LFF II lyga: minimali žalgiriečių pergalė ir pirmas „Fortūnos“ laimėjimas

Pirmadienį baigėsi tris dienas trukęs LFF II lygos dešimtasis turas. Po jo į trečiąją poziciją nusirito lygiosiomis uostamiestyje sužaidusi „Jonava“, o į keturioliktą pakilo pirmą pergalę iškovojusi „Fortūna“. „Dainavai“ B ir „Sūduvai“ B dviejų įvarčių pasiekti bent taškui nepakako.

Rezultatyvūs

Trejose turo rungtynėse buvo įmušti bent penki įvarčiai. Geriausiai sekėsi Vilniaus „Vilčiai“, kuri akistatoje su „Saned“ būtent penkiais tiksliais smūgiais ir pasižymėjo. „TransINVEST“ B šešių įvarčių akistatoje 4:2 nugalėjo „Dainavą“ B, o „Šilutė“ dar didesnėje dramoje palaužė „Sūduvos“ B pasipriešinimą.

„Vilties“ – „Saned“ rungtynėse intriga išnyko jau 13 minutę, kai po paskirto 11 metrų baudinio į svečių vartus pirmąjį įvartį pelnė Vaidotas Pajarskas. Po to per 29 minučių intervalą vilniečiai sumušė dar keturis įvarčius ir rungtynių baigtis buvo nulemta. Paguodos įvartį „Saned“ taip pat pelnė dar iki pertraukos.

Rungtynių kontrolę savo pusėje visų rungtynių metu laikė ir lyderių pozicijoje esantys „TransINVEST“ B futbolininkai. Jie per pirmąjį kėlinį su „Dainava“ B pasižymėjo dukart, vėliau leido svečiams sušvelninti skirtumą, vėl padidino apsukas ir tik įgiję trijų įvarčių pranašumą, vėl geresniu žaidimu leido pasidžiaugti varžovams.

Itin prastą atkarpą žaidžia ambicijų į „TopSport Pirmą lygą“ turėjęs patekti „Sūduvos“ B jaunimas. Šįsyk, nepaisant dviejų Justo Česnavičiaus įvarčių ir laimėto pirmojo kėlinio 2:1, sūduviečiai nusileido „Šilutei“. Pergalingą įvartį Rokas Rusys pelnė likus žaisti penkiolikai minučių iki susitikimo pabaigos.

Centrinė dvikova

Prieš savaitę nugalėjusi „Jonavą“, Kybartų „Sveikata“ pirmadienį susitiko su antroje pozicijoje esančiu „Žalgiriu“ B. Romualdu Jansonu, Nikola Petkovičiumi bei Meinardu Mikulėnu iš A komandos pasistiprinę žalgiriečiai pergalingą įvartį pelnė sužaidus kiek daugiau nei vieną minutę.

Pergalingą įvartį pelnė M. Mikulėnas, bet žalgiriečiai rungtynes baigė ne pilnos sudėties – Titas Stakėnas už dvi geltonas korteles 84 minutę buvo priverstas palikti aikštę.

Netikėta

Dvejose turo rungtynėse pralaimėjimus patyrė lentelėje aukščiau esančios komandos, o dar dvi nesugebėjo nugalėti už save potencialiai silpnesnių priešininkų.

Ilgą laiką pirmavusi, o po praėjusios savaitės į antrą poziciją nukritusi „Jonava“ priversta kraustytis dar žemiau. Šįsyk jonaviškiai, nepaisant Ričardo Beniušio pirmojo rungtynių įvarčio, lygiosiomis 1:1 užbaigė susitikimą uostamiestyje su Klaipėdos FM jaunimu. R. Beniušis su 13 įvarčių išlieka rezultatyviausiu lygos žaidėju.

Dar vienos lygiosios užfiksuotos Biržuose, kur „Širvėna“ atsilaikė prieš labai sėkmingai sezoną pradėjusią, tačiau pastaruoju metu klupti pradėjusią „Dembavą“. Aukštaitijos derbyje buvo parodyta net 10 geltonų kortelių, o „Širvėna“ rezultatą po Žilvino Banio įvarčio išlygino 84 minutę.

„Neptūnas“ B iki dešimtojo turo pradžios „Ukmergę“ lenkė penkiais taškais, tačiau pastaroji, žaisdama išvykoje, sugebėjo iškovoti pergalę 2:1. Šioje akistatoje visi trys įvarčiai buvo sumušti dar iki pertraukos.

Aukščiau turnyro lentelėje buvęs „Džiugas“ B namie nusileido „Fortūnai“, kuri, apskritai, iškovojo tik pirmą sezono pergalę. FIFA teisėjų brigados teisėjautose rungtynėse abu įvarčiai krito iki pertraukos, o kauniečių trys taškai leido komandai turnyre pakilti per dvi pozicijas – į keturioliktą.

Telšių „Džiugas“ B – Kauno „Fortūna“ 0:2;

Vilniaus „Žalgiris“ B – FK „Sveikata“ 1:0.

B divizionas

Per praėjusią savaitę LFF II lygos B divizione sužaistos trejos rungtynės. Dar vieną įtikinamą pergalę iškovojo lyderės pozicijoje esanti „Garliava“ B. Pastaroji 5:1 nugalėjo vos tašką turintį „Utenį“.

Į antrą pozicijoje po savaitgalio pakilo „Hegelmann“ C ekipa, kuri įtemptoje kovoje išvykoje palaužė „Nemuną“. Buvusių turnyro lentelės kaimynų „Sirijaus“ ir „Tauro“ B akistatą užtikrintai laimėjo pirmieji.

Utenos „Utenis“ – „Garliava“ B 1:5;

Prienų „Nemunas“ – Kauno raj. „Hegelmann“ C 0:1;

Klaipėdos „Sirijus“ – Tauragės „Tauras“ B 3:0;

11 turas

Penktadienį startuos vienuoliktasis lygos turas, kuriame dvejų nelaimėtų rungtynių seriją Marijampolėje prieš „Sūduvą“ B pasistengs nutraukti „Jonava“. Tą pačią dieną svarbios rungtynės laukia ir ukmergiškių, kurie namie priims „Džiugą“ B.

Ture itin įdomu turėtų būti pamario krašte. Ką tik atėmę iš „Jonavos“ taškus namie „Žalgirį“ B priims Klaipėdos FM futbolininkai, o „Šilutė“ – lyderį „TransINVEST“ B.