroatijos

2017-08-02

Teisėjoms tobulintis padėjo lektorė iš Kroatijos

Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA rengiami moterų teisėjų kursai, kuriuose patarimais dalijosi patyrusi futbolo teisėja ir lektorė iš Kroatijos Lada Rojc.

2011 metų pasaulio moterų futbolo čempionate ir 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse dirbusi kroatė teigė, kad lietuvės teisėjos nori tobulėti ir apibūdino kursus, kaip tokius, kuriuose mokomasi priimti greitus sprendimus.

„Šiuose kursuose apžvelgiame visus svarbiausius teisėjavimo kriterijus: mokomės situacijų, kai yra žaidimas ranka ir nuošalė. Norime, kad teisėjų sprendimai aikštėje būtų aiškūs joms pačioms: kada reikia rodyti geltoną kortelę, kada raudoną, kada kelti nuošalės vėliavėlę. Aš manau, kad Lietuvos teisėjos yra labai gerai pasiruošusios, bet tobulėti galima kiekvieną dieną“, – sakė L. Rojc.

Per tris dienas kursų dalyvės išgirdo daug naudingos informacijos apie teisėjų fizinį parengimą, žaidimo situacijų skaitymą, paskaitų metu nagrinėjo vaizdo medžiagą su neteisingo teisėjavimo pavyzdžiais.

Kursai sulaukė didelio tiek Lietuvoje dirbančių futbolo teisėjų, tiek teisėjauti pradedančių merginų dėmesio. Kai kurios, kaip Rasa Imanalijeva, yra žaidusios ir Lietuvos moterų futbolo rinktinėje.

„Teisėjau jau septynis metus ir šiais metais gavau FIFA kategoriją. Tikriausiai, tai yra pagrindinė priežastis, kodėl čia esu. Labai patiko šie kursai – tai yra kažkas nerealaus, įgauname daug patirties“, – sakė R. Imanalijeva.

Susijusios naujienos

 • Turnyru paminėjo artėjantį Valstybės atkūrimo šimtmetį

  2017-11-29

  Moterų futbolas

  Turnyru paminėjo artėjantį Valstybės atkūrimo šimtmetį

  Lapkričio 27 d. Tauragės Žalgirių gimnazijoje vyko merginų salės futbolo turnyras, skirtas artėjančiam Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Turnyre dalyvavo Šilalės S. Gaudėšiaus gimnazijos...

 • Utenoje startavo moterų futsalo turnyras

  2017-11-16

  Moterų futbolas

  Utenoje startavo moterų futsalo turnyras

  Lapkričio 16 d. startavo pirmasis Utenoje moterų salės futbolo turnyras. Varžybose, kurių nugalėtojos paaiškės kovo 8 dieną, dalyvaus septynios užsiregistravusios komandos, dvi iš jų – „Utenio“...

 • Paminėjo moterų futbolo atgimimo 30-metį

  2017-10-24

  Moterų futbolas

  Paminėjo moterų futbolo atgimimo 30-metį

  Moterų futbolo atgimimo 30-mečio jubiliejus Kaune pažymėtas buvusių ir esamų futbolininkų, trenerių bei entuziastų susitikimu diskusijų erdvėje bei futbolo turnyru. Spalio 21 d. į šventę...