16-asis TOPsport Pirmos lygos turas: antrojo rato starte – naujokų desantas

Po mėnesio pertraukos į stadionus grįžusios „TOPsport Pirma lyga“ pirmenybės nenuvylė jų laukusių sirgalių. Praėjusį savaitgalį jie išvydo ir rezultatyvumo protrūkius, ir žūtbūtinės kovos epizodų. 16-ajame ture daugelis ekipų pasirodė gerokai perkratę savo sudėtis.

Sukrėtimas. „Garliavos“ klubas per vasaros pertrauką pasikeitė neatpažįstamai. Pirmos lygos autsaideriai pristatė net vienuolika naujokų. Kauno rajono komandą papildė kolumbietis Diego Rodriguezas, brazilai Ramonas Soaresas Santosas ir Denilsonas Carvalho, japonas Kentaro Goto, korėjietis Taeu Changas, Pirmos lygos patirties turintys Patrikas Savėnas, Haroldas Serbenta bei kiti debiutantai. Tačiau radikaliai perkratytos pajėgos nenutraukė nesėkmių serijos. Garliaviškiai 16-ajame ture išvykoje net 0:5 nusileido Plungės „Babrungui“, o po mačo su pareigomis atsisveikino ir vyriausiasis treneris Gintautas Vaičiūnas. Metus ekipai dirigavusį specialistą pakeitė jo asistentas bei buvęs žinomas futbolininkas 47-erių metų Marius Bezykornovas.

Dvigubas dublis. Jonavos „Be1“ ir Kėdainių „Nevėžis“ pagaliau pasivijo nuriedėjusį lygos traukinį. Vieneriomis rungtynėmis mažiau nei likusios komandos ilgą laiką turėję jonaviečiai ir kėdainiečiai per pastarąsias kelias dienas sužaidė net du mačus. Antradienį atkeltame 13-ojo turo mače ekipos susitiko tarpusavyje. Pergalę 3:1 šventė namuose rungtyniavę jonaviečiai, o sykį pasižymėjęs lygos snaiperių lyderis Ernestas Mickevičius savo įvarčių sąskaitą padidino iki 11-os.

Prieš tai, praėjusį penktadienį, „Be1“ 16-ajame ture 3:2 apgynė namų tvirtovę akistatoje su „Šiaulių“ dubleriais. Nors šiauliečiai turnyro lentelėje rikiuojasi netoli dugno, jie aršiai pasipriešino šeimininkams. Lietuvos nacionalinės rinktinės saugu Eligijumi Jankausku pasistiprinę svečiai jau 17-ąją min. išsiveržė į priekį. Tiesa, į Viliaus Jucio įvartį jonaviečiai dar iki pertraukos atsakė trimis taikliais šūviais. Tad vėlyvas šiauliečio Gabrieliaus Micevičiaus rezultatyvus kirtis tik trumpam atgaivino svečių viltis.

Minutės. Tuo tarpu Kėdainių „Nevėžis“ 16-ajame ture į kovą metė savo naujoką – iš Vilniaus „Riterių“ pasiskolintą Ebuka Onah. 22 metų nigerietis pernai triukšmingai startavo A lygoje, per vieną mėnesį įmušdamas 3 įvarčius ir tapdamas geriausiu jaunuoju lygos mėnesio žaidėju. Tačiau šiemet  Pirmoje lygoje puolėjas atrodo itin blankiai. „Riterių“ gretose per šiuos metus jis sužaidė vos 191 minutę. Neatlaikęs konkurencijos sostinėje legionierius persikėlė į Kėdainius, kur iškart sužaidė beveik tiek pat, kiek per visą šį sezoną – gavo visas 90 min. mače su Vilniaus BFA, o po to dar tiek pat – su „Be1“. Nigeriečiui pasižymėti nepavyko, bet jo komanda buvo labai arti pergalės prieš BFA. Laimėjimas „Nevėžiui“ išsprūdo jau per pridėtą laiką, kai išlyginamąjį įvartį pelnė vilniečių puolėjas Žygimantas Jurevičius – 2:2.

