Šį rudenį Barselonoje surengtas paskutinis tarptautinio projekto „GreenCoach“ seminaras, kuriame buvo aptarta 2022 metų veikla ir pasiekimai.
„GreenCoach“ projektu siekta pritaikyti gerąją praktiką sporto organizacijose, įdiegti stebėsenos modelį bei aktualizuoti tvarumą kaip kasdienės klubo vadybos elementą. „GreenCoach“ projektą palaikė UEFA, jame dalyvavo Norvegijos, Belgijos, Švedijos, Prancūzijos ir Lietuvos futbolo federacijos arba jų nariai. Projektą dalinai finansavo Europos Sąjungos fondas „Erasmus+“.
Projekto metu buvo pirmą kartą sukurta platforma – „Žaliasis įrankis“ – apskaičiuojanti futbolo klubų ekologinį pėdsaką. Projekte dalyvavusiems klubams pateiktos rekomendacijos kaip sumažinti veiklos taršumą bei skatinti tvarumą kaip kasdienės klubo vadybos elementą.
Barselonoje susirinkę projekto partneriai įvertino veiklą bei apdovanojo Frankofoniškų futbolo klubų asociaciją (ACFF) iš Belgijos, kaip geriausiai projekto tikslus įgyvendinusią narę.
Iš seminaro sugrįžęs Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) direktorius Ignas Marcinkevičius pasidalino savo įžvalgomis.
„Barselonoje bendrai apžvelgėme kas buvo padaryta iš kiekvieno partnerio iki šiol, kokie procesai tobulintini ir kas numatoma ateityje. Bendrai žvelgiant, dauguma supranta, kad futbolas yra didelė dedamoji dalis, kuri susijusi su žaliuoju keliu – tai ne tik socialinė atsakomybė, bet ir teisingas energijos šaltinių naudojimas, sprendimai dėl tausojimo ar kalbėti bendrai, kaip padaryti, kad futbolo bendruomenė taptų atsakingesnė. Tad projekto metu sukurtas įrankis labai gerai perteikia vartojimo iššūkius.
Organizatorių siekis yra, kad šis įrankio pritaikymas plėstųsi ir po projekto pabaigos, galbūt, UEFA ar kitos organizacijos perims gerąją praktiką bei pradės taikyti platesniame savo bendruomenės narių tarpe. Toks yra noras, kad futbolo bendruomenė taptų dar labiau atsakingesnė aplinkosaugos klausimais, o atsakingumas galėtų pasireikšti, kad jie gali išsimatuoti veiklos duomenis bei sekti savo progresą.
Futbolas daro daugybę gerų žingsnių, kurie susiję su aplinkos apsauga, su tvaresniu judėjimu, bet kuo daugiau tikslingų priemonių – tuo geresnis ir tvaresnis judėjimas“, – apibendrino Ignas Marcinkevičius.
Futbolo klubai ir organizacijos yra kviečiami susikurti paskyrą šioje „GreenCoach“ projekto svetainėje, joje įvedus registuojamojo klubo konktaktus ir pasinaudoti „žaliuoju įrankiu“.
MaFA prisidėjo prie ugdymo modulių žaidėjams bei klubų vadovams ir darbuotojams vertimo į lietuvių kalbą. Šie spausdinti leidiniai pasiekė „GreenCoach“ projekte dalyvaujančius klubus, susipažinti su jais galima „GreenCoach“ projekto svetainėje.