Antrasis kontrolinis testas nepavyko

Lietuvos rinktinė užbaigė stovyklą Maltoje ir penktadienį sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes su Maltos rinktinė, tačiau po įtemptos kovos pralaimėjo minimaliu rezultatu 0:1.

Maltos futbolo federacijos nuotr.

Pirmojoje tarpusavio akistatoje lietuvės pranoko oponentes 3:0, tačiau antrojoje dvikovoje šeimininkės padarė išvadas ir jau nuo susitikimo pradžios primetė savo žaidimą bei kūrė pavojingas progas.

Pirmajame kėlinyje darbo netrūko Lietuvos vartininkei Gretai Kaselytei ir jos gynybos linijai. Vartų sargė 13 minutę atrėmė pavojingą Shonos Zammit baudos smūgį, o po minutės Rachel Cuschieri nesugebėjo įveikti vartininkės iš arti.

Malta švaistė savo progas, bet antrajame kėlinyje sugebėjo išsiveržti į priekį, kai 54 minutę baudos aikštelėje neleistinai ranka sužaidė Simona Veličkaitė ir buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Prie žymos stojusi S.Zammit nesuklydo ir nuginklavo po pertraukos aikštėje pasirodžiusią Indre Venskevičiūtę.

Tai privertė Lietuvos komandą padidinti spaudimą varžovėms – 70 minutę Vestina Neverdauskaitė savo smūgiu privertė pademonstruoti varžovių vartininkę savo meistriškumą. Visgipaskutinėmis minutėmis vartų šturmą maltietės atlaikė ir šventė pergalę 1:0.

Šeštadienį lietuvės išskrenda į tėvynę, taip užbaigusios nuo antradienio trūkusią stovyklą. Balandį mūsų rinktinė Vilniuje kausis pasaulio čempionato atrankos varžybose ir susitiks su Izraelio, Moldovos ir Andoros rinktinėmis.

Malta – Lietuva 1:0 (0:0)