TOPsport A lygos turo apžvalga: „Hegelmann“ ir „Bangos“ šuoliai

Po atkaklių praėjusios savaitės „TOPsport A lygos“ rungtynių pasikeitė lyderis.

Intriga. Telšių „Džiugas“ pastaruoju metu namuose žaidžia labai rezultatyvias rungtynes. Penktadienį pasibaigusi akistata su FA „Šiauliai“ buvo įprasminta lygiosiomis 2:2.

Džiugiečių rungtynes labai įdomu stebėti, pastarieji trys mačai baigdavosi švieslentėje degant 3:3, 2:3 bei 2:2. Retai vasarą pergales skinantis Žemaitijos klubas nusileido į 5-ąją vietą.

Pašalinimai. FA „Šiauliai“ atakuojantis žaidėjas Justas Petravičius – pirmasis 2024 metų sezone užsidirbęs dvi raudonas korteles. Abu sykius šiaulietis buvo pašalintas, kai pasirodydavo po keitimo.

Per du pastaruosius mačus Saulės miesto atstovams buvo parodyta net 13 geltonų kortelių. Tarp pozityvo – Gustas Baliutavičius nebuvo praleidęs įvarčio net 460 minučių, kol jo nenuginklavo Christianas Bella.

Aplenkė. Lenktynėse dėl 4-osios vietos iniciatyvą perėmė Gargždų „Banga“, kuri svečiuose atsilaikė bei 1:0 nugalėjo Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkus.

Su 34 taškais gargždiškiai paliko užnugaryje 2 taškais mažiau surinkusį, bet rungtynes atsargoje turintį „Džiugą“.

Citata. Debiutantai antrame kėlinyje pasižymėjo puikiomis progomis, tačiau sėkmė buvo ne jų pusėje – Arminas Čivilis pasiuntė kamuolį į savo vartus.

„Kaip ir vyrams rūbinėje sakiau, kažkas turbūt turi mūsų komandos vudu lėlę ir po truputėlį ją bado“, – po mačo kalbėjo „TransINVEST“ klubo strategas Aurimas Tamaliūnas.

Budelis. Kauno rajono „Hegelmann“ klubas pergalių seriją pratęsė iki šešių – svečiuose 1:0 buvo nugalėta Marijampolės „Sūduva“.

Pergalingą įvartį pelnė Matas Vareika, kuris šiemet su marijampoliečiais žaidė du mačus ir per juos pasižymėjo net tris kartus.

Nusivylimas. „Sūduva“ vėl buvo gana arti lygiųjų, tačiau paskutinių minučių apgultis rezultato nedavė – nelaimėta buvo dešimtame susitikime iš eilės.

Savo sirgalių akivaizdoje Dovydo Lastausko kariauna nepelno įvarčio nuo birželio pabaigos, o iš viso per 13 dvikovų pasižymėjo tik 6 kartus. Pagal prarastus taškus „Sūduva“ užima paskutinę vietą.

Atotrūkis. „Kauno Žalgiris“ per penkis pastaruosius mačus surinko net 13 taškų ir puikią seriją pratęsė svečiuose 1:0 įveikdamas Alytaus DFK „Dainava“.

Kauniečiai dabar 4-oje vietoje įsitaisiusią „Bangą“ lenkia 10 taškų pranašumu. Artimiausiame mače Sauliaus Širmelio treniruojama komanda susigrums su „Sūduva“.

Akcentai. Po metų pertraukos „Kauno Žalgirio“ marškinėlius vėl apsivilko saugas Antonas Fase, kuris Alytuje rungtyniavo nepilną valandą.

Savo ruožtu „Dainavos“ gretose rungtynes pradėjo trys lietuviai, vienas nigerietis ir šeši ukrainiečiai. Prie pastarųjų dar galima pridėti Dmytro Mandryčenką, kuris turi Moldovos bei Ukrainos pilietybes.

Sugrįžimas. Po daugiau nei mėnesio pertraukos Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė rungtynes „TOPsport A lygoje“ – sostinės atstovai akistatą su „Panevėžiu“ baigė lygiosiomis 0:0.

Dviem mačais mažiau už „Hegelmann“ sužaidę žalgiriečiai trečiadienį susitiks atidėtoje akistatoje su „TransINVEST“ bei gali vėl sugrįžti į turnyro lentelės viršūnę. Tam reikia pergalės, kurios pasiekti nepavyko per trejas pastarąsias rungtynes.

Išsaugojo. Gerą gynybą įprastai demonstruojantis „Panevėžys“ vartų stačiakampyje turėjo po traumos atsitiesiantį Vytautą Černiauską.

Panevėžietis atrėmė keletą „Žalgirio“ žaidėjų smūgių bei „sausus“ vartus išsaugojo po daugiau nei trijų mėnesių – pastarąjį kartą tai nutiko 12-ojo turo akistatoje su „Sūduva“.

alyga.lt informacija; fchegelmann.com nuotr.