TOPsport A lygos turo apžvalga: vilniečiai vėl skina pergales

Po praėjusios savaitės kovų „TOPsport A lygoje“ vėl pirmauja Vladimiro Čeburino kariauna.

Mėnuo. Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa pergalių seriją pratęsė iki septynių – namuose 3:0 nugalėjo Gargždų „Bangą“ ir toliau neleidžia atsipalaiduoti lyderiui.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Michaelas Thuique, kuris pretenduoja sužaisti savo rezultatyviausią sezoną Lietuvoje. Brazilas per pastaruosius penkis mačus yra prasižymėjęs 5 įvarčiais.

Sugrįžimas. 2024 metų sezono „Bangos“ atakų lyderis Valdas Paulauskas praėjusį penktadienį padėjo komandai, kai atsistatė po patirtos traumos.

Palangiškis nežaidė daugiau negu pusantro mėnesio, bet per tą laiką naudingai rungtyniavo naujokas Airesas Sousa. Gargždų ir Kauno rajono ekipos – pirmosios „FPRO LFF taurės“ pusfinalių dalyvės.

Pašalinimas. „Kauno Žalgiriui“ svečiuose nepavyko nugalėti Marijampolės „Sūduvos“, atkaklus mačas pasibaigė lygiosiomis 1:1. Savo ruožtu marijampoliečių nelaimėtų akistatų serija prasitęsė iki 11-os.

Kauniečius į priekį išvedęs Vilius Armanavičius užsidirbo raudoną kortelę. Tai buvo pirmasis ilgamečio Lietuvos čempionato žaidėjo pašalinimas nuo 2016 metų, kai jis atstovavo Kauno „Stumbrui“.

Debiutai. Laikinosios sostinės komanda, per vasaros perėjimų langą pasipildžiusi žaidėjais, metė į kovą dar du naujus veidus.

Bosnis vidurio gynėjas Numanas Kurdičius mačą Marijampolėje pradėjo starto sudėtyje, o prancūzas Quentinas Bena aikštėje pasirodė 82-ąją minutę.

Scenarijus. Antrame šio sezono Vilniaus „Žalgirio“ bei Telšių „Džiugo“ susitikime sostinėje džiugiečiai vėl pirmi išsiveržė į priekį, tačiau persvaros neišlaikė – 1:2.

Vicečempionai po dviejų iš eilės pergalių namuose lenkia mėlynai baltus 2 taškais bei taip pat turi dvikovą rezerve. Telšiškių nelaimėtų dvikovų serija prasitęsė iki šešių.

Baudinys. „Džiugas“ po daugiau negu keturių mėnesių pertraukos sulaukė vartininko Mariaus Paukštės sugrįžimo. Uteniškis traumą buvo patyręs dar 4-ajame ture.

M. Paukštė antrame kėlinyje atrėmė Joelio Bopesu baudinį ir tai nebuvo pirmas kartas, kai vartininkas taip išgelbėjo komandą. Jam tą patį pavyko padaryti ir 3-iojo turo dvikovoje su Alytaus DFK „Dainava“.

Bruožas. FA „Šiauliai“ pergalės dar turės palaukti, kadangi namuose vykęs susidūrimas su „Dainava“ baigėsi 0:0.

Trečią sezoną iš eilės šiauliečiai išsiskiria lygiais rezultatais. Praėjusiame sezone Mindaugo Čepo kariauna 14 sykių su varžovais pasidalino po tašką, o šiemet lygiosiomis sužaidė jau 12 kartų. Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkai taip dvikovas baigė tik 2 sykius.

Atsakymas. Trečiadienį FA „Šiauliai“ išvykoje žais labai svarbias „FPRO LFF taurės“ ketvirtfinalio rungtynes su „Kauno Žalgiriu“.

Jeigu Saulės miesto atstovai pralaimės, jų situacija, norint vėl žaisti tarptautinėse varžybose, nemenkai komplikuosis. Kitą savaitę paskutiniame ketvirtfinalyje susitiks paskutinės komandos – „Džiugas“ bei „TransINVEST“.