K. Kulbytė įvertino WU17 rinktinės pasirodymą Baltijos taurėje: „Neslėpsiu – siekėme ir norėjome aukso“

Liepos 3-ąją finišavo Taline vykęs merginų U17 rinktinių Baltijos taurės turnyras.

Keturių komandų varžybose lietuvės 2:2 sužaidė su Latvija, 0:2 nusileido estėms ir dramatiškai 3:2 pranoko Farerų Salų komandą. Lietuvės surinko 4 taškus (tiek, kiek ir estės), tačiau dėl pralaimėjimo tarpusavio susitikime turėjo tenkintis trečia pozicija.

Po turnyro rinktinės trenerė Kotryna Kulbytė įvertino merginų pasirodymą.

„Šių metų Baltijos taurės turnyras – lygių komandų turnyras, iki pat rungtynių pabaigos nebuvo galima nuspėti, kuri komanda laimės rungtynes ar užsikabins turnyro auksą. Tai buvo gera proga pasitikrinti jėgas su panašaus pajėgumo varžovais, sužaisti trejas rungtynes bei toliau ruoštis Europos čempionato atrankos rungtynėms rudenį Vengrijoje, tad patirtis – pozityvi, tačiau neslėpsiu – šiemet tikėjomės ir siekėme aukso“, – atviravo trenerė.

Pirmoji turnyro dvikova su latvėmis baigėsi kovingomis lygiosiomis 2:2, tačiau trenerės teigimu merginos ten buvo vertos daugiau.

„Praleidome įvartį tiek pirmojo, tiek antrojo kėlinio pačioje pradžioje, tad tai apsunkino visą rungtynių eigą. Turime labiau koncentruotai įeiti į rungtynes, kad išvengtume tokių situacijų, jog reikia vytis varžovus nuo pirmųjų minučių.

Po pirmojo kėlinio į pertrauką išėjome su rezultatu 1:2 mūsų naudai, labai gerų šansų turėjome ir antrajame kėlinyje.  Turėdami puikius šansus tarptautiniame lygyje turime juos išnaudoti, bet mes to nepadarėme ir turėjome tenkintis lygiosiomis. Ar komanda buvo verta daugiau? Be abejonės“, – neslėpė trenerė.

Rungtynėse su Estija buvo patirtas pralaimėjimas, o jį nemaža dalimi, trenerės teigimu, nulėmė pirmasis kėlinys.

„Turime pripažinti, jog pirmąjį kėlinį varžovės atrodė geriau, tačiau antrajame kėlinyje, atlikus keletą pakeitimų, prisitaikėme prie jų taktinio išsidėstymo ir sukūrėme savų progų. Estės žaidė gerai ir efektyviai išnaudojo savo progas, ko mums pritrūko kontratakose“, – kalbėjo K. Kulbytė.

Desertu tapo paskutiniosios rungtynės su Farerų Salų komanda, kurios lietuvės pergalė dramatiškai išplėšė paskutinėmis minutėmis. K. Kulbytės teigimu, pergalė turėjo ir galėjo būti pasiekta lengviau.

„Esu patenkinta rungtynėmis su Farerų salomis, nes ten žaidėme kokybišką, kontaktinį futbolą ir kontroliavome rungtynes beveik visą jų laiką. Žinoma, galėjome rungtynes baigti ir žymiai didesniu rezultatu, ką turime išmokti – išnaudoti sukurtus momentus.

Nemažai dalykų pavyko išpildyti, tad džiaugiuosi merginomis, jų noru bei plano sekimu. Ir toliau tobulinsime žaidimo idėjas bei auginsime komandos stiprybę ir charakterį“, – dėstė ji.

Merginų rinktinės lapkritį laukia Europos čempionato atrankos mini turnyras, kuriame lietuvės žais su Vengrijos, Šiaurės Makedonijos ir Andoros rinktinėmis.