Neįgaliesiems

I. Venskevičiūtė pripažinta geriausia A lygos vartininke

Pasibaigus Lietuvos moterų A lygos sezonui, lapkritį čempionato treneriai išrinko geriausias šio sezono žaidėjas, kurioms prizus įteiks Lietuvos moterų futbolo asociacija.

Pirmąja laureate tapo Indrė Venskevičiūtė, Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandos vartininkė. 1991 metų gimimo telšietė pirmąkart pelnė šią nominaciją ir pasidalino savo įspūdžiais apie futbolininkės kelią.

– Kada susidomėjai futbolu bei kas paskatino reguliariai treniruotis?

– Futbolu susidomėjau nuo pat mažens, tačiau reguliariai pradėjau žaisti tik 12 metų, nes tuo metu, lankiau krepšinio treniruotes. Pirmasis mano treneris buvo mano pusbrolis, Egidijus Vaitkus, kuris atvedė mane į šį sportą, kuriame vis dar esu. Telšiuose turėjau tris trenerius. Pirmasis treneris buvo Leonas Dunauskas, antrasis Vijūnas Vasiliauskas ir trečiasis Antanas Rubys.

– Kodėl pasirinkai būtent vartininkės poziciją? Ar turi vartininkų-autoritetų?

– Vartininkės pozicijos nesirinkau, tiesiog treneris pastebėjo, jog esu aukšta, turiu greitą reakciją, pabandžiau žaisti šioje pozicijoje, tai joje ir likau. Šiuo metu vartininko autoriteto neturiu, vaikystėje juo buvo Petr Čech.

– Ką tau reiškia būti pripažintai geriausia A lygos vartininke?

– Asmeniškai man būti pripažintai geriausiai lygos vartininkei reiškia visų trenerių pripažinimą. Tikslo ja tapti neturėjau, tiesiog buvo komandinis tikslas prasileisti kuo mažiau įvarčių į savus vartus. Tai ir padarėme, gal tai ir buvo viena iš priežasčių, kodėl tapau geriausia A lygos vartininke.

– Kiek kartų per savaitę treniruojasi „Gintros-Universiteto“ komanda ir kokie pratimai dažniausiai taikomi? Kas yra atsakingas už vartininkių paruošimą?

– Gintra-Universitetas“ treniruojasi 5 kartus per savaitę. Jeigu kalbant bendrai apie komandą, tai pratimai yra įvairūs: technikos ir taktikos tobulinimas, fizinio pasirengimo gerinimai ir taip toliau. Šiuo metu vartininkų trenerio neturime, todėl dirbu individualiai.

– Kurios šio sezono rungtynės tau pasirodė sunkiausios?

– Man sunkiausios buvo paskutinės antro rato rungtynės prieš Kauno „LSU-Žaros“ ekipą, nes varžovės atkakliai norėjo įmušti mums įvartį, teko ne kartą gelbėti savus vartus. Laimėjom tada 5:0.“

– Šiame sezone praleidai tik vieną įvartį – Kaune žaidžiant prieš „LSU-Žarą“, tačiau laimėjote 4:1. Ar norėtum kažką perduoti Rimantei Kunickaitei?

– Rimantėle, tikėtis nesitikėjau, bet kaip įspyrei, nenustebau! Laukiu daugiau tokių matematinių smūgių iš tavęs, kitame sezone.

– Ne visos čempionato ekipos gali pasigirti puikiomis sąlygomis dėl futbolo stadionų ir finansinės situacijos – tavo nuomone, kokia yra pagrindinė lietuvių motyvacija žaisti futbolą?

– Futbolas yra tokia sporto šaka, kurią galima žaisti bet kur ir bet kada, jai nereikia itin gerų sąlygų, tiesiog kamuolio ir draugų kompanijos. Paneigčiau stereotipą, kad A ir I lygos yra žaidžiamos „iš idėjos“, nes jei būtų dėl to žaidžiama, nemanau, kad būtų tiek daug komandų jose.

– Be futbolo, kokie yra tavo didžiausi pomėgiai bei ką studijuoji?

– Mano didžiausi pomėgiai yra keliauti, gilintis į savo specialybės naujausiais žinias. Šiuo metu studijuoju magistro laipsnį LSMU pagal programą „Sveikatinimas ir reabilitacija“ – sporto kineziterapiją ir taip pat dirbu Šiaulių sporto medicinos centre, kineziterapeute. Viskas yra suderinama, kai nori, atrandi laisvo laiko viskam.

Ačiū už pokalbį!

Kalbino Robertas Každanas, Ievos Markūnaitės nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS