Lietuvos futbolo federacija

Greta Kaselytė

Lietuvos moterų futbolo rinktinės vartininkė, futbolo populiarinimo „Live Your goals“ kampanijos ambasadorė. Gimtasis miestas: Ukmergė
Gimimo data: 1992/09/10
Pozicija: Vartininkė
Klubas: Šiaulių „Gintra-Universitetas“
Titulai: Geriausia Lietuvos vartininkė (nuo 2007 m.), daugkartinė Lietuvos čempionė (nuo 2012 m.), Baltijos moterų futbolo rinktinių taurės laimėtoja

Žaidei Neapolio klube Pietų Italijoje. Kuo labiausiai sužavėjo nauja komanda ir nauja šalis?
Personalo gausa ir merginų atsidavimu futbolui. Treniruočių metu turime gausų personalą, kuris padeda treneriui ruošti treniruotėms skirta inventorių, turime komandos gydytoją kiekvienoje treniruotėje. Kalbant apie atsidavimą - komandoje yra merginų, kurios gyvena 1-2 valandas kelio nuo Neapolio ir važinėja į treniruotes kelis kartus per savaitę, nes daugiau galimybių neturi.

Taip pat sužavėjo tėvų dėmesys savo vaikams. Kiekvienoje treniruotėje yra merginų tėvų, kurie stebi treniruotes, taip pat atvyksta i rungtynes. Jei rungtynės kitame mieste, tėvai atvažiuoja pasižiūrėti. Pietų Italija man patinka: geras oras, įdomi kultūra, žmonių įpročiai. Stebina kraštovaizdis, miesto vaizdai, maistas ir žmonių atsipalaidavimas.

Kokie būtų tavo patarimai vartininkei, kuri norėtų pasekti tavo pavyzdžiu ir išmėginti jėgas užsienyje?
Iš pradžių reikia įgauti daug rungtynių patirties. Be abejo, labai svarbios yra treniruotės su vartininkų treneriu, kuris išmano savo darbą ir gali supažindinti su technika. Man pasisekė, kad pradėjus sportuoti Šventupėje treniruočių metu būdavo Darius Petraška, kuris treniruoja ir supažindina su technika. Žaidžiant Šiauliuose vartininkų trenerio neturėdavome, tad laukdavau rinktinės stovyklų.

Palinkėčiau išsikelti asmeninį tikslą tobulėti, kiekvienų rungtynių metu stengtis priimti kuo geresnius sprendimus ir po rungtynių apgalvoti, kaip galėjai pasielgti kitaip, analizuoti save. Žinoma, tas tikslas turėtų įgyvendinti svajonę, kurią turi susikurti pati.

Kas įtraukė tave į futbolą?
Tikriausiai gyvenamoji vieta ir norėjimas nebūti prastesnėmis už berniukus. Kiekviena mano kartos futbolininkė galėtų papasakoti skirtingas priežastis dėl ko pradėjo žaisti. Aš turėjau pavyzdį: -Šventupėje žaidė futbolą mano dvi vyresnės pusseserės, kurių namuose žavėjo apdovanojimai ir medaliai, laikraščių iškarpos. Mane mažą tai labai žavėjo.

Šventupėje, kur gyvenau, be futbolo kitų sporto šakų treniruočių ir nevyksta. 2003 metais į šį miestelį atsikraustėme iš Ukmergės pradėjome su seserimi Lina eiti į Vidiškių mokyklą. Treneris Vytautas Tutlys rinko naują mergaičių grupę, atvyko į namus ir pakvietė ateiti i treniruotę. Per pirmąją treniruotę su Lina ėjome pas vartininkų trenerį. Nesupratome, kad treneris nori iš mūsų padaryti vartininkes. Tikriausiai jis taip pasielgė, nes mūsų mama buvo aukšta.

Kaip sekasi tavo seserims futbole?

Lina būtų tikrai gera vartininkė, jei nebūtų per daug užsispyrusi eiti žaisti aikštelę. Dabar ji studijuoja kūno kultūrą, dalyvauja futbolo gyvenime kaip teisėja. Emilija - jaunesnės kartos žaidėja. Ji ir treniruotis pradėjo jaunesnė. Manau, bus dar geresnė, jei sportuos toliau. Man labai smagu, kad mes trys esame futbole, kartu daugiau turime daugiau bendros veiklos. Mūsų jaunesni broliai taip pat žaidžia futbolą. Moterų futbolas yra populiarus Ukmergės rajone.

Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią sporto šaką, pamačiau pasaulio. Visa tai šiuo metu Emilija išgyvena atstovaudama merginų rinktinėms. Labai džiaugiuosi, kad abi seserys yra įsitraukusios į futbolą, gali atrasti save vienoje ar kitoje srityje ir jaustis laimingomis.

Praėjusios rungtynės

2021 UEFA Nations League - League phase - GrpC4

Kazachstanas vs Lietuva 1:2

Almaty Ortalyk Stadion, Almata, Kazachstanas

2020-11-18