Jau šį savaitgalį po ilgos pertraukos Šiaulių „Gintros-Universiteto” komanda vėl varžysis atkurtoje Baltijos moterų futbolo lygoje, kurioje šį sezoną grumsis po du pajėgiausius klubus iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos.
Penktadienį 19 val. Lietuvos čempionėms kelią pastos Liepojos „FK Liepaja/Mogo“ futbolininkės, tuo tarpu sekmadienį 14 val. lauks akistata su Latvijos čempionėmis bei UEFA moterų Čempionių lygos atrankos varžybų dalyvėmis Rygos futbolo mokyklos žaidėjomis.
Abu susitikimai vyks Šiauliuose, centriniame miesto stadione ir į juos visi žiūrovai galės patekti nemokamai. Apie artėjančias rungtynes, atgimusią Baltijos lygą, galimybę Šiauliuose išvysti intriguojančias moterų futbolo rungtynes bei galimus pokyčius sudėtyje kalbėjomės su „Gintros-Universiteto“ klubo prezidentu Gintaru Radavičiumi.
– Atgimusioje Baltijos lygoje debiutuosime jau šį savaitgalį – futbolo aistruolių Šiauliuose lauks net dvejos rungtynės su pajėgiausiomis Latvijos komandomis. Kokie tikslai iškelti komandai?
– Prieš sezoną komandai suformavome tikslus, juos viešai įvardinome ir jie nesikeičia. Sieksime apginti Lietuvos moterų A lygos čempionių trofėjų, tapti Baltijos lygos nugalėtojomis bei peržengti UEFA moterų Čempionių lygos atrankos barjerą. Akivaizdu, kad norint įgyvendinti vieną iš iškeltų tikslų – laimėti Baltijos lygą, turime startuoti pergalėmis namuose, todėl savaitgalį galvojame tik apie jas. Ar pavyks įgyvendinti visus išsikeltus tikslus pamatysime sezono pabaigoje, tačiau ambicijų nemažiname.
– Kaip manote, kas iš esmės lėmė, kad pavyko atkurti Baltijos moterų futbolo lygą ir kokią naudą tai turėtų suteikti „Gintrai-Universitetui“ bei kitoms komandoms?
– Idėja, kad galime atkurti Baltijos moterų futbolo lygą, kuri savo veiklą sustabdė, jeigu atmintis neapgauna, 2012 metais, gimė mūsų ir Latvijos klubų iniciatyva. Šį pasiūlymą tiek vieni, tiek kiti, pateikė savo šalių federacijoms. Džiugu, kad Lietuvos futbolo federacija šią idėją palaikė, šiuo klausimu intensyviai bendradarbiavo su Latvijos ir Estijos federacijomis ir šiandien jau galime pasidžiaugti, kad pirminės kalbos ir pasvarstymai virto realybe – Baltijos lyga sugrįžta, o joje varžysis po dvi pajėgiausias Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekipas. Manau, kad tai rimta paspirtis moterų futbolui, nes visiems stipriausiems Baltijos šalių moterų futbolo klubams trūksta aukšto lygio rungtynių, o tai iš dalies pavyks kompensuoti šiomis varžybomis.
– Vis dėlto, ar sutiktumėte, kad lygai sklandžiai egzistuoti yra reikalingas vienas valdymo organas, kuris užtikrintų įvairių procedūrinių funkcijų vykdymą?
– Žinoma. Kol kas tai tik pirmieji lygos atsikūrimo žingsniai. Sunku prognozuoti kokia linkme pakryps lygos likimas, tačiau matosi klubų entuziazmas, iniciatyva, todėl tikime, kad lyga gali išaugti ir turėti įprastą struktūrą – savo prezidentą, narius, darbo grupę. Anksčiau gyvavusioje Baltijos lygoje taip ir buvo. Tuomet visas administravimas yra lygos prerogatyvoje ir ji nusprendžia įvairių procedūrų vykdymą – nuo teisėjų paskyrimo iki tvarkaraščių sudarymo, bendros internetinės svetainės kūrimo. Toks valdymas būtų kur kas paprastesnis ir padėtų išvengti įvairių niuansų, kurie atsiranda kai dėl šių ir kitų klausimų tarpusavyje derinasi patys klubai ir ne visuomet randa bendrų sprendimų.
Jau ir šiais metais turėjome vesti ilgas derybas dėl tvarkaraščių. Pavyzdžiui, Estijos klubams netiko vienos datos, mums – kitos. Norime sužaisti abejas rungtynes su Estijos ekipomis per vieną savaitgalį, siekiant išvengti papildomos kelionės, tačiau pastaruoju metu jie pernelyg susikoncentravę į savo vidinius klausimus, todėl atsiranda keblumų, kai reikia rasti abejoms pusėms priimtiną variantą.
Kalbėjome ir apie tai, kad ateityje lygoje galėtų dalyvauti ir pajėgiausi Baltarusijos klubai, kurie taip pat buvo išreiškę norą. Taigi, visas lygos vystymasis dar tik ateityje. Tikime, kad pamažu pavyks įgyvendinti pagrindinius planus ir turėsime stiprią organizaciją.
– Šiauliuose pastaraisiais metais labai trūksta aukščiausio lygio futbolo varžybų. Ar galima teigti, kad tokios rungtynės yra tarsi išsigelbėjimas, kuomet šiauliečiai gali pasimėgauti futbolo grožiu stėbėdami rungtynes centriniame stadione?
– Manau, kad taip. Suprantama, negalima lyginti vyrų ir moterų futbolo, kuris skiriasi ir savo greičiais ir fizine kova, tačiau jeigu kalbame apie moterų futbolą, tai Baltijos lygos rungtynės turėtų būti intriguojančios ir įdomios žiūrovams. Šiauliuose pastaruoju metu tikrai ne kiekvieną savaitgalį centriniame miesto stadione galima pasimėgauti futbolo varžybomis, todėl šios progos futbolo gerbėjai neturėtų praleisti. Taip pat vasarą tradiciškai organizuosime „Amber Cup“ turnyrą, pateikėme pasiūlymą Šiauliuose vykdyti ir nacionalinių moterų futbolo rinktinių bei U-15 merginų rinktinių Baltijos taurės varžybas. Apmaudu, bet šiais metais net negalėjome pateikti paraiškos siekiant gauti teisę rengti UEFA moterų Čempionių lygos atrankos varžybas, kadangi nei vienas viešbutis Šiauliuose nėra pajėgus rugpjūčio mėnesį priimti ir apgyvendinti keturias komandas ir delegacijas. Taigi, labai gaila, bet kai kurių planų esame tiesiog priversti atsisakyti.
– Po šių Baltijos lygos rungtynių komanda turės poros savaičių atostogas, o po to prasidės pasirengimo ciklas UEFA Čempionių lygos varžyboms. Ar sudėtyje dar galime laukti pasikeitimų?
– Taip, pasikeitimų sudėtyje bus, tiksliau – papildymų. Iš rikiuotės iškritus Tatjanai Kozyrenko esame priversti dairytis naujos puolėjos, taip pat veikiausiai stiprinsime ir kitas grandis – saugų, gynėjų. Su keliomis žaidėjomis jau esame užmezgę kontaktus, deriname sąlygas, tačiau kol nepasirašėme sutarčių konkrečiai įvardinti žaidėjų neskubėsime. Joms vos prisijungus prie komandos oficialiai jas pristatysime, todėl visa informacija tikrai bus paskelbta.