LFF II lyga: lyderių grupėje – be pasikeitimų

Praėjusį savaitgalį šalies stadionuose sužaisti aštuntojo LFF II lygos turo susitikimai. Lyderių grupėje pasikeitimų neįvyko, nes visos trys pirmaujančios komandos iškovojo pergales.

Toliau sėkmingai rungtyniauja „Širvėna“, kuri po keturių pralaimėjimų sezono starte per kitas ketverias rungtynes trissyk laimėjo ir kartą sužaidė lygiosiomis. Ture užfiksuotos vienos lygiosios – „Sūduva“ B ir Klaipėdos FM nugalėtojo neiššsiaiškino.

Lyderių grupė

Kaip ir prieš savaitę, „Jonava“ dviem taškais lenkia „TransINVEST“ B ekipą, o pastaroji yra iškovojusi dviem taškais daugiau nei „Žalgiris“ B. Visa ši trijulė turnyro lentelėje užima vietas nuo pirmosios iki trečiosios ir visa trijulė savaitgalį šventė pergales.

„Jonava“ namie priėmė iki tol nepralaimėjusią „Dembavą“, kurią nuo pratęstos nepralaimėtų rungtynių serijos sustabdė Ričardas Beniušis. Rezultatyviausias lygos žaidėjas vieninteliu įvarčiu dvikovos pabaigoje savo atstovaujamai komandai dovanojo papildomus tris taškus. „Dembava“ po pirmojo pralaimėjimo smuktelėjo į šeštąją poziciją.

Vienintelis įvartis pirmojo kėlinio pabaigoje buvo įmuštas ir Vilniaus regiono derbyje tarp „TransINVEST“ B ir „Vilties“. Šioje dvikovoje pergalingą įvartį pelnė Levani Chapodze.

Kur kas lengviau rungtynės klostėsi „Žalgirio“ B komandai, kuri 4:0 sutriuškino „Ukmergę“. Iš A komandos pasiskolinti Meinardas Mikulėnas ir Romualdas Jansonas sudėjo pamatus šiai pergali pasiekti, o dėl raudonos kortelės dešimty likę svečiai pabaigoje žalgiriečiams leido skirtumą padvigubinti.

Antra grupė

Už lyderių trejeto esančias aštuonias komandas šiuo metu skiria viso labo 6 taškai. Kitaip tariant, vos per du turus (arba šią vieną savaitę) komanda esanti ketvirtoje vietoje gali atsidurti dešimtoje ir atvirkščiai.

Šios grupės viršuje kol kas yra Klaipėdos FM jaunuoliai, kurie, kaip jau užsiminėme, susitikimą su „Sūduva“ B baigė lygiosiomis 1:1. Marijampoliečiai, turėdami 9 taškus ir būdami ant vienuoliktojo laiptelio, kaip tik uždaro tą antrąją grupę. Dvikovoje Marijampolėje svečiai po Jokūbo Jančausko įvarčio prieš pertrauką išsiveržė į priekį, o šeimininkai, likus žaisti tris minutes iki susitikimo pabaigos, rezultatą išlygino.

Penktą pergalę čempionate iškovojo „Šilutė“, kuri namie 3:1 įveikė ant dešimtojo laiptelio įsitaisiusią „Sveikatą“. Nors šilutiškiai žaidė be savo lyderio Pauliaus Lotužio, komandoje atsirado ir daugiau žaidėjų, galinčių užtikrinti komandai pergalą. Šiose rungtynėse lūžio tašku galime vadinti prieš pat pertrauką į Kybartų komandos vartus skirtą 11 metrų baudinį. Donatas Surblys jį realizavo, savo komandą išvedė į priekį, o antrajame kėlinyje su komandos draugais sugebėjo tą persvarą išsaugoti.

Ant šeštojo laiptelio yra įsitaisiusi „Dembava“, o ant septintojo – užtikrintą pergalę 5:2 iškovojęs Klaipėdos „Neptūnas“ B. Sužaidus vos 15 minučių, šioje dvikovoje klaipėdiečiai po Martyno Velyvio ir Lauryno Barsteikos įvarčių pirmavo 2:0. Per kitas 17 minučių tas pats duetas pelnė dar po įvartį ir rungtynių baigtis buvo nulemta.

Trečią pergalę per pastarąsias ketverias rungtynes iškovojusi „Širvėna“ taip pat prisijungė prie antrosios grupės. Biržų komanda 2:0 po Edvardo Tamulevičiaus realizuoto baudinio dvikovos pradžioje bei Martyno Dūdos įvarčio įsibėgėjus antrajam kėliniui,

Apatinis penketas

Dvylikotoje turnyro lentelės vietoje su dviem pergalėmis ir šešiais pralaimėjimais įsitaisiusi „Ukmergė“, jau minėjome, šiame ture neprilygo „Žalgiriui“ B. Žymiai daugiau intrigos žiūrovai išvydo tryliktą vietą užimančios „Dainavos“ B ir į keturioliktą poziciją pakilusio „Džiugo“ B akistatoje.

Dar penktadienį vykusiame susitikime alytiškiai prieš pat pertrauką pelnė pirmąjį įvartį, tačiau antrajame kėlinyje Mantas Pikčiūnas dviem tiksliais smūgiais savo komandai dovanojo pirmąją sezono pergalę.

Penkioliktoje vietoje esančios „Saned“ ir šešioliktoje – „Fortūnos“ nesėkmes jau apkalbėjome.

B divizionas

LFF II lygos B divizione praėjusią savaitę sužaistos dvejos rungtynės. Trečią pergalę iškovojo ir diviziono lydere tapo „Garliava“ B, kuri 2:1 nugalėjo antroje pozicijoje esantį Prienų „Nemuną“. Pamatai pergalei buvo sudėti per pirmąjį pusvalandį. Jau tuomet Vilius Giedraitis buvo užfiksavęs dublį.

Antrose savaitgalio rungtynėse „Utenis“ patyrė dar vieną triuškinamą nesėkmę – šįkart prieš „Taurą“ B. Maža to, Utenos komanda rungtynes baigė be pašalinto žaidėjo.

„Garliava“ B – Prienų „Nemunas“ 2:1;

„Tauras“ B – Utenos „Utenis“ 4:0;

9 turas

LFF II lygoje dviguba savaitė, tad jau antradienį startuoja devintojo turo kovos. Pasvalyje „Dembava“ sieks išvengti savaitgalio likimo ir ieškos galimybių, kaip nugalėti „Žalgirį“ B.

Panašus likimas laukia ir „Sveikatos“, kuri Marijampolėje varžysis su „Jonava“. Tą patį antradienį svarbi dvikova ir dėl išlikimo – Joniškyje tarpusavyje susikaus 14 ir 15 vietas užimančios ekipos.