„Kaunas“ ir „Narjanta“ – STIKLITA Lietuvos paplūdimio čempionato pusfinalyje

Šeštadienį Kupiškio marių paplūdimio futbolo aikštėje sužaistos antrojo STIKLITA Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato etapo kovos, po kurių tiesioginius kelialapius į pusfinalį užsitikrino BSC „Kauno“ ir Kupiškio „Narjantos“ komandos.

Tarpusavio dvikova vainikavo grupių turnyrą, o pergalę 3:2 iškovojo kauniečiai.

Antrasis etapas startavo užtikrinta „Dembavos“ pergale 4:0 prieš „Panevėžį“. Samuelis Francis atidarė rungtynių rezultatą pirmojo kėlinio vidury. Vėliau ilgą laiką situacija nesikeitė ir tik prasidėjus trečiajam kėliniui, tas pats S.Francis bei dukart buvęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas sukūrė komandai triuškinamą persvarą.

Kur kas atkakliau vyko antrosios etapo rungtynės tarp „Narjantos“ ir IGOL. Daugkartiniams šalies čempionams iš sostinės po legionieriaus Shadracko Mawuli įvarčio pavyko išsiveržti į priekį 4 minutę, tačiau Modestas Petrauskas netrukus rezultatą išlygino. Apskritai, S. Mawuli rungtynėse pasižymėjo triskart. Po jo antrojo įvarčio IGOL pirmavo 3:1, po trečiojo – 4:3. Rungtynių likimas sprendėsi trečiajame kėlinyje, kai Redas Graičiūnas ir Aurimas Pukevičius tiksliais smūgiais nulėmė „Narjantai“ ketvirtąją sezono pergalę 5:4.

Kupiškėnai turnyre pakilo į pirmą vietą iki to momento, kol savo rungtynes žaidė „Kaunas“. Lygos naujokai net 10:3 įveikė Mažeikių „Olimpo SC“ ekipą, kuri skirtumą mažino iki 1:3, 2:4 ir 3:6. Būtent rezultatu 3:6 baigėsi antrasis kėlinys. Trečiajam mažeikiškiai jėgų nebeturėjo, o „Kaunas“ sumušė dar keturis įvarčius. Nugalėtojams keturis įvarčius pelnė Arnas Neimantas, du – Aivaras Meškinis, po vieną – dar keturi žaidėjai.

Vieną nesėkmę 4:5 patyrę IGOL futbolininkai po poros valandų pralaimėjo identišku rezultatu „Dembavos“ komandai. Itin permainingai vykusiose rungtynėse po dviejų kėlinių vyravo visiška lygybė 3:3. Pagrindiniai reikalai čia sprendėsi per paskutines septynias minutes, per kurias „Dembava“ pasižymėjo dviem įvarčiais, IGOL – vienu. S. Francis ir Domantas Nebilevičius nugalėtojų gretose pasižymėjo dubliais, tokiu pat pasiekimu IGOL gretose gali pasigirti Vasilijus Novičkovas.

Po keturių pralaimėjimų iš eilės užtikrintą pergalę iškovojo ir į penktą poziciją turnyro lentelėje pakilo „Panevėžio“ atstovai, kurie užtikrintai 9:4 palaužė „Olimpo SC“ ekipos pasipriešinimą. Pamatus pergalei panevėžiečiai sudėjo per pirmus du kėlinius, kurie buvo laimėti 7:1. Įjungę žemesnę pavarą, jie varžovams trečiajame kėlinyje suteikė galimybę kiek priartėti. Paulius Baronas nugalėtojams pelnė 3 įvarčius, Benas Linda ir Titas Dilys – po 2. Pralaimėjusiųjų gretose visus keturis kartus pasižymėjo Artūras Mačys.

Po šių rungtynių tapo aiškios ketvirtfinalio poros: „Olimpo SC“ susikaus su „Dembava“, „Panevėžys“ – su IGOL. Paskutinėje dvikovoje liko išsiaiškinti tik reguliaraus sezono nugalėtoją.

Atsargiai prasidėjusioje dvikovoje pirmasis pasižymėjo „Kaunui“ atstovaujantis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris A. Meškinis. Vos startavus antrajam kėliniui, skirtumą padvigubino Modestas Kulikauskas ir nuo to momento Kupiškio atstovai atsigauti nesugebėjo. Jie iš pradžių sušvelnino atsilikimą iki 1:2, vėliau – iki 2:3, tačiau dar vieno įvarčio, kuris būtų leidęs pakilti į pirmą vietą, „Narjantai“ pritrūko.

„Pirmasis permainingas etapas baigtas, toliau laukia, neabejoju, dar įdomesni reikalai. Už pagalbą rengiant antrąjį etapą, noriu padėkoti Kupiškio savivaldybei ir jos sporto centrui bei sveikinimo žodį tarusiam savivaldybės merui Algirdui Raslanui“, – teigė LSFA direktorius Karolis Dieninis.

Pusfinalyje „Kaunas“ kausis su IGOL – „Panevėžys“ poros nugalėtoju, o „Narjanta“ – su „Dembava“ – „Olimpo SC“ laimėtoju. Finalinis etapas Velžyje (Panevėžio raj.) bus surengtas rugpjūčio 3 dieną.