Lapkričio 8 dieną Lietuvos salės futbolo rinktinės laukia rimtas iššūkis. Jonavoje rinktinė susitiks su Juodkalnijos rinktine, o norint patekti į kitą etapą lietuviams svečius reikės įveikti bent trijų įvarčių skirtumu.
Nacionalinės Lietuvos salės futbolo rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas prieš pirmąsias rungtynes kalbėjo apie praktikos trūkumą ir pasiruošimą akistatai. „Emocijų kol kas nedaug – esame susikoncentravę ties darbu, labai daug organizacinių momentų, kurie iš esmės susiję su dabartine situacija pasaulyje. Dabar didžiausias dėmesys yra skiriamas komandos pasiruošimui, nes tam tikrų pokyčių ir korekcijų per dieną būna net po kelis kartus. Taip pat galvojame, koks bus rinktinės žaidimo braižas, nes informacijos apie varžovą nėra tiek daug, kiek norėtume. Vis tik, tai natūralu, nes komandos nežaidė jokių kontrolinių rungtynių ir turime vadovautis pusės metų senumo informacija. Per šį laikotarpį daug kas nutiko ir vadovautis ta informacija mes negalime – todėl praktiškai kiekvieną minutę vyksta darbas, asistentų analizės, personalo pasiruošimas. Visi kartu ieškome būdu kuo geriau pasiruošti svarbioms rungtynėms“, – kalbėjo J. Ryvkinas.
Kitoks rinktinės veidas
Kuomet Jevgenijus Ryvkinas stojo prie Lietuvos salės futbolo rinktinės vairo viešoje erdvėje buvo daug skirtingų nuomonių. Vis dėlto, praėjus šiek tiek laiko, tapo aišku, kad sprendimas pasiteisino, o Lietuvos rinktinė pradėjo demonstruoti kitokį žaidimą. Pasak trenerio, jis rinktinėje atliko daug pokyčiu, tačiau viskam reikėjo laiko.
„Pokyčiai neatsirado iškart, reikėjo laiko ir pakankamai daug. Visų pirma, reikia suprasti, kad salės futbolas Lietuvoje nėra profesionalus sportas ir mūsų rinktinė žaidžia su komandomis, kurioms atstovauja profesionalūs žaidėjai. Kuomet Lietuva gavo teisę organizuoti FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą, tai mus dar labiau mobilizavo, nes pasaulio čempionate žais tik profesionalūs žaidėjai, todėl pirminis dalykas, kurį turėjome padaryti – atskirti futbolą nuo salės futbolo. Žaidėjai turėjo susikoncentruoti tik ties vienu iš jų, nes futbolas su salės futbolo negali dubliuotis. Žaidžiant futbolą ir salės futbolą žaidėjas turi kitas užduotis, turi įvykdyti kitas funkcijas, taktiškai šios dvi sporto šakos taip pat skiriasi. Mums buvo svarbu įkalbėti žaidėjus, kad jie susikoncentruotų ties salės futbolu.
Dar vienas svarbus dalykas, kurį pavyko įgyvendinti su savo asistentais – įtikinti žaidėjus, kad jie gali pasiekti rezultatą. Kai aš atvažiavau į Lietuvą ir sakiau žaidėjams, jog jie žais prieš tokias rinktines kaip ispanai, jie man sakydavo „treneri, bet čia juk Ispanija“, o aš jiems sakydavau „ir ką?“. Dabar, po tam tikro laiko, aš džiaugiuosi, jog žaidėjai nebijo žaisti prieš varžovus, nesvarbu, kas jie bebūtų. Taip, mūsų salės futbolininkai dar ne viską žino ir galbūt ne viską supranta, bet jie vis tiek išeina žaisti ir nebijo skambių pavardžių. Jie tiki, kad gali pasiekti rezultatą. Manau, kad tai labai svarbus psichologinis faktorius, kuris leido žaidėjams atsipalaiduoti ir žaisti savo žaidimą. Taip pat verta pabrėžti tai, kad sugebėjome pritaikyti šiuolaikines salės futbolo taktikas, supažindinome žaidėjus su jomis. Ir svarbiausia – komanda tapo kontroliuojama – visi žaidėjai aiškiai išpildo savo užduotis aikštėje ir klauso, ką sako treneris. Jie tuo tiki, jie tai supranta ir jie tai stengiasi išpildyti. Visi šie pokyčiai, kuriuos mums pavyko atlikti per ribotą laiko tarpą, šiandien mums duoda galimybę optimistiškai žiūrėti į ateitį. Tai, ką mes padarėme, yra tik mažas gabaliukas kelio, kurį ši komanda gali nueiti“, – pasakojo specialistas iš Ukrainos.
Laikotarpis be rungtynių neigiamai atsiliepė komandai
J. Ryvkinas teigė, jog po atrankos turnyro Jonavoje lietuviai buvo geroje formoje, tačiau ilga pertrauka, sekusi po jo neigiamai atsiliepė komandai. Pasak trenerio, jokia treniruotė nepakeis rungtynių. „Labai gaila ir kiekvienas treneris tai pasakys – kartu su treniruotėmis reikalinga ir varžybinė praktika. Šiai dienai mes, dėl objektyvių priežasčių, neturime galimybių sužaisti rungtynes. Po atrankos turnyro Jonavoje mes buvome geroje formoje, pasitikėjome savo jėgomis, komandoje buvo susižaidimas. Dabar, po ilgos pertraukos, tikrai trūks žaidybinės praktikos, kurią turėjome tada.
Vis dėlto, noriu pabrėžti, jog nepaisant visko, mes ieškosime variantų ir galimybių ne tik pasipriešinti varžovams, bet ir sieksime teigiamo rezultato. Kaip mums tai pavyks padaryti – parodys tik laikas. Jeigu žaistume rungtynes iš karto po atrankos etapo Jonavoje – galbūt mums būtų palankiau, vien tik dėl to, kad tuo metu Lietuvoje dar vyko čempionatas. Pavyzdžiui dabar Juodkalnijoje vyksta čempionatas ir yra sužaisti šeši turai, jų žaidėjai turi žaidybinės praktikos, tuo tarpu Lietuvoje mes sužaidėme tik LFF taurės ketvirtfinalį. Tačiau mes ieškosime ir rasime būdų, kurie padėtų mums pasiekti rezultatą. Būtent ties šia užduotimi dabar daugiausiai dirba trenerių štabas“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas.
Juodkalnija – fiziškai stipri ir kovinga komanda
Šiandien lietuvių lauks tikras išbandymas – atsakomosiose rungtynėse Jonavoje lietuviai turės panaikinti trijų įvarčių varžovų pranašumą, kitu atveju kelionė į 2022 metų Europos salės futbolo čempionatą bus baigta. Specialistas iš Ukrainos pabrėžė, jog Juodkalnija – kovinga ir stipri komanda.
„Visos Balkanų pusiasalio komandos pasižymi jėga ir atletiškumu, jų komandos mėgsta žaisti kontraatakuojantį futbolą, todėl mes turime būti pasiruošę atkakliai kovai. Aikštėje bus labai motyvuotas varžovas, kuris kovos iki paskutinės sekundės. Neverta tikėtis, kad varžovas gali mūsų neįvertinti. Laukiame labai sunkių rungtynių“, – kalbėjo J. Ryvkinas.
FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas – gyvenimo galimybė lietuviams
J. Ryvkinas teigė, jog nekantriai laukia didžiausio savo iššūkio karjeroje – pasirodymo pasaulinio lygio čempionate. Stratetas pabrėžė, jog pasaulio čempionatas visiems jame dalyvausiantiems taps gyvenimo įvykiu bei galimybe pranešti apie save visam pasauliui.
„FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas Lietuvai yra neįtikėtina proga įgauti naują impulsą vystant šią labai įdomią sporto šaką. Tai labai dinamiškas sportas. Manau, kad žmonės, pamatę aukščiausio lygio salės futbolą, galės kitaip žiūrėti į šią sporto šaką bei suprasti tai, kas vyksta aikštėje. Ankščiau salės futbolas Lietuvoje buvo laikomas kaip pagalbinė sporto šaka, buvo kalbama apie tai, jog salės futbolas yra didžiojo futbolo pagalbininkas žiemo laiku. Dabar reikia suprasti, kad tai atskira sporto šaka, labai įdomi ir dinamiška sporto šaka.
Manau, kad šis čempionatas bus didelė šventė Lietuvai, tikiuosi, kad iki čempionato pradžios situacija su pandemija susitvarkys. Čempionatas taip pat gali gerokai prisidėti prie salės futbolo populiarinimo šalyje, nes daugelis jaunų žmonių pamatys kaip žaidžia brazilai, ispanai, portugalai. Tikiuosi, kad Lietuvos rinktinė taip pat praneš apie save, ne tik praneš, o žais taip, kad sirgaliams tai teiktų malonumą. O patiems salės futbolininkams – tai galimybė. Ne kiekvienas turi tokią galimybę, atstovauti savo šaliai pasaulio čempionate. Toks įvykis vyksta kartą per ketverius metus ir net daugelis puikių žaidėjų nėra žaidę pasaulio čempionate. Mums tai yra puiki galimybė pasirodyti ir pranešti apie save bei pratęsti savo karjerą profesionaliame sporte, žaisti puikiuose klubuose. Jeigu taip nutiktų, aš tikrai nebūčiau nustebęs, nes aš žinau mūsų rinktinės žaidėjų potencialą – jis labai didelis. Bet norint tai pasiekti reikia labai daug dirbti ir tikiuosi, kad mums pavyks teigiamai pristatyti Lietuvą pasauliniame lygyje“, – pasakojo J. Ryvkinas.