Lietuvos futbolo federacija

Kamilė Vaičiulaitytė

Lietuvos moterų futbolo rinktinės puolėja, futbolo populiarinimo kampanijos „Live Your goals“  ambasadorė. Gimtasis miestas: Kaunas
Gimimo data: 1994/08/08
Pozicija: Saugė/Puolėja
Komanda: Kauno FM „Žara“
Titulai: Perspektyviausia Lietuvos futbolininkė (2013 m.), geriausia puolėja (2011 m.), Lietuvos čempionato sidabro medalių laimėtoja

Prieš kelerius metus internete keli tūkstančiai žmonių peržiūrėjo vaizdo klipą, kuriame juos nustebinai savo puikiu kamuolio žongliravimo technika. Kaip to išmokai?
Nuo pat mažens, kaip ir daugelis vaikų, žavėjausi futbolo virtuozo Ronaldinho išvystyta technika tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Taip susidomėjau futbolo „freestyle“. Mokytojų neturėjau, o futbolo triukai merginoms buvo svetimi. Teko pačiai panaršyti internetą, griebti kamuolį ir valandų valandas praleisti kieme kartojant tuos pačius judesius.

Kodėl sutikai prisidėti prie projekto „Įgyvendink savo svajones“?
Labai džiaugiuosi, kad vyksta šis projektas ir kad galiu būti jo dalimi. Vaikystėje man pasisekė - atsidūriau tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje tą dieną, kai mane pakvietė į futbolo treniruotę. Šis projektas keliaudamas po mokyklas tokią galimybę suteikia įvairių mokyklų moksleivėms. Man didelė garbė, kad galėjau su merginomis pasidalinti savo patirtimi ir supažindinti su sportu karaliumi futbolu.

Kas įtraukė tave į futbolą bei kuo ši sporto šaka tave vaikystėje sudomino?
Vos išmokau vaikščioti, tėvai turėjo problemų mane priversti sėdėti vienoje vietoje. Tad pradėjus eiti į pirmą klasę iškart ieškojome popamokinės veiklos. Būrelių buvo daug, tačiau trečioje klasėje per kūno kultūros pamoką priėjo mūsų mokyklos mokytoja, futbolo trenerė Ingrida Siliūnienė ir pasiūlė išbandyti futbolo treniruotę. Su kiekviena treniruote ši sportą pažindavau, o kartu ir pamildavau vis labiau. Komanda buvo labai draugiška ir linksma, treniruotėse atrasdavau vis naujų iššūkių, o dar laukdavo rungtynės, kur emocijos liejasi laisvai. Taip mane futbolas ir pavergė.

Ką futbolas tau suteikė brangiausio?
Futbolas – dinamiškas sportas, suteikiantis labai daug gerų emocijų, kartais ir blogų. Lygiai taip kaip ir gyvenimas. Tad nebijau teigti, kad futbolas mane išmokė gyventi. Dirbti iš visų jėgų siekiant savo tikslo, atsitiesti, išsilaižyti žaizdas, kai viskas nesiklosto taip kaip planuota, ir toliau kovoti. Futbolas suteikė galimybę pažinti pasaulį, kitų šalių kultūrą ir jų žmones, taip dar daugiau išmokti apie save ir savo šalį. Taip pat suteikė neįkainojamą dovaną - tikrus draugus, kurie kartu su manimi, nesvarbu ar šalta, ar karšta.

Kaip sekasi suderinti futbolą ir mokslus? Koks linksmiausias epizodas įstrigo iš mokyklos suolo?
Studijuoju Kauno technologijos universitete cheminę technologiją ir inžineriją. Tikiu, kad sportas niekada netrukdys mokslui, o tik padės. Tad suderinti šiuos du dalykus didelių kėblumų nekyla. Žinoma, būna, dienotvarkės visai suintensyvėja, dubliuojasi datos, bet kelios bemiegės naktys dar nepadarė labai didelės žalos. O vis tiek galima atrasti teigiamų pusių ir sakyti, kad čia saviugdos forma. Kartą su draugais sugalvojome slapta nepastebimi likti mokykloje per naktį, o ryte, kaip niekur nieko, išeiti į pamokas. Buvo labai daug ir baimės, bet dar daugiau juoko

Kokie tavo laisvalaikio praleidimo būdai už futbolo aikštės?
Mėgstu laisvalaikį leisti su sau brangiais žmonėmis, o ypač gamtoje, kai geras oras. Kvailioti ir džiaugtis kartu kiekviena diena, nustumiant visas problemas į šalį. Taip pat mėgstu filmus, serialus, dokumentiką. Kartais pagroju gitara.

Ko norėtum palinkėti futbolininkėms ir visiems futbolo mėgėjams?
Jaunosioms futbolininkėms palinkėsiu tikėti savimi, reikalauti iš savęs kiekvieną dieną vis daugiau, ne tik futbolo aikštėje, bet ir už jos ribų. Mylėti futbolą.

Visiems kitiems palinkėsiu ateiti į merginų futbolo rungtynes. Palaikyti moterų futbolą ir padrąsinti šalia esančią draugę, sesę, ar draugės sesę žaisti futbolą. Merginų futbolas yra nuostabus sportas, skriaudžiamas mūsų pačių, mūsų kurtų stereotipų. Bet ar svarbu ką tu darai, jeigu jautiesi laimingas? Mums reikia jūsų palaikymo. Būkim vieni kitiems geri.

Praėjusios rungtynės

2021 UEFA Nations League - League phase - GrpC4

Kazachstanas vs Lietuva 1:2

Almaty Ortalyk Stadion, Almata, Kazachstanas

2020-11-18