Futsal A lyga: reguliaraus sezono finiše – kova dėl paskutinės vietos atkrintamosiose

Priešpaskutinis reguliariojo futsal A lygos sezono turas buvo dosnus įvarčiais bei netikėtais rezultatais. Be abejo, didžiausią staigmeną pateikė „Vikingus“ nugalėję ir toliau džiazuojantys „Turbotransfers“ atstovai bei „Saulės kraštas“ ganėtinai lengvai palaužęs VIP pasipriešinimą.

Tos penkerios rungtynės padėjo atsakyti į dar daugiau klausimų. „Vikingai“, nepaisant pralaimėjimo, reguliarųjį sezoną užbaigs antri, „Radviliškis“ – septinti, o „Širvintos-VGTU Vilkai“ iš turnyro lentelės dugno nebepakils.

Pati įdomiausia kova liko tarp 3-6 vietų. Tik priminsime, kad tos keturios komandos tarpusavyje (tik neaišku, kas su kuo) varžysis ir ketvirtfinalyje.

Staigmena 1

Kad nereiktų žvalgytis į „Panevėžį“ ir pasilikti sau vilčių pakovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose, sostinės „Turbotransfers“ futbolininkams reikėjo nugalėti „Vikingus“. Užduotis ne iš lengvųjų, tačiau ji sėkmingai įvykdyta.

Tai reiškia, jog norint patekti į atkrintamąsias, transferiai paskutinėse rungtynėse „Panevėžiui“ turi nepralaimėti. Lygiųjų atveju sezonas bus baigtas Aukštaitijos ekipai.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai vilniečiai pirmavo nuo trečios dvikovos minutės, tačiau „Vikingai“ visąlaik jiems kvėpavo į nugarą (3:2, 4:3).

Lūžio tašku galima vadinti Audriaus Dilio įvartį. „Turbotransfers“ vartininkas pasižymėjo smūgiuodamas iš savo baudos aikštelės, nepaisant to, kad varžovų vartuose vartininkas buvo, tiesiog jis suklydo. Įgiję trijų įvarčių persvarą ir per paskutinę minutę įmušę dar du įvarčius į tuščius vartus, vilniečiai tą persvarą sėkmingai išsaugojo.

Staigmena 2

Jei būtų iškovoję pergalę, VIP futbolininkai būtų užsitikrinę trečiąją reguliaraus sezono vietą ir dabar galėtų ramiai laukti atkrintamųjų varžybų. Vietoje to, jie susitikimo žvaigždėmis padarė ukrainiečius Maksimą Pochebutą ir Dmytro Klochko.

Pagrindinę darbo dalį „Saulės kraštas“ nudirbo per pirmąjį rungtynių kėlinį, po kurio švieslentėje degė skaičiai 0:5. Ir jei kai kuriose kitose rungtynėse po komandos draugų klaidų komandą gelbėdavo vartininkas Karolis Čirba, tai šįsyk ir jis buvo bejėgis prieš varžovų užtikrintus smūgius.

Po pertraukos reikalai priekyje susitvarkė – buvo sukurta gerokai daugiau progų, kurios virto trimis įvarčiais. Vis tik, gynyboje situacija nepasikeitė – kokia kiaura buvo iki pertraukos, tokia pat kiaura buvo ir po jos. Turbūt galima konstatuoti, jog tai buvo blogiausios VIP rungtynės per visą šį sezoną.

„Saulės kraštui“ pergalė prieš VIP buvo ne vienintelė praėjusią savaitę. Verta prisiminti, kad keliomis dienomis anksčiau tris taškus Šiaulių ir Naujosios Akmenės jungtinė komanda įsirašė po rungtynių su „Radviliškiu“.

Nors tąsyk radviliškiečiai po pirmojo kėlinio buvo priekyje, tačiau po pertraukos savo klasę dusyk pademonstravo Dmytro Klochko ir kartą – Aivaras Bagočius.

Be konkurencijos

Dar prieš rungtynes „Radviliškio“ futbolininkai konstatavo, kad atimti taškus iš „Kauno Žalgirio“ tėra menkutė galimybė. Kaip parodė pačios rungtynės, nebuvo nė menkutės. Tuomet, kai tik įjungdavo aukštesnę pavarą, žalgiriečiai vis padidindavo persvarą, kuri iki susitikimo pabaigos išaugo iki 9:1.

Šioje dvikovoje pirmąjį sezono hetriką įsirašė Albertas Voskunovičius, o rezultatyviausias čempionato žaidėjas Wepe prie savo 25 pelnytų įvarčių pridėjo dar du.

Jau seniai pirmąją vietą reguliariajame sezone užsitikrinęs Kauno klubas pirmąjį varžovą atkrintamosiose sužinos savaitgalį, o radviliškiečiai jau žino, kad dėl vietos pusfinalyje kausis su pastarųjų kelių metų vicečempionais Jonavos „Vikingais“.

Pagaliau

Po penkerių iš eilės nelaimėtų rungtynių „Gargždų pramogos“ pagaliau padarė tai, ko į areną susirinkę žiūrovai laukė jau seniai. Beje, pagal tai, kaip prasidėjo rungtynės, atrodė, kad nelaimėtų rungtynių serija gali prasitęsti dar ilgiau.

Sužaidus kiek daugiau nei pusantros minutės, aikštės šeimininkai šiurkščiai atsikirto, o „Panevėžio“ legionierius Eduardo šios klaidos nedovanojo.

Nepaisant šios nelaimės, gargždiškiai nepanikavo, o ieškojo galimybių ištaisyti klaidas ir persverti tiek žaidimą, tiek rezultatą savo naudai. Tą jiems pavyko padaryti dar iki pertraukos. Antrasis kėlinys daugiau-mažiau tebuvo formalumas.

Tarp debiutantų

Dviejų lygos debiutantų akistatoje – akivaizdus „Bruklino“ dominavimas. Daugiau kaip pusę kėlinio atsilaikę širvintiškiai vėliau regurialiai traukė kamuolį iš tinklo ir nesužaidus nei trijų minučių po pertraukos jau turėjo keturių įvarčių deficitą.

Rungtynės jau tuomet buvo akivaizdžiai nulemtos, o tai reiškia, kad „Širvintos-VGTU Vilkai“ šį sezoną užbaigos turnyro lentelės dugne. „Bruklinas“, savo ruožtu, tęsia neįtikėtiną pasirodymą bei likus turui turi šansą atkrintamąsias pradėti turėdami namų aikštės pranašumą.