Neįgaliesiems

Kaune – besitęsiantis VAR teisėjų mokymų procesas

VAR technologija neseniai pirmą kartą buvo panaudota aukščiausioje Lietuvos lygoje, o lietuvių teisėjai ir toliau susipažįsta su šia sistema..

Rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje Kaune buvo surengti dar vieni VAR mokymai, kuriuose savo žinias gilino Lietuvos teisėjai, tarp kurių – ir geriausias šalies arbitras Donatas Rumšas.

Mokymus vedė FIFA lektorius iš Lenkijos, taip pat mokymuose dalyvavo ir VAR mokymų instruktorius iš Lietuvos pusės Gediminas Mažeika, pats praeityje buvęs tarptautinės kategorijos teisėju.

„Ilgai laukę pradėjome Lietuvos teisėjų VAR mokymus, galėsime rungtynių metu peržiūrėti tam tikras situacijas, kurios yra protokole. Žiūrime klipus, kuriuos galime analizuoti ir spręsti. Parinkti tokie momentai, kuriuose jau žinome, kad kažkas atsitiks ir mums reikės dirbti, tad mokymai skirti tokiems teoriniams mokymams.

Turime nepamiršti, kad paskutinis sprendimas vis tiek visada bus teisėjo, o VAR teisėjas gali tik rekomenduoti peržiūrėti epizodus“, – sakė G. Mažeika.

Tuo tarpu D. Rumšas akcentavo, jog VAR teisėjai atlieka didelį ir ne visada matomą darbą.

„Atrodo, tarsi sėdi ir nieko nedarai, bet tos atsakomybės yra labai daug. Kol dirba žmogus – klaidų visada gali pasitaikyti, bet turime padaryti, kad jų būtų kiek įmanoma mažiau. Reikia įsivertinti situacijas, įsitikinti, kad tai, ką matei, yra teisinga ir tvarkinga

Tikrini visus incidentus, kas vyksta aikštėje, seki viską, kas vyksta aikštėje.

Operatorius siūlo vaizdus, jei tau tie vaizdai tinka – pagal juos situaciją ir sprendi. Jei kažkas neaišku – galima prašyti pakeisti kampą, sulėtinti ar pagreitinti pakartojimą, bet už sprendimo priėmimą vis tiek lieki atsakingas tu“, – ir apie patį procesą papasakojo teisėjas.

Taip pat svarbus faktorius – VAR kambaryje turi dirbti aktyvūs teisėjai.

„VAR kambaryje turi dirbti aktyvūs teisėjai, nes jie turi žinoti kriterijus, kaip priimti teisingą sprendimą atsižvelgiant į reglamentą“, – dėstė mokymus vedęs FIFA VAR instruktorius Maciej Wierzbowski.

Jam antrino ir G. Mažeika.

„VAR teisėjas turi būti aktyvus teisėjas. Nebūtinai aukščiausios lygos teisėjas, bet aktyviai teisėjaujantis. Pavyzdžiui, aš, baigęs karjerą, nebegaliu tapti VAR teisėju. Visi teisėjai, kurie yra ruošiami VAR kambariui, yra aukščiausios lygos teisėjai

Esu keletą kartų sedėjęs VAR kambaryje ir yra pasitaikę atvejų, kai po rungtynių iš VAR kambario išeini psichologiškai labiau pavargęs nei būdamas aikštėje. Jei suklysi aikštėje – tai gali būti pateisinama kaip žmogiška klaida, bet jei suklysi būdamas VAR kambaryje – tai yra sunkiai paaiškinama, o tai duoda ir šiokį tokį psichologinį spaudimą“, – sakė G. Mažeika.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS