K. Kulbytė po laimėtos WU15 Baltijos taurės: „Pergalė – akademijų, klubų ir visos Lietuvos“

Pastaroji savaitė Lietuvos futbole buvo pažymėta pergale – mūsų šalies merginų U15 rinktinė Baltijos taurės turnyre Estijoje iškovojo tris pergales iš trijų galimų ir tapo turnyro nugalėtojomis.

Mūsiškės kovingoje dvikovoje 3:2 nugalėjo Farerų Salų komandą, tada 6:1 sutriuškino šeimininkes estes, o paskutinėje dvikovoje dramatiškai paskutinėmis minutėmis pranoko Latvijos vienuolikę – 3:2.

Po čempionato rinktinės vyriausioji trenerė Kotryna Kulbytė reziumavo rinktinės patirtį ir teigė, kad tai – turnyras su daug pirmų kartų jaunosioms futbolininkėms.

„Aplodismentai merginoms ir rinktinės trenerių kolektyvui, bet pergalė yra visų akademijų, klubų ir apskritai – Lietuvos. Jeigu reiktų reziumuoti – tai buvo dinamiškas turnyras su daug emocijų bei pirmų kartų – nuo debiuto rinktinėje, pirmųjų tarptautinių rungtynių, pirmoms praleisto įvarčio dominuojant rungtynėse, iki įmuštų šešių per rungtynes, nuo raudonos kortelės iki rungtynių svarbos bei atsakomybės, norint iškovoti auksą.

Daugumai žaidėjų tai buvo pirmoji stovykla (kai kurios žaidėjos dalyvauja Regioninių talentų centrų projekte, keletas iš jų atstovavo vyresniųjų, WU17 rinktinei) ir pirmosios tarptautinės rungtynės, tad buvo kuriama pozityvi atmosfera bei santykiai kolektyve, leidžiantys sukurti terpę tobulėjimui. Patirtis – teigiama, bet ne tik dėl stovyklos, tačiau ir dėl paties pasirodymo turnyre, ten pasiektų rezultatų.

Darbas stovykloje buvo produktyvus, buvo diegiami baziniai komandos principai bei individualios pozicinės užduotys, merginos turėjo galimybę treniruotis konkurencingoje aplinkoje, analizuoti savo ir komandos veiksmus video analizės susirinkimuose, esant sveikai konkurencijai ir padedamos trenerių  kolektyvui žaidėjos žengė žingsnį į priekį kaip komanda bei individualiai“, – mintimis dalinosi trenerė.

Pirmoji dvikova buvo žaidžiama su Farerų Salų komanda. Ten lietuvaitės turėjo žaidybinę persvarą, tačiau praleido pirmosios. Visgi, po pertraukos pavyko perlaužti rungtynes savo naudai ir iškovoti pergalę 3:2.

„Viso turnyro tikslas buvo žaisti pirmu numeriu, kontroliuoti žaidimą, būti drąsiomis, aštriomis ir savimi pasitikinčiomis atakoje, iššaukti žaidėjų reakciją laimėjus ar praradus kamuolį, išlaikyti tempą visų rungtynių metu. To siekėme visose rungtynėse, ne išimtis ir šiose.

Rungtynėse su Farerų salomis dominavome aikštėje ir pirmajame kėlinyje, tačiau nesisekė sėkmingai užbaigti atakų, o praleidusios ankstyvą įvartį pirmąjį kėlinį baigėme neigiamu rezultatu.

Išskirtinės kalbos rūbinėje nebuvo, pakoregavome keletą detalių, atlikome keletą keitimų, ir antrame kėlinyje vėl išėjome žaisti su tuo pačiu planu, o svarbiausia – dviguba energija. Po pertraukos sugebėjome greitu įvarčiu ne tik rezultatą išlyginti, bet ir persverti savo naudai. Rungtynių pabaigoje parodyta antra geltona kortelė ir skirtas 11 metrų baudinys Farerų salų ekipai leido rezultatą sušvelninti, bet daugiau problemų nesusikūrėme“, – pirmą mačą reziumavo K. Kulbytė.

Antrosios rungtynės su Estija buvo laimėtos 6:1, tiesa, kaip akcentavo trenerė, toks rezultatas neatspindėjo realaus vaizdo aikštėje.

„Įvarčiai patys neįkrenta, dėl jų reikia dirbti, tad, kad ir koks didelis rezultatas atrodytų, tai – darbo aikštėje vaisius. Pirmojo kėlinio viduryje turėjome lygų rezultatą, bet du įvarčiai paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis leido geresnėmis nuotaikomis išeiti į pertrauką. Antrajame kėlinyje merginos žaidė laisviau, kai pirmauji dvejais įvarčiais, stresas lieka nuošalyje, o įvarčių apetitas tik kyla.

Prieš šias rungtynes su komanda kalbėjome apie tris dedamąsias, norint kažką pasiekti – tai mėgavimasis tuo, ką darai, kompanija, su kuo tai darai, ir charakterio bruožas niekada nesustoti bandyti.

Didžiuojuosi merginomis, komandos ryžtu bei tikėjimu tuo, ką daro – tai rodo mūsų gebėjimą laimėti rungtynes įvairiais scenarijais, laikytis susitarimų, trenerių nurodymų bei žaidybinio plano iki paskutinių rungtynių minučių, nesustoti bandyti ir mušti šeštą įvartį per paskutinę pridėtinę laiko minutę“, – gerų žodžių savo komandai negailėjo strategė.

Paskutinis mačas su Latvija prasidėjo dideliu tempu – lietuvaitės dukart įmušė rungtynių pradžioje, bet dar iki pertraukos latvės rezultatą išlygino. Visgi paskutinėmis minutėmis mūsiškės pasiuntė ir trečią įvartį ir taip garantavo mūsų rinktinei trofėjų.

„Trečios rungtynės per penkias dienas – intensyvumas didelis ne tik rungtynių, bet ir pačio turnyro. Nuo pat pirmų rungtynių minučių jautėsi rungtynių svarba ir papildoma energija iš komandos, tad jau 18 minutę galėjome džiaugtis pirmaudamos dviem įvarčiais, tačiau varžovės pasinaudojo dvejomis klaidomis gynyboje ir rezultatą išlygino pirmojo kėlinio pabaigoje.

Per pertrauką reikėjo ramybės ir aiškumo, padėti emocijas į šoną. Tai buvo charakterio rungtynės, daug įspėjimų, geltonų kortelių, abi komandos norėjo laimėti.

Praėjusiais metais auksą „padovanojome“, surinkusios tiek pat taškų, bet įmušusios įvarčiu mažiau nei tuometinės Baltijos taurės čempionės, turėjome tenkintis antra vieta, tad šiemet, ir ypatingai prieš šį varžovą, merginoms motyvacijos netrūko.

Žinojome, jog mums užtenka lygiųjų norint užsitikrinti Baltijos čempionių titulą, tačiau, kaip ir visada, tikslas – laimėti rungtynes, tad nieko kito ir negalvojome. Emocijų daug, smagu matyti laimingas merginas, jos nusipelnė šių emocijų, šių pergalių, viso palaikymo, kurio sulaukėme Taline“, – dėstė ji.

K. Kulbytė taip pat papasakojo, kas toliau laukia šios rinktinės.

„Žengėme didelį žingsnį, bet darbas dar tik prasideda. Rugsėjo pabaigoje rinksimės į kelių dienų stovyklą, o iš jos keliausime į Moldovą, kur dalyvausime UEFA Development turnyre. Jame galėsime išbandyti savo jėgas su šeimininkių Moldovos, Ukrainos bei Graikijos rinktinėmis“, – informavo trenerė.