Neįgaliesiems

Olimpinė čempionė WU17 merginoms linki nugalėti save

Europos WU17 čempionato ambasadorė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė teigia, jog praėjo laikai, kuomet sporto šakas buvo galima skirstyti į vyriškas ir moteris, ir pabrėžia, jog sporte lytis nesvarbi.

D. Gudzinevičiūtė – pirmoji moteris, nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu iškovojusi mūsų šaliai auksą olimpinėse žaidynėse. Ji 2000 metais Sidnėjuje triumfavo sportinio šaudymo į skriejančius taikinius rungtyje.

Sportinis šaudymas – viena iš aštuonių sporto šakų, kurios yra žaidynių programoje nuo pirmosios olimpiados. Vis tik moterys tarpusavyje sportinio šaudymo rungtynėse pradėjo varžytis nuo 1984-ųjų, o konkrečiai šaudyme į skriejančius taikinius – nuo 2000-ųjų.

Tokia milijonus dalyvių sutraukianti sporto šaka kaip futbolas olimpinėse žaidynėse figūruoja daugiau nei šimtmetį, bet moterims galimybė iškovoti olimpinį auksą futbole atsirado taip pat palyginti neseniai – tik 1996-aisiais.

Savo pripažinimą tarp moterų futbolas po truputį skinasi ir Lietuvoje. Jau mažiau nei už savaitės, gegužės 9-ąją, mūsų šalyje pirmą kartą vyks elitinės moterų futbolo varžybos – Europos merginų (iki 17 metų) čempionato finalinis etapas.

Šio čempionato ambasadorė tapusi D. Gudzinevičiūtė pabrėžia, jog sporto šakų asociacija su viena lytimi – jau praeitis: „Labai dažnai futbolas ar krepšinis asocijuojasi su vyriškumu, nors jau seniai kalbame apie tai kad nėra vyriškų ar moteriškų darbų, taip pat nėra ir vyriškų ar moteriškų sporto šakų. Dėl to ypač svarbu, kad Lietuvos futbolo federacija skiria dėmesį merginų futbolui. Labai džiaugiuosi, kad Europos merginų čempionatas vyks Lietuvoje, ir tikiuosi, kad tai paskatins merginas Lietuvoje labiau pamėgti šią sporto šaką. Tai didžiulis renginys ne tik tiems kas domisi ar žaidžia, bet ir visiems kitiems kurie mėgsta sportą, galimybė dar kartą įsitikinti, kad sporte lytis nesvarbi. Taip pat tai yra dar vienas būdas pritraukti vaikus į stadionus.“

Buvusi sportininkė atmena, jog pirmieji žingsniai sporte siejosi su nemaloniais dalykais, tačiau jie užgrūdino. „Būdavo mėlynių ir traumų, būdavo įdomu smalsu, bet nepavyksta. Būdavo, kad skauda, bet vis tiek eini į priekį, vis tiek įdomu. Kaip pavyksta pradžia, kaip pavyksta užsikabinti, susidomėti, daug kam lemia ir tolimesnį kelią. Ypač svarbus trenerių ir tėvų palaikymas, tikėjimas ir sugebėjimas paskatinti, pritraukti. Kodėl dažnai pagerbiame pirmąjį trenerį? Nes nuo jų priklauso kaip tie vaikai ateis, kiek jų ateis, kiek susidomės viena ar kita sporto šaka“, – samprotavo D. Gudzinevičiūtė.

Olimpinės čempionės teigimu, sportas ugdo daug teigiamų savybių – tiek vyrams, tiek moterims: „Visko galima įgyti ir išmokti. Sportas labai svarbus veiksnys, nes moko nepriklausomybės, sprendimų priėmimo greičio, atsakomybės už savo veiksmus. Sportas tikrai labai svarbus ir padeda siekiant tikslų, būti kitokiu gyvenime. Sportininkas žino, kad už jį kitas nepadarys, žino, kad jis už save atsakingas. Sportininkas anksčiau subręsta, nes pats išmoksta paprastų darbų. Tų kurių neišmoksta tie, kurie neužsiima sportu.“

Linkėdama Lietuvos merginų futbolo rinktinei sėkmės D. Gudzinevičiūtė pažymėjo antrąją olimpinio principo dalį.

„Manau, kad merginos pasirodys šauniai. Jos turi jausti džiaugsmą, kad čempionatas vyksta čia. Svarbu būti komanda, linkiu nepamiršti kad jos labai jaunos. Dabar jos gali padaryti stebuklą sau pačioms. Olimpinis principas yra tai, kad svarbu dalyvauti, ne nugalėti, tačiau yra antroji jo dalis, kuri mažiau žinoma. Tai yra nugalėti save. Todėl linkiu pirmiausia nugalėti save ir tuomet rezultatas bus aukštas“, – kalbėjo garsi moteris.

Europos merginų futbolo čempionatas vyks gegužės 9-21 dienomis Alytuje, Šiauliuose ir Marijampolėje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS