LFF II lyga: centrinė dvikova ir du dešimtukai

Praėjusį savaitgalį sužaisti LFF II lygos A diviziono keturioliktojo turo susitikimai, kurie išsiskyrė tuo, kad net dvi komandos („TransINVEST“ B ir „Ukmergė“) sugebėjo sumušti po 10 įvarčių. Šis unikalus pasiekimas garantavo tai, kad 14-asis turas (su 42 įvarčiais) šiame sezone buvo pats rezultatyviausias.

Savaitgalio puošmena tapo rungtynės Vilniuje, kur antroje vietoje esantį „Žalgirį“ B pavijo „Jonavos“ futbolininkai. Akistatos herojumi tapo du įvarčius pelnęs 44 metų Ričardas Beniušis.

Centrinė dvikova

Kaitinant beveik 30-ies laipsnių karščiui, sostinės „Senvagės“ stadione „Žalgirio“ B jaunimas rungtynes su trečioje vietoje esančia „Jonava“ pradėjo kiek aktyviau, bet be realesnių galimybių pasižymėti.

„Jonavos“ atakos buvo greitesnės ir jos dažniausiai buvo kuriamos per kairįjį kraštą, kuriame užtikrintai žaidė Airidas Kabošius. Jo perdavimai į baudos aikštelę dažnu atveju buvo pavojingesni nei bet kurio žalgiriečio.

Galiausiai A. Kabošius įsirašė rezultatyvų perdavimą, o R.Beniušis – įvartį. Pirmasis atsidūrė baudos aikštelėje, turėjo galimybę smūgiuoti, tačiau pasirinko geresnį sprendimą – atlikti perdavimą dar geresnę poziciją užsiėmusiam veteranui, kuriam teliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Po pertraukos žalgiriečių žaidybinė persvara tapo dar ryškesnė, tačiau juos žudė siaubingos klaidos ir netikslūs perdavimai. „Jonava“, savo ruožtu, kantriai laukė. Laukė ir sulaukė. Jau per pridėtą laiką R. Beniušis vėl geroje pozicijoje gavo kamuolį ir vėl nepaliko vilčių jaunajam varžovui vartininkui Joriui Aliukoniui.

Po šių rungtynių ir antros iš eilės „Jonavos“ pergalės prieš lyderius (prieš tai krito „TransINVEST“ B) pirmą – trečią vietas turnyro lentelėje skiria vos du taškai. Šį penktadienį toje pačioje „Senvagėje“ laukia pirmojo rato desertas – dvikova tarp dviejų pirmaujančių komandų.

Dešimtukai

Dvi silpniausios lygos komandos Joniškio „Saned“ bei Kauno „Fortūna“ savaitgalį į savo vartus praleido net po 10 įvarčių. „TransINVEST“ B tokia prasta varžovų gynyba leido tapti rezultatyviausia lygos komanda, o „Ukmergė“ savo pelnytų įvarčių skaičių padidino beveik trečdaliu.

Širvintose vykusiose rungtynėse lyti įvarčiais pradėjo septintąją minutę. Nesužaidus nė pusvalandžio, dabartinių lygos lyderių persvara siekė 5:0. Po pertraukos į aikštę žengęs Robertas Ratkevičius užfiksavo hetriką bei rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše su 16 tikslių smūgių pakilo į pirmąją vietą.

Joniškyje iki pertraukos tokiu sutriuškinimu net nekvėpėjo. Danielis Matthew 41 minutę pelnė įvartį bei „Saned“ deficitą sumažino iki 1:2. Po pertraukos triskart varžovus baudė Egidijus Mickus, dukart – Aringas Juška.

15 turas

Per tris šio savaitgalio dienas aštuoneriomis rungtynėmis bus užbaigtas pirmasis 2024 metų LFF II lygos ratas. Kaip jau užsiminėme, centrinė dvikova vyks sostinėje tarp dviejų šiuo metu stipriausių lygos komandų. Dar prieš turo pradžią, trečiadienį, Ukmergėje aikštės šeimininkai žais atidėtas rungtynes su „Dainava“ B.