Kitas „Nevėžio“ naujokas Jevgenijus Mohilas į protokolą įtrauktas nebuvo. 25 metų ukrainietis grįžo į Kėdainių komandą, kurioje užpernai fiksavo puikų sezoną, tapdamas rezultatyviausiu Pirmos lygos futbolininku.

Revanšas. Savo ruožtu Vilniaus „Riteriai“ E. Onah paslaugų nepasigedo. Vilniečiai, padedami debiutavusio 18-mečio iš Prancūzijos Gabrielio Axelio Galita ir du įvarčius pelniusio Deimanto Rimpos, savo aikštėje 4:0 nušlavė „Kauno Žalgirį“ B. Tokiu būdu „Riteriai“ įtikinamai atsirevanšavo žalgiriečiams už pralaimėjimą pirmajame rate 1:2, tapusį viena iš vos dviejų nesėkmių per 15 turų. Slawomiro Cisakowskio auklėtinių persvara prieš artimiausius persekiotojus iš „Be1“ siekia 3 taškus.

Darbingai. Danielis Ilevbare vasaros atostogas praleido taip, tarsi jų ir nebūtų buvę. 23 metų nigerietis prieš pat pertrauką pirmenybėse atskaičiavo net keturis įvarčius į Gargždų „Bangos“ dublerių vartus. O sugrįžęs į aikštę po mėnesio atokvėpio jis hettriku nulėmė Klaipėdos „Neptūno“ pergalę 3:2 prieš Panevėžio „Ekraną“. Klaipėdiečiai, nepaisant pergalės, turnyre smuko į trečiąją poziciją, nes juos persekiojusi „Be1“ per 5 dienas susišlavė net 6 taškus. „Ekranas“ su 20 taškų liko 9-as.

„Šiek tiek liūdna dėl rezultato, bet esu laimingas dėl to, kaip vyrai kovėsi su pajėgiu varžovu“, – po mačo Klaipėdoje kalbėjo „Ekrano“ treneris Davidas Muslera.

Taupiai. Fantastiškai rezultatyvaus turo statistiką kiek pakoregavo Gargždų „Banga“ B ir Mažeikių „Atmosfera“. Žemaitijos derbis nepašykštėjo aštrių momentų, bet pagailėjo įvarčių – 0:0. „Bangai“ B toks rezultatas visiškai tiko, nes leido bent minimaliai atitrūkti nuo autsaiderės „Garliavos“. Mažeikių komandoje nuo pirmųjų minučių į aikštę žengė abu naujokai iš A lygos – iš Telšių „Džiugo“ klubo išsinuomoti Martynas Vasiliauskas ir Jurgis Jankauskas bei naujasis puolėjas iš Japonijos Takumi Hiruma ir iš Latvijos aukščiausios lygos jau anksčiau persikėlęs gynėjas iš Ganos Bawa Mosesas.

Ko nepavyko žemaičiams, padarė Kauno rajono „Hegelmann“ dubleriai, vis tik sukrapštę vieną įvartį. To pakako, kad jie namuose 1:0 palaužtų „Panevėžio“ jaunimą. Luko Jonaičio taiklus spyris 24-ąją min. „Hegelmann“ B kraitį padidino iki 18 taškų, bet to dar nepakanka aplenkti tuos pačius panevėžiečius, kurie su 19 taškų lieka 11-ti.

Dar vienas turnyro lentelės kaimynų mūšis buvo dosnesnis. Tauragės „Tauras“ namuose 2:0 pranoko Kretingos „Miniją“. Nugalėtojų gretose galingai debiutavo Mantas Pikčiūnas, į aikštę žengęs 57 min., o po 10 min. jau kėlęs rankas į viršų, švęsdamas savo rezultatyvų šūvį kairiąja koja. Tauragiečiams dar negalėjo padėti tik vakar „Tauro“ marškinėlius pasimatavęs gynėjas iš Kamerūno Mbele Okala. Savo ruožtu, puolime buksavusių kretingiškių neišgelbėjo Tauragėje jau lakstęs jų naujasis puolėjas iš Kongo Kiala Nsingany Riddy. Prieš antrąjį ratą Kretingos komandą paliko japonas Kohei Yoshida bei lietuvių kilmės broliai iš Brazilijos Gabrielis ir Leonardo Glugovskiai.