Neįgaliesiems

5 priežastys, kodėl būtina vystyti futsalą Lietuvoje

FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatas, rugsėjo 12 dieną startuojantis Lietuvoje, ne be reikalo traukia dėmesį. Ne tik dėl žadamo įspūdingo sporto reginio, kuris į mūsų šalį atkeliauja pirmą kartą. Šis renginys turėtų atkreipti dėmesį ir į patį futsalą – kaip sporto šaką, Lietuvai atveriančią naujas galimybes. Štai penkios priežastys, kodėl Lietuva turėtų vystyti futsalą.

1. Lavinami šiuolaikiniam futbolui itin svarbūs įgūdžiai

Kad futsalas yra puiki terpė gerinti kamuolio valdymo įgūdžius, yra tarsi savaime suprantama. Tačiau ši futbolo atmaina padeda lavinti virtinę kitų įgūdžių, itin svarbių šiuolaikiniame futbole.

Sprendimų priėmimo greitis ekspertų dažnai minimas kaip dalykas, skiriantis Lietuvos futbolininkų pasirengimą nuo elitinių futbolo šalių. Futsalas žaidžiamas mažesnių matmenų aikštelėse, kur vietos manverams yra gerokai mažiau nei tradiciniame futbole. Be to, žymiai daugiau žaidimo vienas prieš vieną situacijų. Visai tai moko greitai priimti sprendimus, greičiau „perskaityti“ situacijas ir numatyti kelis veiksmus į priekį. Tradiciniame futbole šių įgūdžių lavinimas nėra toks savaiminis.

Maža to, žaidimo tempas salės futbole yra nenutrūkstantis, žaidimas gynyboje ir išėjimas į atakas yra nuolatinėje kaitoje. Presingavimas ir kontraatakavimas yra esminiai šiuolaikinio futbolo komponentai, kurie salės futbole įsisavinami ypač greitai ir giliai. Žaidėjai tampa visapusiškesni – galintys ir spausti varžovus, ir kontratakuoti, apie ką ir yra šiuolaikinis futbolas.

2. Užtikrinamas nenutrūkstantis tobulėjimas

Salės futbole tobulėjimo procesas yra nuoseklesnis ir iš esmės nenutrūkstantis. Dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, dėl to, jog kamuolį kiekvienas žaidėjas liečia ir aktyviai žaidime dalyvauja žymiai dažniau. Tai sudaro galimybes ne tik sparčiau tobulinti techninius įgūdžius, bet ir stiprinti mentalinį pasirengimą, nes asmeninės atsakomybės, spaudimo kiekvienam žaidėjui tenka žymiai daugiau. Antra, uždarose arenose žaidžiamas futsalas kritulingas žiemas turinčiose šalyse, kaip Lietuva, nenutrūkstamą treniruočių procesą leidžia vykdyti ištisus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų.

3. Įgytus įgūdžius lengva perkelti į 11×11 futbolą

Nėra taip, kad salės futbole įgūdžius tobulinantis jaunuolis pasimestų didžiajame futbole. Futsalo įgūdžius perkelti į 11×11 futbolą nėra sudėtinga, ir apie tai kalba garsiausių pasaulių futbolininkų patirtis. „Viskas, ką žaisdavau vaikystėje, buvo futsalas“, – yra minėjęs Cristiano Ronaldo, o Lionelis Messi pripažino, kad futsalas jam „padėjo tapti tuo, kuo tapo“. Andresas Iniesta, Neymaras, Philipe‘as Coutinho, Mo Salahas ir taip toliau – daugybės elitinių žaidėjų pažintis su futbolu prasidėjo būtent nuo futsalo.

4. Galimybė moterų futbolo proveržiui

Sue Campbell, Anglijos moterų futbolo vadovė, sako, kad futsalas galėtų atlikti esminį vaidmenį ateities futbolininkių ugdyme. „Tai galėtų būti kertinė vystymosi strategijos dalis Anglijos moterų futbole“, – teigė ji. Kodėl negalėtų būti svarbia dalimi ir Lietuvos moterų futbolo vystymęsi? Futsalo kompaktiškumas – žaidimas salėse, mažesnis žaidėjų skaičius – dideliu masiškumu ir ištekliais nepasižyminčiam Lietuvos moterų futbolui suteiktų impulsą ir atvertų galimybes.

5. Auganti sporto šaka ir perspektyvos

Šiuo metu futsal yra viena sparčiausiai, jei ne sparčiausiai, auganti sporto šaka pasaulyje tiek rinktinių, tiek klubinių varžybų lygmenyje. Prancūzijoje apleisti teniso kortai pertvarkomi į futsalo aikštes, didelį dėmesį futsal vystymui ėmė skirti tokios šalys kaip Suomija ar Ukraina, kur atšiauresnės oro sąlygos apsunkina futbolo žaidimą ištisus metus. Futsal vystymasis įgauna pagreitį, o Lietuva jau šiame traukinyje.

Pasaulio salės futbolo čempionatas, vykstantis mūsų šalyje – to įrodymas.

Lietuva nurungė net septynias šalis dėl teisės rengti šį čempionatą. Iranas, Kosta Rika, Kroatija, Japonija, Kazachstanas, Naujoji Zelandija ir Jungtiniai Arabų Emyratai taip pat pretendavo surengti FIFA pasaulio čempionatą, ir tai buvo rekordiškai didelė konkurencinė kova šio turnyro istorijoje.

Galima pridėti ir tai, kad vis garsiau kalbama apie futsalą kaip apie būsimą olimpinę sporto šaką. Futsalas jau debiutavo 2018 metų vasaros jaunimo olimpinėse žaidynėse, vykusiose Argentinoje, tad, kada atsidurs olimpinėje programoje – ko gero, tik laiko klausimas.

Pasaulio čempionatas jau nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Įsigyti bilietus į visas turnyro rungtynes galite paspaudę čia.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS