Šį rudenį Lietuvoje vyksiančiame FIFA pasaulio salės futbolo čempionate simbolinę ribą pralaužti bandys jau trečią kartą tokiame turnyre dalyvausianti Maroko rinktinė.
Marokui tai bus jau trečiasis dalyvavimas pasaulio čempionate ir būtent Lietuvoje jie bandys iškovoti pirmąjį savo tašką čempionatų istorijoje.
2012-aisiais, savo debiutiniame turnyre, Marokas 3:8 nusileido Panamai, 1:2 – Iranui bei 1:5 neprilygo Ispanijai, taip užimdami paskutinę vietą keturių komandų grupėje.
Ne ką geriau Maroko rinktinei susiklostė ir turnyras po ketverių metų Kolumbijoje – ten jie dar sykį nusileido ispanams (3:4), nepasiekė revanšo prieš Iraną (3:5) ir turėjo pripažinti Azerbaidžano pranašumą (0:5).
Visgi blankūs pasirodymai čempionatuose gali kiek klaidinti, mat Marokas pastaraisiais metais yra tapęs pagrindine jėga Afrikos futsalo žemėlapyje – būtent ši rinktinė laimėjo du pastaruosius žemyno čempionatus.
Ilgą laiką čia madas diktavęs Egiptas pastaruoju metu buvo priverstas pasistumti į šoną – būtent Marokas šiuo metu gali būti vadinamas stipriausia Afrikos žemyno futsalo komanda.
Praėjusiais metais vykusiame Afrikos futsalo čempionate marokiečiai dominavo viso turnyro metu ir jo pabaigoje pelnytai kėlė aukštyn nugalėtojų taurę.
Grupės etape Marokas 3:0 nugalėjo Libiją, 8:1 neturėjo bėdų su Pusiaujo Gvinėja bei gavo techninę pergalę 3:0 prieš Mauricijų.
Pusfinalyje Marokas 4:0 sutriuškino Angolą, o finalinėje akistatoje 5:0 nepaliko vilčių Egiptui tarsi parodydami, kas šiuo metu diktuoja futsalo madas žemyne.
🚨 THE HOSTS CLAIM THE TITLE! 🚨
Presenting your #TotalAFCONFutsal2020 Champions! 🥇
MOROCCO! 🇲🇦🇲🇦🇲🇦🇲🇦🇲🇦 pic.twitter.com/EZtSU2C0ve
— CAF (@CAF_Online) February 7, 2020
Viso turnyro metu marokiečiai praleido viso labo vieną įvartį, tad rinktinės vartų sargas Reda Khiyari be didesnės konkurencijos buvo išrinktas geriausio viso turnyro vartininku.
Komandai jau ilgą laiką vadovauja vietinis treneris Hichamas Dguigas. Jis komandos treneriu buvo abiejuose pasaulio čempionatuose, kuriuose Maroko rinktinė iškovojo šansą varžytis.
Just 1⃣ goal conceded throughout the entire tournament by Reda Khiyari! 🛑🧤
A deserving winner of the Best Goalkeeper award at the #TotalAFCONFutsal2020 👏 pic.twitter.com/cOaIWOedhc
— CAF (@CAF_Online) February 8, 2020
„Žinojau, kad Libija ir Angola yra stiprios komandos, tačiau didžiausia grėsmė mums buvo Egiptas. Jie yra puiki komanda su techniškais žaidėjais, kurie mėgsta žaisti į ataką orientuotą žaidimą. Prieš turnyrą juos daug analizavau, tad už mūsų pergalės slypėjo didelis pasiruošimas“, – po triumfo pastarajame Afrikos čempionate pasakojo strategas.
Visgi jis taip pat pripažįsta, kad vieta, kurioje Maroko salės futbolui pasistiebti reikia labiausiai, yra jaunųjų žaidėjų ugdymas.
„Gaila, bet vis dar neturime vieningos lygų sistemos jauniems žaidėjams. Norėtume suburti ir jaunimo rinktinę bei suteikti jiems galimybę pasiruošti jaunimo Olimpinėms žaidynėms. Šiuo metu stebime žaidėjus įvairiuose regioniniuose turnyruose, tačiau būtų daug geriau, jei turėtume vieningus čempionatus. Tikiu, jog greitu metu tai nutiks“, – pasakojo specialistas.
Paklaustas apie rinktinės tikslą artėjančiame čempionate, treneris buvo atviras ir teigė, kad visų pirma norėtųsi atsidaryti taškų sąskaitą pasaulio čempionatuose, o tada galima svarstyti ir apie kitus tikslus.
„Pirmasis lūkestis yra iškovoti mūsų rinktinei istorinį tašką pasaulio čempionatuose. Tačiau aš taip pat tikiu, kad turime pakankamai kokybės įveikti grupės etapą, o tada – kas žino?“, – teigė H. Dguigas.
Tuo tarpu vienas iš neabejotinų rinktinės lyderių yra aukščiausioje Ispanijos lygoje rungtyniaujantis ir „Palma“ komandai atstovaujantis Hamza Maimonas.
Jis, kaip ir dauguma, būdamas jauno amžiaus žaidė tiek lauko, tiek ir salės futbolą, tačiau atėjus laikui pasirinkti vieną, nusprendė profesionalo karjeros siekti būtent salėje.
Įdomu tai, kad futbolininko seneliai yra iš Maroko, bet jis pats kone visą vaikystę praleido Ispanijoje. Jis rungtyniavo visose Ispanijos jaunimo rinktinėse, tačiau, atėjus laikui pasirinkti šalį, kuriai atstovaus vyrų lygmenyje, pasirinko Maroką.
„Visada svajojau sužaisti tarptautiniame turnyre. Visą gyvenimą bandžiau pasiekti tokį lygį, kuriame galėčiau rungtyniauti Ispanijos rinktinėje, tačiau tai yra labai sunku, jie turi daugybę itin gerų žaidėjų. Laikui bėgant pamačiau, kad man patekti į Ispanijos rinktinę turbūt nepavyks. Visą laiką palaikiau dialogą su Maroko futbolo federacija, tačiau su jais buvau atviras ir jie visada žinojo, kad noriu atstovauti Ispanijai. Visgi jie visą laiką išliko malonūs ir tada vėl susisiekė su manimi dėl galimybės atstovauti Marokui.
Nebeabejojau, kadangi komanda nuolat augo, tobulėjo ir dabar turiu galimybę dalyvauti tarptautiniuose turnyruose ir įgyvendinti savo svajonę“, – mintimis viename iš savo interviu dalinosi futbolininkas.
Jis taip pat tikina pastebintis tai, kad keičiasi ir kitų valstybių rinktinių požiūris į Maroką.
„Komanda savo tobulėjimą parodė paskutiniuose dviejuose Afrikos čempionatuose, kur pavyko tapti čempionais. Potencialas yra matomas, o Maroko rinktinė kelia sau vis aukštesnius tikslus. Nėra tikslo viską apversti staiga, dedami stabilūs ir nedideli žingsneliai į priekį.
Į mus kitaip jau žvelgia ir kitos rinktinės, gauname galimybes išbandyti jėgas su vis stipresnėmis komandomis, ruoštis pasaulio čempionatui ir augti. Mane labiausiai džiugina išaugęs komandos pajėgumas. Galbūt šalyje dar ne visi domisi futsalu, tačiau dabartinė mūsų karta per artimiausius 4-6 metus gali pasiekti gerų dalykų, ypatingai pasaulio čempionate“, – vylėsi žaidėjas.
Čempionatas rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
CAF nuotr.