E. Jankauskas: „Pritrūko sėkmės ir tikslumo momentuose“

Lietuvos vyrų rinktinė penktadienio vakarą Marijampolėje 0:1 pralaimėjo Kipro komandai ir UEFA tautų lygos ciklą pradėjo nesėkme.

Po rungtynių kalbėjęs Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas akcentavo, kad pritrūko keleto dalykų.

„Trūko tikslumo, trūko ir šiek tiek laimės momentuose. Mes net vienas kitam sumaišėme, kai po smūgio galva vienas mūsų žaidėjas atsidūrė kamuolio kelyje į vartus. Bet žaidimo prasme pirmas kėlinys buvo labai geras.

Šios rungtynės turbūt labai panašios į rungtynes Kipre – tas pats žmogus įmušė įvartį iš beveik identiškos situacijos, labai panašiu metu, o mes pradėjome labai galingai, susikurdami savo momentus, uždirbome daug pražangų, daug standartinių situacijų pavojingų, bet, deja, pritrūko tikslumo, sportinės sėkmės“, – dėstė E. Jankauskas.

Specialisto teigimu, persvarą susikūrę varžovai daugiau dėmesio pradėjo skirti gynybai.

„Antrame kėlinyje Kipro komanda tapo labiau gynybine, mes, savo ruožtu, panaudojome beveik visus atakuojančius resursus – metėme visus atakuojančius žaidėjus, išėmėme vidurio gynėją, paskutiniais momentais žaidėme ilgais kamuoliais, ieškojome kažkokio sėkmingo kamuolio atsikovojimo ir turėjome puikią progą, kur jau vartininkas išgelbėjo nuo įvarčio“, – sakė jis.

Dar sykį paprašytas įvertinti praleisto įvarčio epizodą, treneris neslėpė apmaudo.

„Labai apmaudus įvartis. Viskas įvyko milimetrų tikslumu, kur mūsų žaidėjas nepasiekė kamuolio. Labai panašus įvartis į tą, kurį Kipras pelnė namuose, tikrai labai apmaudus įvartis.

Jis labai nedėkingu momentu krito, kai mes visiškai dominavome ir visiškai kontroliavome. Manau, kad visi turėjo tą jausmą, kad įvartis jau jau bręsta, bet atsitiko taip, kaip atsitiko, ir tikrai labai apmaudus pralaimėjimas“, – mintimis dalinosi E. Jankauskas.

Kitas rungtynes lietuviai žais rugsėjo 9 dieną, kai išvykoje susitiks su Rumunijos komanda.