Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

Škotijos riešutas lietuviams buvo per kietas

2017-09-01

Škotijos riešutas lietuviams buvo per kietas

Lietuvos futbolo rinktinei penktadienio vakarą teko nuryti kartų pralaimėjimo kartėlį – atrankos į 2018 metų pasaulio čempionato rungtynėse LFF stadione į Edgaro Jankausko auklėtinių vartus Škotija pelnė tris įvarčius be atsako.

Šiose rungtynėse lietuviams negalėjo padėti peties traumą gavęs Vaidas Slavickas, kurį pakeitė Egidijus Vaitkūnas. Po diskvalifikacijos į startinę sudėtį sugrįžo Artūras Žulpa, o lyginant su praeitomis rungtynėmis su Slovakija, Ernestas Šetkus startinėje sudėtyje pakeitė Emilijų Zubą.

Abi komandos rungtynes pradėjo su kovingu nusiteikimu ir spaudė viena kitą dar varžovų aikštės pusėje.

7 minutę škotai atliko pirmą smūgį į vartus ir jis buvo labai pavojingas – Leighas Griffihsas atsikratė Tado Kijansko priežiūros prie baudos aikštelės linijos ir paleido šūvį į kairįjį kampą, bet kamuolys skriejo šalia virpsto.

Tačiau jau po poros minučių lietuviai taip pat davė atsaką. Arvydas Novikovas įsiveržė į kairįjį baudos aikštelės kraštą ir „išmaudė“ gynėją, bet jam nepavyko sėkmingai atlikti smūgio priešais vartus ir prašovė šalia jų.

21 minutę prie baudos aikštelės prieigų lietuviai uždirbo baudos smūgį. Prie kamuolio stojo A. Novikovas, kuris pabandė jį stipriu smūgiu užsukti į viršutinį vartų kampą, bet vartininkas Craigas Gordonas užtikrintai sureagavo į tokį bandymą.

Škotija prie Lietuvos vartų toliau aktyviai rezgė  atakas ir 25 minutę jiems pavyko pralaužti ledus – Stuartas Armstrongas po pakelto kampinio turėjo laisvės įsibėgėti baudos aikštelėje ir smeigė tikslų smūgį galva.

30 minutę škotai sudavė antrą smūgį lietuviams. Kontratakoje Andy Robertsonas gavo kamuolį ties baudos aikštelės linija ir kaire koja atliko klastingą smūgį į kairįjį vartų kampą.

Po dešimties minučių vieną retesnių galimybių pirmajame kėlinyje įmušti turėjo Lietuva. Darvydas Šernas sulaukė aštraus perdavimo į baudos aikštelės centrą, bet smūgiavo virš vartų. Visgi kėlinys baigėsi rezultatu 0-2 Škotijos naudai.

Po pertraukos svečiai turėjo realią galimybę paversti rezultatą triuškinamu, bet L. Griffithsas prie tolimojo virpsto nesugebėjo išnaudoti patogaus perdavimo ir pataikė į kitą vartų tinklo pusę.

61 minutę savo šanso sulaukė V. Slivka. Saugas gavo kamuolį baudos aikštelės centre, bet ten jam nepavyko tinkamai suvaldyti kamuolio ir jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

72 minutę škotai pasinaudojo lietuvių neapdairumu baudos aikštelėje – po kamuolio išmetimo iš šoninės linijos, priešais E. Šetkų išniręs Jamesas McArthuras savo progos nepraleido.

Vėliau Lietuvos komandoje pirmą kartą nuo 2016 metų birželio aikštėje pasirodė Lukas Spalvis. E. Jankauskas į aikštę metė ir Ovidijų Verbicką su Deivydu Matulevičiumi, bet jų pastangų neužteko sušvelninti rezultatą – mačas baigėsi Lietuvos pralaimėjimu 0:3.

Po rungtynių Lietuva užimą penktą F grupės vietą su penkiais taškais. Škotija turi surinkę 11 taškų ir išlaiko viltį patekti į pasaulio čempionato pagrindinį turnyrą.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Škotija 0:3 (0:2)
LFF stadionas, 5067 žiūrovai
Teisėjas – Carlos Del Carrro
Įvarčiai: 25 min. S. Armstrong (0:1), 30 min. A. Robertson (0:2), 72 min. J. McArthur
Įspėti: 67 min. C. Mulgrew (Škotija), 78 min. F. Černych (Lietuva).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Valdemar Borovskij, Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Artūras Žulpa (68 min. Lukas Spalvis), Mantas Kuklys, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka (79 min. Ovidijus Verbickas), Fedoras Černychas, Darvydas Šernas (82 min. Deivydas Matulevičius).

Atsargoje: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Linas Klimavičius, Mindaugas Grigaravičius, Vaidas Šilėnas, Edvinas Girdvainis, Markas Beneta, Modestas Vorobjovas.

A. Didžgalvio nuotr:

Susijusios naujienos

 • Galimybė Lietuvai patekti į Europos čempionatą – UEFA Tautų lyga

  2018-01-17

  Vyrų rinktinė

  Galimybė Lietuvai patekti į Europos čempionatą – UEFA Tautų lyga

  Jau po savaitės (sausio 24 d.) Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė sužinos savo oponentus inauguraciniame UEFA Tautų lygos turnyre, kuris suteiks papildomą galimybę kovoti dėl kelialapio į 2020 metų...

 • Paaiškėjo UEFA Tautų lygos burtų krepšeliai

  2017-12-08

  Vyrų rinktinė

  Paaiškėjo UEFA Tautų lygos burtų krepšeliai

  Jau 2018 metų rudenį Europoje startuoja naujasis UEFA Tautų lygos turnyras, kuriame varžysis ir Lietuvos rinktinė. Ketvirtadienį paaiškėjo sausio mėnesį traukiamų burtų krepšeliai. 55-ios Europos...

 • Rinktinės sezono aptarime – palaikymas E. Jankauskui

  2017-11-08

  Vyrų rinktinė

  Rinktinės sezono aptarime – palaikymas E. Jankauskui

  Birštone susirinkę Lietuvos futbolo specialistai aptarė pastarojo sezono vyrų rinktinės rezultatus ir išreiškė palaikymą Edgaro Jankausko vadovaujamo trenerio štabo darbo tęstinumui. E. Jankauskas su...