LFF Techninio departamento iniciatyva rugsėjo 29-ąją Kaune surengti teoriniai ir praktiniai mokymai atletinio rengimo treneriams.
Mokymai prasidėjo nuo LFF techninio direktoriaus Patrick De Wilde ir LFF atletinio rengimo trenerio Mariaus Čeliausko teorinės ir praktinės paskaitos. Vidudienį dalyviai apsilankė Lietuvos merginų U-15 rinktinės stovykloje, kurioje įvykdė žaidėjų testavimus. Išnagrinėjus testavimo duomenis, šie buvo apdoroti ir įkelti į sistemą.
Mokymų diena finišavo teorine paskaita apie fizinio rengimo trenerių darbą nacionalinių rinktinių stovyklose bei seminaru, kuriame dalyviai pasidalino savo įspūdžiais ir įžvalgomis. Renginio akimirkas LFF.lt svetainei apžvelgė Marius Čeliauskas.
– Prašau papasakokite išsamiau apie įvykusius mokymus Kaune bei kokie jų esminiai akcentai?
– Pagrindinis tikslas buvo suvienodinti atletinio rengimo darbą futbolo rinktinėse, kad visi atvažiavę treneriai žinotų, ką tiksliai reikia atlikti bei kokios yra jų atsakomybės stovyklos metu ir po jų. Taip pat nustatyti vienodą žaidėjų kūno ir fizinių ypatybių testavimą, identifikuoti žaidėjų silpnąsias vietas ir skirti jiems užduotis. Po 4–6 mėnesių turi būti pertestuoti visi žaidėjai, stebėti ar įvyko jų pažanga.
Pasimokinome apie specifiką, susijusią su kūno testavimu, kokias mes norime ypatybes testuoti – mobilumo, lankstumo, stabilumo – bei kaip sudaryti individualų planą žaidėjui, naudojant austrų sukurtą „ComplexCore+“ programą. Pastaroji leidžia žaidėjui gauti ataskaitą ir planą į telefoną.
– Ar mokymuose dalyvavę asmenys jau dirba specializuotais atletinio rengimo treneriais futbolo akademijose ir klubuose?
– Kai pradėjau dirbti Lietuvos futbolo federacijos gretose, turėjau norą suburti žmonių grupę, kurie būtų kompetetingi šioje srityje ir galėtume dirbdami vienodai aprūpinti visas rinktines, kadangi mano vieno pastangų neužteko. Šiemet pavyko surinkti grupę atletinio rengimo trenerių, turinčių įvairios patirties. Dalis jų ilgai dirba futbole, o kita – atėjusi iš kitų sporto šakų ir dar neturi daug patirties futbole, bet dirbę su krepšiniu, rankiniu ir taip toliau. Turime ir praktiką atliekantį LSU studentą, kuris dar nebaigęs mokslų, bet yra perspektyvus ir norintis išmokti.
– Šių mokymų dalimi buvo Lietuvos merginų U-15 rinktinės žaidėjų testavimas ir praktinės užduotis. Kaip sekėsi jas vykdyti?
– Testavimas yra vienas kertinių dalykų, kurį norime daryti rinktinėse, nes be testavimo mes negalime žinoti kurias vietas mums reikia tobulinti. Testavimas yra žinojimas, tad kuo daugiau testavimo, tuo mums naudingiau. Faktiškai visos Lietuvos jaunimo rinktinės yra ištestuotos ir išsiųsti individualūs planai.
Esmė buvo suvienodinti apšilimą, testų eigą, kad treneriai patys praktiškai pabandytų įvykdyti testavimus. Mokinomės kaip šiuos duomenis apdoroti, suvesti ir įvertinti pagal spalvas bei kaip padaryti individualias ataskaitas žaidėjams, kurias jiems skirtas užduotis atliktų namie ir tobulėtų.
– Kokie nusimato šiųmečiai darbai ir renginiai, susiję su atletinio rengimo tobulinimu?
– Futbolo trenerių rengimo asociacija organizuoja atletinio rengimo trenerių mokymus ir jau turėjome du modulius bei liko dar trys moduliai. Kiekvieną mėnesį planuojame surengti po modulį, kuriame dalyvaus virš 30 fizinio rengimo trenerių, dirbančių futbole ir norinčių pagilinti savo žinias.
Kitas projektas susijęs su „Anderlecht“ programos įdiegimu – spalio 9 dieną vyks fizinio rengimo treneriams skirtas internetinis seminaras. Jo metu „Anderlecht“ klubas pristatys savo viziją, kaip jie įsivaizduoja šios srities darbą Lietuvos futbolo akademijose, dirbančiose pagal „Anderlecht“ ugdymo programą. Mes sieksime užtikrinti tinkamą atletinio rengimo vykdymą šiose akademijose.
– Dėkoju už pokalbį.
Kalbino Robertas Každanas/LFF.lt