Įvartis paskutinėmis sekundėmis garantavo moterų rinktinei pergalę Kipre

Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė penktadienį sužaidė dar vienerias rungtynes kitų metų Europos čempionato atrankos turnyre.

Lietuvės išvykoje dramatiškai dvikovos pabaigoje 2:1 (1:1) nugalėjo Kipro futbolininkes.

Atrankos varžybas rinktinė baigs ateinantį antradienį – liepos 16 dieną mūsų rinktinė Druskininkų stadione sužais su Sakartvelo rinktine. Dvikova prasidės 20 valandą, įėjimas į ją – nemokamas, o tiesioginė transliacija bus pasiekiama LRT PLIUS kanalu.

Po šių rungtynių lietuvės turi surinkusios septynis taškus ir grupėje užima trečią vietą, tuo tarpu Kipro futbolininkės po penkių dvikovų toliau lieka be taškų.

Kitame susitikime Sakartvelas 0:2 nusileido Baltarusijai ir lieka su 7 taškais. Tai reiškia, kad antradienį iškovojus pergalę, lietuvės pakiltų į antrą vietą grupėje, nes šiuo metu geresnį įvarčių santykį turi kartvelės, o pirmasis komandų susitikimas baigėsi lygiosiomis

Penktadienio rungtynėse sėkmingiau startavo šeimininkės – Kipro komanda pirmam kėliniui įpusėjus, 24-ąją minutę, pelnė įvartį ir išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.

Visgi Lietuvos ekipa atsiliekančiųjų vaidmenyje ilgai nebuvo – jau po keturių minučių Rimantė Jonušaitė tiksliu savo smūgiu rezultatą išlygino ir pasižymėjo antru savo įvarčiu atrankos cikle.

Pirmame kėlinyje daugiau tikslių smūgių nebuvo ir komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant lygiam 1:1.

Antrame dvikovos kėlinyje Danielio Wimmerio ekipa turėjo savų progų pasižymėti ir išsiveržti į priekį, visgi kamuolys į tinklą labai ilgą laiką nekrito.

Kai jau atrodė, kad susitikimas baigsis lygiosiomis, jau vėlai per pridėtą teisėjo laiką R. Jonušaitė įmušė antrą kartą ir taip garantavo lietuvaitėms antrąją pergalę šiame atrankos cikle.

2025-ųjų Europos moterų čempionato atranka

Kipras – Lietuva 1:2 (1:1)

Ethnikos Achnas stadionas, teisėja – Jelena Jermolajeva (Latvija);

Įvarčiai: 24 min. Anna Matsoukari (Kipras); 28 min. ir 90+5 min. Rimantė Jonušaitė (Lietuva).

Įspėtos: 14 min. Christina Kyriakidi, 90+1 min. Eirini Michail (Kipras).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Meda Šeškutė, Algimantė Mikutaitė (67 min. Laura Kubiliūtė), Tereza Romanovskaja, Ugnė Lazdauskaitė (77 min. Emilija Giržutaitė), Erika Šupelytė (46 min. Marija Galkina), Rimantė Jonušaitė. Simona Petravičienė (77 min. Paulina Sarkanaitė), Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Liucija Vaitukaitytė, Loreta Rogačiova.

Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Greta Valikonienė, Austė Bernotaitė, Augustė Andrijevskytė, Lolita Žižytė.