14-asis TOPsport Pirmos lygos turas: pristabdyti „Riterių“ žirgai ir skambūs BFA akordai

„TOPsport Pirma lyga“ 14-asis turas sutapo su Europos čempionato Vokietijoje startu. Lygos klubai sirgaliams, per tarptautinę futbolo šventę nepamiršusiems ir vietinių pirmenybių, atsidėkojo pasiaukojama kova bei netikėtais rezultatais.

Intriga. Vilniaus „Riteriai“ kiek pristabdė savo žirgus, pergalingai šuoliavusius per Pirmos lygos stadionus. Pirmenybių lyderiai mače Kėdainiuose patys prisivirė košės, kai sužaidę vos dvi minutes padovanojo 11 m baudinį Kėdainių „Nevėžiui“. Prie žymos stojęs japonas Hirotaka Yamada nepabūgo akistatos su patyrusiu vartininku Armantu Vitkausku ir įmušė savo penktąjį įvartį lygoje. Nors vilniečiai kaip įmanydami stengėsi išlyginti rezultatą, šeimininkai atsilaikė ir šventė pergalę 1:0.

„Riterių“ kluptelėjimas įkvėpė Klaipėdos „Neptūną“. Artimiausi vilniečių persekiotojai tą pačią dieną net 5:0 nušlavė Kauno rajono „Hegelmann“ dublerius. Nė vieno pagrindinės komandos žaidėjo nesiskolinę kauniečiai vertėsi vien savo jaunimu, kuris neprilygo kur kas labiau patyrusiems klaipėdiečiams. Pergalės dėka „Neptūnas“ atsilikimą nuo „Riterių“ (29 taškai) sumažino iki minimalaus, o savaitgalį gali tapti pirmenybių lyderiu, jei įveiks Gargždų „Bangos“ dublerius.

Galva. Į lygos lyderių vėliavą kėsinasi ir Jonavos „Be1“ ekipa. Jonaviečiai sunkiai, bet apgynė tvirtovę akistatoje su Tauragės „Tauru“. Šeimininkus 17 min. į priekį išvedė Deitonas Vinckus, bet po pertraukos korėjietis Lee Minwoo kiek kuriozinėje situacijoje kirčiu galva atstatė pusiausvyrą 1:1. Vis dėlto svečių džiaugsmas truko vos tris minutes, nes vidurio gynėjas Matas Dedura po kampinio kyštelėjo galvą ir labai laiku pelnė savo pirmąjį sezono įvartį – 2:1. „Be1“ komandą nuo pirmosios pozicijos skiria 3 taškai, bet ji yra žaidusi rungtynėmis mažiau. Jonaviečiams ypatingai svarbus bus kito turo susitikimas išvykoje su „Riteriais“.

Lyderių trejetą persekioja Plungės „Babrungas“, jaučiantis „Nevėžio“ alsavimą į nugarą. Plungiškiai po Valdo Jašmonto galingo šūvio galva 1:0 iškrapštė tris taškus prieš Gargždų „Bangą“ B. Netrukus gargždiškiai galėjo išlyginti rezultatą, bet šeimininkus išgelbėjo Darius Kublickas. „Babrungo“ vartininkui ir vėliau teko paplušėti iš peties, bet ir jo kolegai iš Gargždų Lukui Grinkevičiui taip pat darbo netrūko. 4-oje vietoje išlikę plungiškiai turi 23 taškus, bet dviem taškais atsiliekantis „Nevėžis“ turi mačą atsargoje.

Žvaigždės. „Babrungą“ gali pavyti ir Vilniaus BFA kolektyvas. Jaunieji vilniečiai savaitgalį smarkiai pasigerino įvarčių statistiką. Jie namuose net 7:0 nupūtė „Šiaulių“ B gynybos barjerus. Rungtynių planą svečiams sugriovė pirmojo kėlinio viduryje užsidirbta raudona kortelė, kai vilniečiai pirmavo tik minimaliai. Prie didžiausios sezono pergalės įvarčiu prisidėjo ir jauniausias jų žaidėjas – 15-metis puolėjas Žygimantas Jurevičius. BFA vaikinai grįžo į 6-ąją vietą, bet pagal prarastus taškus siektų ir 4-ąjį laiptelį.

Su BFA koja kojon žengia Kretingos „Minija“. Thiago Bomfimo auklėtiniai 14-ajame ture pratęsė pergalių seriją Žemaitijos derbyje su Mažeikių „Atmosfera“. Šiame mače akis į akį susitiko gegužės mėnesio „TOPsport Pirmos lygos“ žvaigždė nigerietis Donaldas Manuchimas Ogundu ir balandžio mėnesio žvaigždė – ukrainietis Rostislavas Bielovas. Ir jų tarpusavio akistata, ir komandinis rezultatas (3:1) baigėsi „Minijos“ vartininko iš Ukrainos naudai.

Kaimynai. 14-ajame ture sėkmė šypsojosi abiem Panevėžio atstovams. „Ekranas“ grįžo į pergalių kelią, savo aikštėje 2:0 pranokdamas „Kauno Žalgirio“ jaunimą. Kauniečiams, kurių A lygos komandos gretas smarkiai išretino traumos, teko verstis be vyresniųjų pagalbos. Vienintelis iš A lygoje dažniau pasirodančių žaidėjų jiems talkino tik 21-erių metų nigerietis Oyinlola Kayode, praleidęs A lygos turą dėl diskvalifikacijos. „Ekranas“ su 17 taškų nustūmė kauniečius nuo 11-ojo laiptelio.

„Ekranui“ vis dar nepavyksta aplenkti kaimynų iš „Panevėžio“ B ekipos. Lietuvos čempionų dubleriai 2:1 pranoko „Garliavą“. Namuose žaidusi Kauno rajono komanda nesusitvarkė su gynėju Andrijumi Karvatskiu. Ukrainietis surinko dublį (3 ir 54 min.), o šeimininkai atsakė tik brazilo Rodrigo Pedro įvarčiu 80 min. „Garliava“ su 8 taškais lieka lentelės dugne, nuo „Banga“ B atsilikdama 1 tašku, o „Šiaulių“ B – trimis.