Birželio 4 d., ketvirtadienį, vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. Tai buvo pirmasis VK posėdis po šalyje paskelbto karantino.
Keičiama Lietuvos jaunimo futbolo varžybų kalendoriaus sistema
Vykdomasis komitetas svarė pakoreguoti Lietuvos jaunimo futbolo varžybų kalendorių iš sistemos „pavasaris-ruduo“ į „ruduo-pavasaris“. Sistema „ruduo-pavasaris“ atitinka UEFA vykdomų vaikinų ir merginų čempionatų formatus, taip pat daugumos nacionalinių Europos jaunimo futbolo pirmenybių formatus. Dėl varžybų sistemos „pavasaris-ruduo“ ir „ruduo-pavasaris“ skirtumų Lietuva 9 mėnesiais atsiliko nuo Europos jaunimo pirmenybių kalendoriaus. Šis skirtumas itin atsiliepė U-13 amžiaus grupei, kuri pažengusiose Europos šalyse jau žaidžia 11×11 formatu, o Lietuvoje dar rungtyniauja 9×9 formatu.
Tai paaiškina, kodėl U-19 amžiaus grupėje eilę metų pasireiškė komandų skaičiaus mažėjimas. 2020 metais, nesurinkus aštuonių komandų, teko atšaukti SHARP Elitinės jaunių lygos U-19 diviziono organizavimą.
Sistema „ruduo-pavasaris“ įgalins sporto organizacijas patogiau naudotis neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšelio galimybėmis.
Varžybų sistemos pakeitimas, suvienodinus su Europos šalių varžybų kalendoriumi, įgalins įdiegti palaipsnę žaidimo modelio seką – 5×5 (U-9 ir U-10 amžiaus grupės), 8×8 (U-11 ir U-12 amžiaus grupės), 11×11 (U-13 ir U-14 amžiaus grupės bei vyresni). Taip pat tikimasi, jog suvienodintas žaidimo modelio tarpsnis (du metai) įgalins užtikrinti nuoseklesnį jaunųjų žaidėjų ugdymą pagal RSC „Anderlecht“ ugdymo programą ir LFF techninės strategijos gaires.
Įvertinus aukščiau paminėtus motyvus buvo nutarta patvirtinti vaikų ir jaunimo futbolo čempionatų varžybų kalendoriaus sistemos keitimą iš sistemos „pavasaris-ruduo“ į sistemą „ruduo-pavasaris“.
Vykdomojo komiteto metu taip pat buvo aptarti „Anderlecht“ sistemos metiniai rezultatai, pristatytas pirmų keturių mėnesių biudžeto panaudojimas, COVID-19 fondo įkūrimas ir kt.