LFF II lyga: jaunieji žalgiriečiai nusileido iki trečios pozicijos

Lygiosiomis 2:2 tarp „Neptūno“ B ir „Žalgirio“ B pasibaigusios rungtynės užbaigė LFF II lygos A diviziono 17-ąjį turą.

Prarasti taškai žalgiriečius nubloškė ant trečiojo laiptelio, o vienvaldžiu lygos lyderiu tapo „Jonavos“ klubas, kuris nelengvai nugalėjo „Džiugo“ B jaunimą. Per aštuonerias turo rungtynes buvo įmušti 32 įvarčiai (vidutiniškai po 4).

Lyderių grupė

Trims pirmaujančioms į „TopSport Pirmą lygą“ pretenduojančioms komandoms turas susiklostė skirtingai. „TransINVEST“ B turėjo iniciatyvą ir laimėjo dviem įvarčiais, „Jonava“ rungtynių pabaigoje atsilaikė, o „Žalgirio“ B jaunimas apskritai nelaimėjo.

Telšiuose vykusiose rungtynėse jonaviškiai per pirmą kėlinį pasižymėjo Rusniaus Ragelio įvarčiu bei šešiomis geltonomis kortelėmis. Antrasis kėlinys startavo Genaro Samsoniko tiksliu smūgiu ir „Jonavos“ įgyta dviejų įvarčių persvara.

Likus dešimčiai minučių, telšiškiai sugrįžo į kovą, tačiau panaikinti deficito nesugebėjo. Maža to, jau per pridėtą laiką Domas Jankevičius prieš save išvydo dvi geltonas korteles ir buvo pašalintas iš aikštės.

Antrą vietą užimantys „TransINVEST“ B futbolininkai 2:0 Biržuose nugalėjo „Širvėną“. Po įvartį skirtinguose kėliniuose Vilniaus rajono komandai pelnė Giedrius Onuškevičius ir Nedas Klimavičius.

Nors jaunieji žalgiriečiai nelaimėjo, tačiau jie gali džiaugtis iš uostamiesčio grįždami su tašku. Be A komandos žaidėjų žaidęs „Žalgiris“ B pirmąjį įvartį į savo vartus praleido vos prasidėjus dvikovai. Vėliau nerealizavo 11 metrų baudinio, o dar vėliau įgijo dviejų įvarčių deficitą. Martynas Vėlyvis gavo šansą realizuoti baudinį, o po nesėkmingo pirmojo smūgio jis pats pirmas suskubo prie kamuolio. Sostinės komandos gelbėtoju tapo Danielius Velička, kuris 68 ir 86 minutėmis rezultatą išlygino.

Antra lyderių grupė

Ketvirtą – septintą vietas čempionate užima „Šilutės“, „Sveikatos“, „Dembavos“ ir „Ukmergės“ kolektyvai. Pirmieji du iškovojo skirtingas pergales, „Dembava“ su „Ukmerge“ varžėsi tarpusavyje.

Sunkiai sezoną pradėję ukmergiškiai akistatos su Panevėžio rajono atstovais antrojo kėlinio pradžioje liko mažumoje. Vos per keturias minutes dvi geltonas korteles užsidirbęs Emanuelis Puzakinas buvo pašalintas iš aikštės. Lemiamu tapo antrojo kėlinio vidurys, kai „Ukmergei“ užteko dviejų minučių dviem įvarčiams pasiekti. Iš pradžių baudinį realizavo Egidijus Mickus, o netrukus pasižymėjo ir Giedrius Vaivada.

„Sveikata“ antrą savaitę iš eilės varžovus pavaišino aštuoniais įvarčiais. Tai, ką prieš savaitę patyrė „Saned“, šią savaitę patyrė „Fortūna“. Vos per 15 minučių Rokas Gražulis ir Rokas Krušnauskas (dukart) Kybartų ekipai sukūrė trijų įvarčių persvarą, kuri vėliau tik augo.

Labiausiai intriguojanti šios grupės dvikova vyko Vilniuje. „Vilties“ komanda kibo į atlapus „Šilutei“, tačiau pastarosios žaidėjas Titas Macikas 76 minutę pelnė pergalingą įvartį.

Likusios rungtynės

Septylioktajame ture buvo sužaisti dar du susitikimai. Viename pergalę iškovojo „Dainava“ B, kitame – užfiksuotos lygiosios tarp „Saned“ ir Klaipėdos FM.

Alytuje vykusiose intriguojančiose rungtynėse „Dainava“ B nugalėjo ir turnyro lentelėje aplenkė „Sūduvą“ B. Pirmasis dvikovos įvartis krito, alytiškiams įsimušus į savo vartus, sužaidus valandą. Po šio šalto dušo šeimininkų komanda per likusį laiką svečius apdovanojo trimis tiksliais smūgiais.

Trylikos pralaimėjimų seriją nutraukė Joniškio „Saned“ ekipa, namie 2:2 sužaidusi su Klaipėdos FM auklėtiniais. Itin arti pirmosios pergalės buvęs joniškiečiai iki 80 minutės pirmavo 2:0, tačiau du įvarčius pelnęs Jokūbas Jančauskas išgelbėjo savo komandai tašką.

Vilniaus „Viltis“ – „Šilutė“ 1:2;

Klaipėdos „Neptūnas“ B – Vilniaus „Žalgiris“ B 2:2.

B divizionas

Sekmadienį sužaistos trejos rungtynės, per kurias krito 15 įvarčių. Dvi triuškinamas pergales iškovojo dvi stipriausios diviziono komandos „Sirijus“ ir „Hegelmann“ C. Klaipėdiečiai laimėjo septintąkart ir dar labiau priartėjo prie diviziono nugalėtojo titulo.

Utenoje vykusiose rungtynėse „Sirijus“ iki pertraukos pasižymėjo dviem įvarčiais. Po pertraukos realizuotas  realizuotas 11 metrų baudinys garantavo trijų įvarčių persvarą, o per likusį laiką komandos apsikeitė įvarčiais.

„Hegelmann“ C jaunimas užtikrintai nugalėjo „Taurą“ B bei iš ketvirtos pozicijos pakilo į antrąją. Per pirmąjį kėlinį Kauno rajono komandos persvara užaugo iki 2:0, o per antrąjį – iki 3:0.

Trečios turo rungtynės buvo pačios nenuspėjamiausios, kuriose pirmąją sezono pergalę iškovojo „Be1“ komanda. Akistatoje su „Nemunu“, kauniečiai dukart turėjo vytis varžovus, tačiau nuo 84 iki 86 minutės sumušė tris įvarčius.

18 turas

Aštuonioliktasis LFF II lygos turas startuos jau ketvirtadienį rungtynėmis tarp dviejų šiuo metų karštų komandų „Sveikatos“ ir „Ukmergės“. Visas turas truks keturias dienas ir jis užsibaigs sostinėje rungtynėmis tarp „Žalgirio“ B ir „Džiugo“ B.