Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

Slovėnų puolimui nerado priešnuodžių

2017-09-04

Slovėnų puolimui nerado priešnuodžių

Lietuvos futbolo rinktinė pirmadienį žaidė antrąsias šį mėnesį pasaulio čempionato F grupės atrankos rungtynes ir turėjo pripažinti galingai puolime žaidusios Slovėnijos komandos pranašumą 0:4.

Startinėje lietuvių sudėtyje nuo rungtynių su Škotija įvyko du pasikeitimai – gynybos linijoje Georgą Freidgeimą pakeitė Linas Klimavičius, o po diskvalifikacijos sugrįžęs Nerijus Valskis užėmė Artūro Žulpos vietą vienuoliktuke.

Rungtynių pradžioje daugiau veiksmo vyko Lietuvos aikštės pusėje ir Ernestas Šetkus kelis kartus turėjo sulaikyti pavojingus perdavimus iš krašto.

17 minutę pirmą rimtą progą įmušti turėjo slovėnai. Po perdavimo iš krašto Josipas Iličičius smūgiavo nieko netrukdomas baudos aikštelėje, bet prašovė virš vartų.

24 minutę į lietuvių vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kai Linas Klimavičius prasižengė prieš varžovą baudos aikštelėje. Prie kamuolio stojęs J. Iličičius suklaidino E. Šetkų ir tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

Per pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinei sukurti pavojingų šansų prie varžovų vartų nepavyko, o į rūbines komandos išsiskirstė rezultatui degant švieslentėje 1:0.

60 minutę į Lietuvos vartus buvo skirtas antras vienuolikos metrų baudinys po to, kai Ernestas Šetkus varžovų kontratakoje pargriovė oponentą. J. Iličičius dar kartą stojo realizuoti smūgio ir vėl tai padarė užtikrintai.

Po kelių minučių Edgaras Jankauskas nusprendė įlieti šviežio kraujo į žaidimą ir į aikštę įleido Luką Spalvį, kuris pakeitė Nerijų Valskį ir tai leido mūsų komandai būti šiek tiek lankstesniems puolime.

68 minutę realiausią progą įmušti turėjo Fedoras Černychas. Jis įsiveržė į baudos aikštelės kraštą ir bandė pasiųsti kamuolį į dešinį vartų kampą, bet Janas Oblakas atrėmė Lietuvos kapitono šūvį. Po minutės L. Spalvis kampinio situacijoje galva smūgiavo į dešinį vartų kampą, bet vartininkas sugavo kamuolį.

Lietuvai visgi nepavyko surasti priešnuodžių varžovų gynybai, o 82 minutę Slovėnija pelnė trečią įvartį rungtynėse. Po gražios kombinacijas Benjaminas Verbičius įsiveržė į baudos aikštelę bei perkėlė kamuolį per E. Šetkų į vartus.

Tiksint paskutinėms minutėms slovėnai užtvirtino savo pergalę ketvirtu įvarčiu, kai Valteris Birsa atliko slalomą tarp Lietuvos gynėjų ir pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Rungtynių statistika:

Slovėnija – Lietuva 4:0 (1:0)
Liublianos „Stožice“ stadionas
Teisėjas - István Kovács
Įvarčiai: 25 min. J. Iličič (11 m), 61 min. J. Iličič (11 m), 82 min. B. Verbič, 90 min. V. Birsa.
Įspėti: 24 min. Linas Klimavičius (Lietuva), 26 min. Vykintas Slivka (Lietuva), 42 min. Boštjan Cesar (Slovėnija), 51 min. Darvydas Šernas (Lietuva), 59 min. Benjamin Verbič (Slovėnija), 84 min. Egidijus Vaitkūnas (Lietuva).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Valdemaras Borovskis, Tadas Kijanskas (79 min. Edvinas Girdvainis), Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys, Vykintas Slivka, Fedoras Černychas, Arvydas Novikovas, Darvydas Šernas (80 min. Ovidijus Verbickas), Nerijus Valskis (65 min. Lukas Spalvis).

Atsargoje: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Markas Beneta, Georgas Freidgeimas, Modestas Vorobjovas, Vaidotas Šilėnas, Artūras Žulpa, Mindaugas Grigaravičius, Deivydas Matulevičius.

 

Susijusios naujienos

 • Galimybė Lietuvai patekti į Europos čempionatą – UEFA Tautų lyga

  2018-01-17

  Vyrų rinktinė

  Galimybė Lietuvai patekti į Europos čempionatą – UEFA Tautų lyga

  Jau po savaitės (sausio 24 d.) Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė sužinos savo oponentus inauguraciniame UEFA Tautų lygos turnyre, kuris suteiks papildomą galimybę kovoti dėl kelialapio į 2020 metų...

 • Paaiškėjo UEFA Tautų lygos burtų krepšeliai

  2017-12-08

  Vyrų rinktinė

  Paaiškėjo UEFA Tautų lygos burtų krepšeliai

  Jau 2018 metų rudenį Europoje startuoja naujasis UEFA Tautų lygos turnyras, kuriame varžysis ir Lietuvos rinktinė. Ketvirtadienį paaiškėjo sausio mėnesį traukiamų burtų krepšeliai. 55-ios Europos...

 • Rinktinės sezono aptarime – palaikymas E. Jankauskui

  2017-11-08

  Vyrų rinktinė

  Rinktinės sezono aptarime – palaikymas E. Jankauskui

  Birštone susirinkę Lietuvos futbolo specialistai aptarė pastarojo sezono vyrų rinktinės rezultatus ir išreiškė palaikymą Edgaro Jankausko vadovaujamo trenerio štabo darbo tęstinumui. E. Jankauskas su...