Lietuvos futbolo federacija

WU-15 rinktinė

Sutriuškino latves ir apgynė titulą

2017-08-06

Sutriuškino latves ir apgynė titulą

Lietuvos merginų (WU-15, gimusios 2003 m. ir jaunesnės žaidėjos) rinktinė neturėjo lygių Baltijos taurės varžybose – antrose rungtynėse net 8:0 nugalėtos Latvijos bendraamžės.

Pirmose turnyro rungtynėse su Estijos WU-15 rinktine mūsiškės po sėkmingo antrojo kėlinio nugalėjo 3 įvarčių persvara (5:2). Šį kartą jau po pirmojo kėlinio Lietuvos komanda nepaliko varžovėms vilčių.

Jau pirmąją rungtynių minutę mūsiškės ėmėsi iniciatyvos ir priartėjo prie varžovių iš Latvijos vartų. 6 min. gavusi perdavimą iš centro į kraštą Meda Šeškutė tolimu smūgiu pelnė pirmąjį įvartį ir pastūmėjo komandą į priekį.

Pirmojo kėlinio 12 min. po pakelto kampinio smūgio prie latvių vartų kritodar vienas įvartis. Kamuoliui nusileidus į baudos aikšte Latvijos žaidėjos stengėsi išspirti kamuolį, tačiau mūsiškės buvo apsukresnės: sumaištyje Dovilė Dockaitė įmušė antrą įvartį.

Įvarčių seriją pratęsė kairiuoju kraštu atakuojanti Rimantė Jonušaitė. Pirmąjį savo įvartį pelnė gavusi perdavimą iš dešiniojo krašto į centrą. Jau po minutės R. Jonušaitė dar kartą po perdavimo iš krašto pelnė dar vieną įvartį.

27 min. Meda Šeškutė antrą kartą pasižymėjo puikiu tolimu smūgiu, o 36 min. po sumaišties prie Latvijos vartų sugebėjo ištraukti kamuolį ir smūgiuoti pro vartininkės rankas.

Lietuvos WU-15 merginų rinktinė neketino sustoti ir be gailesčio triuškino bendraamžes. 38 min. Gabija Valiukevčiūtė gavusi perdavimą viduryje prasibrovė pro Latvijos rinktinės gynėjas ir be niekieno pagalbos pelnė 7-tą įvartį.

Prasidėjus antram kėliniui mūsiškės neatsipalaidavo. 43 min. Erika Šupelytė gavusi kamuolį iš komandos draugės rado laisvą plotą užbaigė rezultatyviu smūgiu į latvių vartus.

Nors antrame kėlinyje jautėsi nuovargis, lietuvaitės pasižymėjo drausmingu žaidimu ir neleido varžovėms priartėti prie vartų. Savo amžiaus grupėje (WU-15) Lietuvos merginos pademonstravo, jog buvo nenugalimos ir apgynė Baltijos taurės čempionų titulą.

„Žinojau, kad laimėsime, tačiau nemaniau, kad tokiu didžiuliu skirtumu. Analizavome rungtynes, kuomet žaidė estės ir latvės, matėme kurias Latvijos žaidėjas reikia labiau saugoti, kad nepribėgtų prie vartų. Savo misiją įvykdėme - varžovės praktiškai neturėjo realių progų įvarčiui.“ – neslepia pasididžiavimo WU-15 rinktinės treneris Vytas Jančiauskas.

Tris įvarčius pelniusi komandos kapitonė Meda Šeškutė džiaugėsi, jog nauja komanda sėkmingai pradėjo savo kelią. „Rinktinėje žaidžiu jau ilgiau, todėl dabar, kai komandoje žaidžia kone visos naujokės, būna nelengva, prireikia labai daug dirbti, kad susižaistume. Tačiau tapome čempionėmis – vadinasi, ėjome teisingu keliu!“

Rungtynių statistika

WU-15 Lietuva – Latvija 8:0 (7:0)
Teisėja – Lina Skladaitytė (Lietuva)
Įvarčiai: 6 min., 27 min. ir 36 min Meda Šeškutė, 12 min. Dovilė Dockaitė, 23 ir 24 min. Rimantė Jonušaitė, 38 min. Gabija Valiukevičiūtė, 43 min. Erika Šupelytė.
Įspėta: 77 min. Kamilė Gudelevičiūtė

Lietuva: Vera Demidova, Emilija Ivaškaitė, Rimantė Jonušaitė (74 min. Goda Bartkevičiūtė), Dovilė Dockaitė, Donata Švarcaitė (48 min. Orinta Vasiliauskaitė), Gabija Valiukevičiūtė, Kamilė Gudelevičiūtė, Meda Šeškutė (74 min. Neolina Ivanovskaja), Rugilė Butkutė (74 min. Simona Krakytė), Erika Šupelytė (56 min. Livija Toropovaitė), Alina Špakovskaja. Atsargoje: Agnetė Kuprytė.

Evaldo Černiausko nuotr.

Susijusios naujienos

 • Kaune surengta pirmoji WU-15 rinktinės atrankos dalis

  2017-11-10

  WU-15 rinktinė

  Kaune surengta pirmoji WU-15 rinktinės atrankos dalis

  Lapkričio 10 dieną Nacionalinės futbolo akademijos manieže rinkosi jaunosios futbolininkės, kurios sudalyvavo WU-15 (gimusių 2004 m. ir jaunesnių) rinktinės atrankoje. Šiandien apie 4 valandas...

 • Merginos kviečiamos dalyvauti WU-15 rinktinės atrankoje

  2017-10-10

  WU-15 rinktinė

  Merginos kviečiamos dalyvauti WU-15 rinktinės atrankoje

  Lapkričio 10 ir 17 dienomis vyks atranka į Lietuvos merginų U-15 (gimusių 2004–2006 m.) rinktinę. Jaunosios futbolo žaidėjos kviečiamos atvykti į Kauną, Nacionalinės FA maniežą. Į rinktinę kviečiamos...

 • Vienoje rinktinėje muša įvarčius, kitoje – saugo vartus

  2017-08-15

  WU-15 rinktinė

  Vienoje rinktinėje muša įvarčius, kitoje – saugo vartus

  Lietuvos merginų WU-15 rinktinė neseniai vykusiose Baltijos taurės varžybose nepaliko vilčių varžovėms. Viena iš šio laimėjimo kalvių – komandos kapitonė Meda Šeškutė. Pasitikinti savimi ir...