Futsal A lyga: atkrintamųjų starte – du sutriuškinimai, intriga ir baudinių serija

Savaitgalį startavo futsal A lygos ketvirtfinalio etapas, kuriame trys iš keturių namuose žaidusių ekipų iškovojo pergales, o VIP pralaimėjo po baudinių serijos. Jau trečiadienį laukia atsakomieji susitikimai, kurie arba užbaigs serijas, arba perkels jas į lemiamas trečiąsias rungtynes.

Čempionai negailestingi

Prieš prasidedant ketvirtfinalio etapui, „Turbotransfers“ vadovas Marijus Rimas užsiminė apie norą čempionams mesti kovą. Bent jau pirmuoju bandymu to padaryti nepavyko. Iki pertraukos sumušę šešis įvarčius, žalgiriečiai po jos dar devynis kartus baudė varžovų vartininką.

Vėl sudėties rimtų problemų turėję vilniečiai atsilaikė dvi minutes ir dvi sekundes. Tuomet aikštės viduryje rezultatyviausias lygos žaidėjas Wepe perėmė kamuolį, įsivarė jį į baudos aikštelę, apėjo vartininką Audrių Dilį ir atidarė rungtynių sąskaitą.

Vėliau pats Wepe įvarčiais pasismagino dar du kartus ir su hetriku buvo tik trečias žaidėjas pagal rezultatyvumą. Jandersonas pasižymėjo 5 kartus, Arthuras – 4.

Vienintelį įvartį „Turbotransfers“ pelnė esant rezultatui 0:14. Tuomet dešiniu kraštu kamuolį nusivaręs Tomašas Gulbicki atliko ne itin stiprų, bet labai tikslų smūgį į tolimąjį apatinį vartų kampą.

Atsakomosios rungtynės – trečiadienį 20:30 val. Vilniaus kolegijos sporto salėje.

Antrojo kėlinio viduryje: 5 minutės – 6 įvarčiai

Nors galutinė „Vikingų“ pergalė daugiau nei įtikinama, pačios rungtynės rodo, jog jiems nebuvo taip paprasta. Ypač per pirmąsias dvylika minučių, per kurias Jonavos ekipos vartininkas Andrius Skorupskas ne kartą ir ne du gelbėjo savo komandą. Teisybės dėlei, per tas pačias dvylika minučių nemažai veiklos turėjo ir jo oponentas Aurimas Žirgulis.

Po tų dvylikos minučių Benas Spietinis aikštės viduryje perėmė kamuolį, nusivarė jį prie varžovų baudos aikštelės, pasitaisė ant dešinės kojos ir galingu smūgiu įmušė pirmąjį rungtynių įvartį.

Nuo to momento žaidimas tapo gerokai atviresnis – šansų netrūko prie abejų vartų. „Vikingai“ buvo kiek geresni, bet nedaug trūko, kad būtų pasižymėjęs „Radviliškis“.

Rungtynių kulminacija galima vadinti antrojo kėlinio vidurį, kai minėtas A.Žirgulis dėl traumos negalėjo tęsti rungtynių. „Vikingai“ iškart tuo pasinaudojo. Daugybė smūgių – daugybė įvarčių. nuo 28 iki 33 minutės „Radviliškis“ praleido net šešis įvarčius ir taškai ant „i“ buvo sudėlioti.

Atsakomosios rungtynės – Radviliškyje, trečiadienį 20:00 val.

Gera pradžia – ne pusė darbo

Lietuvos futsal A lygos debiutantas Vilkaviškio „Bruklinas“ įspūdingai dviem įvarčiais ir puikia neišnaudota Artūro Pečiulio proga pradėjo atkrintamąsias varžybas, tačiau vėliau šeimininkavo žymiai didesnę patirtį sukaupę „Pramogų“ atstovai. Antrajame kėlinyje įvarčius mušė tik jie.

Esant rezultatui 3:2, abi ekipos niekaip nesugebėjo atrakinti varžovų vartų, tačiau likus keturioms minutėms, kamuolys pasiekė per kelis metrus nuo vartų buvusį Aurimą Skurdelį. Pastarasis, atsidūręs prieš tuščius vartus, neklydo.

„Bruklinas“ pakeitė vartininką penktu žaidėju ir iškart už tai buvo nubaustas penktu įvarčiu, o šiek tiek vėliau – už viršytą limitą skirtu dešimties metrų baudiniu.

Atsakomosios rungtynės – Vilkaviškyje, trečiadienį 19:30 val.

Pirmoji baudinių serija

Vienintelė namie nelaimėjusi komanda – Mažeikių VIP. Nepaisant sėkmingos pradžios ir dviejų įvarčių persvaros, mažeikiškiai, kaip jiems įprasta šiame sezone, paleido rungtynes. Pavyzdžiui, iki pirmo kėlinio pabaigos likus 80 sekundžių, VIP dar pirmavo 2:0, tačiau po dvidešimties sekundžių švieslentėje jau degė du dvejetai.

Antrajame kėlinyje Artūras Juchno įformino dublį, tačiau „Saulės krašto“ vartininkas smūgiu beveik per visą aikštę po poros minučių rezultatą darsyk išlygino.

Pagrindinis laikas artėjo į pabaigą, o svečiai už šeštąją pražangą buvo nubausti dešimties metrų baudiniu. VIP gerbėjų nelaimei, Mantas Adomėnas smūgiavo netaikliai.

Neišsiaiškinus nugalėtojo per pagrindinį laiką, buvo žaidžiamas pratęsimas. Iš pradžių už šeštąją pražangą, dešimties metrų baudinį realizavo Dmytro Kločko, o antrajame pratęsime – tolimu smūgiu rezultatą išlygino Edgaras Stankevičius.

Baudinių serijoje, atlikus po penkis smūgius, abi komandos buvo pasižymėjusios po keturis kartus. Serija tęsėsi iki pirmos klaidos. Maksimas Pocebutas savuoju šansu pasinaudojo užtikrintai, Domantas Nebilevičius – nepataikė į vartus.

Atsakomosios rungtynės – Šiauliuose, trečiadienį 20:00 val.