Lietuvos futbolo federacija

Futbolas visiems

Kovojančius prieš priklausomybes subūrė futbolas

2017-09-18

Kovojančius prieš priklausomybes subūrė futbolas

Su priklausomybėmis ar kitais sunkiais gyvenimo iššūkiais susiduriančius žmones, veteranus bei juos palaikančius draugus bent porai dienų suvienijo futbolo žaidimo džiaugsmas. LFF stadione rugsėjo 16–17 dienomis vyko tradicinės gatvės futbolo taurės varžybos „Homeless Lithuania Open Cup“.

Ne vienerius metus vykstančiame gatvės futbolo tipo turnyre dalyvauja komandos, kurių nariai turėjo arba turi priklausomybę nuo alkoholio, narkotikų ir kitų svaigalų, taip pat tikri benamiai. Varžybų tikslas yra parodyti, jog visuomenėje neturi būti socialinės atskirties ir visi turi lygias teises.

„Mūsų visuomenė dar nelabai tolerantiškai į šiuos žmones žiūri. Toks futbolo renginys yra parodymas, kad mes šalyje turime problemų, bet jų nereikia slėpti ir tokiomis priemonėmis kaip futbolas galime jas naikinti“, - sakė vienas renginio pradininkų ir organizatorius Deimantas Žemaitis.

Pasak vyro, tokiuose turnyruose dalyvauja ne tik priklausomybių turintys žmonės, bet ir kiti, tačiau futbolo aikštėje apie tai yra pamirštama: „Aikštėje esame kaip viena šeima ir tai jaučiasi, visi susirenka pabendrauti ir žaisti futbolą. Kasmet mūsų patirtis auga ir galima tik pasidžiaugti, jog tradicijos tęsiasi. Šiais metais turnyre dalyvavo rekordinis skaičius komandų“.

Šiais metais turnyre, kurį padėjo surengti Lietuvos futbolo federacija (LFF), varžėsi 12 komandų. Pirmą kartą triumfavo Vilniaus „Liberna“. Antrą vietą užėmė Kauno „Feniksas“, o trečioje vietoje liko Vilniaus „Pažanga“. Varžybose dalyvavo ir Sankt Peterburgo komanda, kuri liko septinta.

„Futbolo aikštė yra vieta, kurioje visada viską galima pradėti nuo nulio – iš naujo. Naujos rungtynės reiškia naujas galimybes: kai teisėjo švilpukas paskelbia mačo pradžią, rezultatas būna nulis nulis. O rungtynių pabaiga niekada nėra galutinis taškas. Atvirkščiai, tai yra atspirties taškas naujoms rungtynėms, naujai kovai ir naujoms galimybėms, – sakė dalyvius pasveikinęs LFF generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas. – Nes futbolas, kaip ir gyvenimas – nuolatos suteikia galimybes pradėti viską iš naujo. Jis moko nepalūžti, sustiprina ir įkvepia permainoms. Todėl aš be galo džiaugiuosi šiuo turnyru, kuris jums suteikia galimybes“.

Ievos Markūnaitės nuotr.

 

Susijusios naujienos

 • Šeštadienį Kaune – LFF Kalėdinis futbolo turnyras

  2017-12-13

  Futbolas visiems

  Šeštadienį Kaune – LFF Kalėdinis futbolo turnyras

  Šeštadienį (gruodžio 16 d.) į Nacionalinę futbolo akademiją (NFA) Kaune skirtingų profesijų futbolo mėgėjus sutrauks tradicinis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Kalėdinis turnyras. Septintus metus...

 • Lietuvos kariuomenės diena paminėta įvairiais renginiais

  2017-11-22

  Futbolas visiems

  Lietuvos kariuomenės diena paminėta įvairiais renginiais

  1918 m. lapkričio 23 d. atkurta LR kariuomenė. Tai dienai paminėti „Versmės“ gimnazijoje vyko integruoti pilietiškumo ir neformalaus švietimo renginiai. Supažindinti su kario tarnyba atvyko buvę...

 • Tradicinis kalėdinis šeimų turnyras vyks gruodžio 16-ąją

  2017-11-21

  Futbolas visiems

  Tradicinis kalėdinis šeimų turnyras vyks gruodžio 16-ąją

  Šventupės sporto komplekse ir Ukmergės stadiono bazėje bus surengtas Kalėdinis šeimų turnyras, kuriame bus žaidžiama pagal mažojo futbolo 5×5 taisykles. Tradicinis kalėdinis turnyras vyks jau 14...