IGOL užtikrintai apgynė Lietuvos paplūdimio futbolo čempionų titulą

Velžyje (Panevėžio rajonas) pasibaigusiame STIKLITA Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate triumfavo sostinės IGOL klubas. Tris užtikrintas pergales finaliniame etape iškovojusi ekipa titulą laimėjo jau keturioliktą kartą.

„Pavyko šįkart surinkti gerą sudėtį. Tiek mūsų legionieriai, tiek Manto (Makutunovičiaus) atvykimas buvo pagrindinė mūsų pergalės priežastis. Rezultatai rodo, kad laimėjome gana lengvai, tačiau tikrai taip nebuvo. Ypač pusfinalyje. Kažkiek pasisekė, bet.. sekasi geriausiems“, – sakė IGOL vadovas Vasilijus Novičkovas.

Vos ketvirtą vietą pirmajame etape užėmę IGOL futbolininkai finalinę stadiją pradėjo nuo ketvirtfinlio etapo. Jame vilniečių laukė penktoje pozicijoje grupėje likęs „Panevėžys“. Dvikova prasidėjo ilgamečių komandos žaidėjų Sergejaus Vasiljevo ir Viktoro Bartosevičiaus įvarčiais.

Besibaigiant antrajam kėliniui, panevėžietis Benas Linda užsidirbo raudoną kortelę, o Mantas Makutunovičius komandos persvarą padidino iki 3:0. Garbės įvartį „Panevėžiui“ Edas Venckevičius pelnė trečiojo kėlinio vidury, kai IGOL persvara buvo išaugusi iki 5:0.

Prasibrovę į pusfinalį, vilniečiai jame sutiko pagrindinį favoritą ir pirmojo etapo  nugalėtoją „Kauną“. Kauniečiai dvikovoje atsilaikė devynias minutes iki M. Makutunovičiaus įvarčio. Antrajame kėlinyje skirtumas padvigubėjo, o trečiajame – ir iki trijų įvarčių 4:1. „Kaunui“ vienintelį įvartį pelnė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Aivaras Meškinis.

Dvi pergalės iš eilės IGOL ekipai garantavo kelialapį į finalą, kuriame vilniečių laukė taip pat dukart finaliniame etape triumfavusi „Dembava“. Namie žaidę dembaviškiai vienodu rezultatu 5:3 įveikė Mažeikių „Olimpo SC“ ir Kupiškio „Narjantos“ futbolininkus.

Finale IGOL savo pranašumą įrodinėti pradėjo nuo pat dvikovos pradžios. Rafaelis Silva ir S. Vasiljevas per aštuonias minutes sukūrė komandai dviejų įvarčių pranašumą, kurį netrukus sumažino buvęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas.

Antrajame kėlinyje tie patys R. Silva, S. Vasiljevas kartu su M. Makutunovičiumi IGOL persvarą pavertė triuškinama (5:1), o besibaigiant kėliniui, S. Mammadovas dar užsidirbo ir raudoną kortelę. Trečiasis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu IGOL persvara užaugo iki 8:2.

Kovoje dėl trečiosios vietos „Kaunas“ 4:3 palaužė „Narjantos“ pasipriešinimą. Permainingai vykusiose rungtynėse kauniečiai įgijo dviejų įvarčių pranašumą, tačiau trečiojo kėlinio pradžioje „Narjanta“ jau pirmavo 3:2. Per likusį laiką pasižymėjo Marius Činikas ir Paulius Giedraitis, o tai „Kaunui“ garantavo bronzos medalius.

Naudingiausiu lygos žaidėju buvo išrinktas IGOL lyderis M. Makutunovičius. Geriausiu vartininku tapo Šarūnas Kazlauskas iš „Dembavos“, o rezultatyviausiu žaidėju – kupiškėnas Redas Graičiūnas.