BYFL turnyro pradžią Lietuvos komandos pažymėjo įmuštais 19 įvarčių

Ilgai lauktas 2024-ųjų Baltijos jaunimo futbolo lygos (BYFL) turnyras startavo šį savaitgalį. Pirmame ture Lietuvos atstovai stojo į tarpusavio akistatas, įvykusias Vilniaus ir Kauno maniežuose.

Šiemet lygą sudaro U16 (2008 m. gimusių ir jaun. žaidėjų) divizionas bei U15 (2009 m. gimusių ir jaun. žaidėjų) divizionas. Iš viso BYFL turnyro grupių etape rungiasi 24 komandos iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, kurios mėgins pelnyti kelialapius į ketvirtfinalio etapą.

U16 divizioną pergalingai pradėjo „Žalgiris“ ir „Be1 NFA“

Komandos, kurios solidžiausiai pasirodė „Samsung Galaxy Watch“ Elitinėje jaunių lygoje, savo ilgametę dvikovą perkėlė ir į naują konkurencinę erdvę – 2024 metų BYFL turnyrą. Savaitgalį jos abi iškovojo pergales, tačiau skirtingomis aplinkybėmis.

Lietuvos jaunimo futbolo aistruoliai iš pradžių išvydo „Žalgirio“ ir „Geležinio vilko“ akistatą. Titas Kareiva tapo pirmojo įvarčio autoriumi 26-ąją susitikimo minutę, tačiau sostinės žalgiriečiai kėlinio pabaigoje atsakė Roko Kursevičiaus ir Dominyko Aršulio įvarčiais. Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ nustelbė varžovus Vakario Bradūno dubliu ir Karolio Chrustaliovo įvarčiu bei iškovojo pergalę rezultatu 5:1.

Rungtynių įrašas | Santrauka ir komentarai

Du gana skirtingo siužeto kėliniai susiklostė Kaune, kur susitiko „Be1 NFA“ su Vilniaus BFA. Svečių komanda pirmoje rungtynių pusėje turėjo kiek ženklesnę žaidimo kontrolę, kuri galiausiai materializavosi į Žygimanto Jurevičiaus įvartį. Visgi antrajame kėlinyje aktyvesnė jau buvo „Be1 NFA“ ekipa, o jos padėtį dar palengvino tai, kad vilniečiai nuo 61 minutės žaidė be pašalinto Kajaus Mikoliūno. Netrukus po pastarojo epizodo įvartį pelnė Tomas Gutauskas ir išlygino rezultatą. Pergalę 3:1 kauniečiams suteikė Pauliaus Stankaus ir T. Gutausko vėlyvi įvarčiai.

U15 divizione – nelengva BFA pergalė ir debiutantų akistata

Gausaus sirgalių palaikymo sulaukusi Vilniaus BFA savo arenoje atšventė pergalę 3:2 prieš Klaipėdos FM bendraamžius. Pirmajame kėlinyje „mėlynieji“ gana užtikrintai įgijo dviejų įvarčių persvarą po Arijaus Krušinsko ir Luko Skurvydo taiklių smūgių. Uostamiesčio atstovai po rungtynių pertraukos sušvelnino skirtumą Nojaus Vyšniausko įvarčiu, tačiau A. Krušinskas dar kartą rezultatyviai pasižymėjo. Svečiai stengėsi nepasiduoti ir 69 minutę Mangirdas Venckus įmušė įvartį, tad klaipėdiečiai aktyviai pamėgino išlaikyti žaidybinę intrigą iki pat susitikimo pabaigos.

BYFL turnyre sekmadienį debiutavo „Kauno Žalgirio“ FA ir Marijampolės FC organizacijos. Jaunimo komandų dvikova šįkart buvo pažymėta Kauno žalgiriečių įvarčių pliūpsniu – pirmo kėlinio viduryje kamuolį į marijampoliečių vartus nukreipė Adomas Užkurnys, o prasidėjus antrajam kėliniui persvarą padvigubino Kajus Šimkus. Aikštės šeimininkų persvara išaugo iki 4:0 per teisėjo pridėją laiką, kai dublį dargi suspėjo atlikti Kajus Žičkevičius.

Antrojo turo rungtynių Lietuvoje tvarkaraštis

Vasario 17 d. (šeštadienis):

13:00 val. FK „Žalgiris“ – Rygos FS | U16 | „Kauno Žalgirio“ FA maniežas.

14:30 val. Vilniaus BFA – FS „Metta“ | U15 | BFA arena.

Vasario 18 d. (sekmadienis):

13:00 val. Klaipėdos FM – Vymsio MRJK | U15 | „Kauno Žalgirio“ FA maniežas.

13:00 val. Marijampolės FC – FA „Tartu Kalev“ | U15 | Marijampolės arenos maniežas.

16:00 val. „Kauno Žalgirio“ FA – BFC „Daugavpils“ | U15 | „Kauno Žalgirio“ FA maniežas.