Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

Paminėjo moterų futbolo atgimimo 30-metį

2017-10-24

Paminėjo moterų futbolo atgimimo 30-metį

Moterų futbolo atgimimo 30-mečio jubiliejus Kaune pažymėtas buvusių ir esamų futbolininkų, trenerių bei entuziastų susitikimu diskusijų erdvėje bei futbolo turnyru.

Spalio 21 d. į šventę Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) susirinko asmenys, kurie per šį laiką prisidėjo prie to, jog Lietuvos moterų futbolas sėkmingai gyvuotų – tai įvairios žaidėjos, teisėjos, treneriai ir kiti entuziastai.

Renginys prasidėjo seminaru seminaru „Moterų futbolo praeitis, dabartis ir ateitis“, kuriame prelegentai aptarė pasiekimus, lūkesčius ir kitas įdomybes. Vėliau NFA manieže vyko turnyras 5×5 formatu, kuriame susirungė 4 komandos – Kauno, Vilniaus veteranės, Moterų teisėjų ir „Ateities“ (MFK „Kauno Žalgirio“ pagrindu). Po varžybų buvo surengtas nusipelniusių žaidėjų pagerbimas ir apdovanojimai.

Moterų futbolo atgimimo iniciatorius ir žinomas treneris Romualdas Lavrinavičius sakė: „Moterų futbolą pamačiau žaidžiamą Tbilisyje (Gruzija). Lietuvos sporto departamento žaidimų skyriaus viršininku dirbo mano kursiokas ir aš sugrįžęs jo paklausiau, ar galima įsteigti šią šaką, kuri buvo panaikinta. Jo paragintas, pradėjau tuo užsiimti. Su kolegomis per spaudą kvietėme merginas ir per mėnesį surinkome mėgėjų komandą“.

„Po truputi rengėme turnyrus ir viskas įsivažiavo. Merginos yra kitoks sutvėrimas ir jų futbolas bei požiūris į jį yra kitoks. Jų futbolas už vyrų man labiau patiko, nes jos buvo atsakingesnės ir rimčiau žiūrėjo į savo veiklą“, – teigė treneris.

Prieš du dešimtmečius Lietuvos moterų rinktinės garbę gynusi Ingrida Gorbunovienė teigė, jog jai ir bendražygėms buvo smagu sulaukti pagerbimo: „Labai graži šventė. Džiaugiamės, kad ši šventė įvyko ir mus prisimena, jog esame reikalingi ir galime pasidalinti patarimais su jaunimu“.

"Man ši šventė ir futbolas labai daug ką. žaidžiau futbolą, vėliau teisėjavau, dabar esu teisėjų inspektorė. Futbolas - tai gyvenimo aistra", - kalbėjo viena renginio iniciatorių Aušra Kancė.

Susijusios naujienos

 • Utenoje startavo moterų futsalo turnyras

  2017-11-16

  Moterų futbolas

  Utenoje startavo moterų futsalo turnyras

  Lapkričio 16 d. startavo pirmasis Utenoje moterų salės futbolo turnyras. Varžybose, kurių nugalėtojos paaiškės kovo 8 dieną, dalyvaus septynios užsiregistravusios komandos, dvi iš jų – „Utenio“...

 • Teisėjoms tobulintis padėjo lektorė iš Kroatijos

  2017-08-02

  Moterų futbolas

  Teisėjoms tobulintis padėjo lektorė iš Kroatijos

  Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA rengiami moterų teisėjų kursai, kuriuose patarimais dalijosi patyrusi futbolo teisėja ir lektorė iš Kroatijos Lada...

 • R. Viktoravičius: „Paėjome didelį žingsnį pirmyn“

  2017-04-22

  Moterų futbolas

  R. Viktoravičius: „Paėjome didelį žingsnį pirmyn“

  Ilgametis Lietuvos moterų rinktinės ir Šiaulių „Gintros-Universiteto“ treneris Rimantas Viktoravičius įsitikinęs, jog moterų futbolo viduje matosi vis daugiau progreso žymių, tačiau pripažįsta...