Dvidešimt metų Lietuvos futsal pasaulyje egzistuojantis Vilniaus dailės akademijos (VDA) futbolininkai pastarąjį sezoną užbaigė liūdniausia įmanoma nata. Sostinės komanda devynių komandų turnyre nesugebėjo prasibrauti į aštuntuką ir liko paskutinė.
„Vienos priežasties nėra. Vyresni žaidėjai šiemet sužaidė prasčiau nei ankstesniais sezonais, o jaunimui tai buvo patirties kaupimo sezonas. Pritrūko treniruočių, ilgesnio suolo, koją kišo ir psichologiniai veiksniai. Visi šie aspektai ir susivedė yra galutinį rezultatą“, – sakė VDA idėjinis lyderis Artūras Žarnovskis.
Per pastaruosius metus ne vienas buvęs svarbus VDA žaidėjas nusprendė baigti karjerą, o į jų vietą atėjęs jaunimas po saule taip greitai nerado savo vietos. Iki šiol komandoje vyksta kartų kaita, kuriai pasibaigus, komanda vėl žada kilti aukštyn.
Šiais metais VDA pradėjo kaip viena iš trijų sostinės komandų, o įpusėjus pirmenybėms ir pasitraukus „Bekentui“, kartu su „Turbotransfers“ liko dviese, kurie tempė Vilniaus futsal vežimą.
„Bekento“ sprendimas pasitraukti pakenkė visam Lietuvos Futsalui. Tai senas ir gilias tradicijas turintis klubas, todėl kaip futsalo gerbėjui man labai gaila, kad toks žinomas vardas nepabaigė sezono.
Jei jis būtų iš viso nedalyvavęs – būtų lygiai taip pat blogai, nes kiekvieno tokio klubo nedalyvavimas yra pralaimėjimas visai sporto šakai. Ar mes galėjome būti stipresni, jei „Bekentas“ nebūtų dalyvavęs nuo sezono pradžios? Aš taip nemanau, dėl mūsų rezultatų priežasčių reikia ieškoti pas save, o ne „Bekente“, – kalbėjo A. Žarnovskis.
Kokias išvadas padarėte prieš kitą sezoną? Gal jau pagalvojote apie tikslus?
Nors turnyrinė lentelė to nerodo, bet mūsų komandai trūksta ne tiek jau daug. Nemažai rungtynių pralaimėjome, nors ir buvome jose konkurencingi. Tad reikia kantrybės, treniruočių proceso ir tikiu, jog rezultatai ateis.
Be abejo, svarbus koronos klausimas. Kokią įtaką pandemija padarys jūsų komandai?
Visam sportui trūks pinigų, bet čia ne tik mūsų komandai opi problema. Visi, tarp jų ir mes, turėsime kažkaip prisitaikyti prie naujos realybės.
Panašu, kad kitąmet prie futsal A lygos žemėlapio prisijungs Alytus. Jei priklausytų nuo jūsų, kokių miestų dar norėtumėte čempionate?
Tokių, kurie ateitų ne vienam sezonui. Simpatizuoju Kaišiadorių komandai, kuri nuolat gerai pasirodo Lietuvos Futsal taurėje, bet, deja, neturi tinkamos arenos. Esame žaidę puikioje Utenos arenoje, tad būtų džiugu, jei „Utenis“ turėtų savo Futsal komandą A lygoje. Klaipėda taip pat turi stiprias miesto pirmenybes, tad irgi galėtų turėti labai pajėgią komandą.
VDA nevengdavo kritikos kai kuriais klausimais. Įvardinkite kelis žingsnius, kurie padėtų lygą pakelti į viršų.
Skaičiau, „Akmenės“ vadovo pasisakymą, kad teisėjavimas atsilieka nuo komandų augimo. Man atrodo, kad vis tik laikas pasitempti ir organizatoriams. Futsal pasaulio čempionato fone vietoje to, kad pasinaudotume proga populiarinti šį patrauklų žaidimą ir supažindintume su juo kuo daugiau sirgalių, organizatoriai to dar nepadarė. Mes tiesiog privalome išnaudoti šį laiką.
Praėjusiame sezone dėl nuostatų trūkumų viduryje atkrintamųjų rungtynių visi krapštė galvas ir galvojo, ką daryti pratęsimo atveju. Šiemet – po pagrindinio laiko tai mušami baudiniai, tai žaidžiamas pratęsimas. Pabandome prieš sezoną sudėlioti nuostatus taip, kad niekam nekiltų klausimų.
Dar vienas dalykas – tvarkaraštis. Šiemet vienu metu vyko dveji playoff‘ai: ir taurės turnyras, ir A lyga. Net ir besidominčiam žiūrovui atskirti kas yra kas labai sudėtinga, o ką kalbėti apie naujų žmonių pritraukimą?
Reikia suprasti, kad kritikuojame ne dėl to, kad kritikuotumėm, o dėl to, kad būtų geriau. Gerai, kad žiniasklaida rodė dėmesį, buvo gerų transliacijų, tačiau iš organizatorių pusės pasigedau video apžvalgų, gražiausių įvarčių ir kitokio patrauklumo didinimo.
VDA buvo pirmoji, kurie prieš daugelį metų sukūrė transparantą/ plakatą, skelbiantį, jog Lietuva pasiruošusi pasaulio čempionatui. Žinant dabartinę pasaulinę situaciją, būtumėt už tai, kad čempionatas būtų laiku ar vis tik geriau jį būtų perkelti į kitą datą?
Tą plakatą iškėlėme, kai „Siemens“ arenoje pažiūrėti Lietuvos futsal rinktinės sugūžėjo apie 5 000 žiūrovų. Man norėtųsi, kad Lietuvoje vykstantis čempionatas pritrauktų kuo daugiau žmonių į arenas, kad kuo daugiau žmonių pamiltų futsalą ir tai duotų Lietuvai naują impulsą. Turbūt turistų ir pilnų arenų būtų mažiau, jei čempionatas vyktų šį rudenį. Mums tai pirmas ir paskutinis pasaulio čempionatas, todėl jau geriau jis įvyktų vėliau, bet būtų toks, jog dar ilgai geruoju prisimintume.